1402-11-221402-12-02bool(false) 1402-11-221402-12-02bool(false) آسفالت پل سردار همدانی مقاوم‌تر می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 2 اسفند 1402

Today : Wed, February 21, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115291 تاریخ انتشار:  1399-11-01 - 09:53 تعداد بازدید:  583
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان:
آسفالت پل سردار همدانی مقاوم‌تر می‌شود

اخبار


 مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان از استحکام بیشتر آسفالت پل سردار همدانی با بهره‌گیری از پلیمر آنتی استریپر در مقابل سرما و رطوبت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی این سازمان، احسان صباغی بیان کرد: استفاده از پلیمر آنتی استریپر در فرایند تولید آسفالت به جهت مخلوط شدن سریع با قیر باعث افزایش چسبندگی قیر به سنگدانه‌ها می‌شود.
وی ضمن بیان مطلب فوق عنوان کرد: ما در کارخانه آسفالت با استفاده از پلیمر آنتی استریپر ضمن افزایش چسبندگی قیر به مقاومت بالای آسفالت در مقابل شن‌زدگی دست پیدا کردیم و این محصول از ترک‌خوردگی حرارتی و انقباضی آسفالت جلوگیری می‌کند.
صباغی در ادامه افزود: این محصول افزودنی مایع قیر که مایه آن پلی آمین‌های فنی اسیدی است به‌دلیل ایجاد چسبندگی ضدرطوبتی که در قیر به‌وجود می‌آورد و با توجه به عملکرد بالایی که در کیفیت مطلوب آسفالت دارد و هزینه مناسب آن تحولی در آسفالت ایجاد کرده که به‌مرور زمان قابل مشاهده است.
مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری همدان، گفت: آسفالت پل سردار همدانی به جهت تردد بالا و شرایط آب و هوایی شهر با بهره‌گیری از این فرایند قطعا مقاوم و مستحکم‌تر می‌شود؛ زیرا این افزودنی تا کاهش دمای مورد نیاز به میزان 30 درجه سانتیگراد نیز مقاوم است.
وی بیان کرد: از ویژگی‌های افزودنی پلیمر آنتی استریپر می‌توان به جهت پوشش یکنواخت قیر در همه سطوح خشک و مرطوب و خاصیت اتصال‌دهندگی و چسبندگی بالا در مصالح (قیر و سنگ‌دانه‌ها) و ثبات حرارتی عالی هنگام ترکیب با قیر در دمای 180 درجه سانتیگراد به‌عنوان پیونددهنده و عامل ضد رطوبت اشاره کرد.
صباغی درباره آزمایش‌های انجام شده محلول آنتی استریپر در آزمایشگاه‌های فنی و مکانیک خاک، گفت: این محلول به‌منظور آزمایش دوام رطوبتی و عملکردی مخلوط‌های آسفالت‌های معمولی و اصلاح شده امتحان خودش را پس داده است.
وی درباره آزمایش‌های انجام شده گفت: در آزمایش اثر آب برمخلوط‌های آسفالتی به روش آب جوشان، تعیین نسبت استحکام و نسبت مقاومت فشاری، نسبت مقاومت کششی غیرمستقیم و در بخش عملکرد مخلوط آسفالتی در آزمایش تراکم نتایج مطلوب و مثبتی به دست آمده است.
مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی درباره اجرای آسفالت پل سردار همدانی اظهار کرد: با توجه به تصمیم مدیریت شهری مبنی بر بازگشایی سریع فاز یک تقاطع سردار همدانی، سازمان عمران نیز در راستای فعالیت‌های خود به‌طور جدی با گروه‌های اجرایی در صدد پخش و تسطیح آسفالت روگذر سردار همدانی برآمده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com