سیر نزولی ازدواج، طلاق و تولد در بین همدانی‌ها همدان پیام
 
 
سه شنبه - 13 خرداد 1399 - شماره 3769
 
امروز : جمعه ، 16 خرداد 1399

Today : Thu, June 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101266 تاریخ انتشار:  1398-08-14 - 10:19 تعداد بازدید:  152
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سیر نزولی ازدواج، طلاق و تولد در بین همدانی‌ها

اخبار


 رئیس اداره ثبت احوال شهرستان همدان آمار وقایع حیاتی چهارگانه در شش ماهه نخست سال ۹۸ را ارائه داد و گفت: در نیمه نخست امسال تعداد ۲۸۴۹ ازدواج و ۸۴۴ مورد طلاق به ثبت رسیده است.
به گزارش ایسنا، حسین محمدی دوشنبه ۱۳ آبان در جلسه کمیسیون هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان همدان، بیان کرد: در هر شبانه روز تقریبا ۱۵ ازدواج ثبت شده و نسبت ازدواج به طلاق برابر ۳.۴ بوده است؛ یعنی به ازای تقریبا هر ۳.۵ ازدواج یک طلاق به ثبت رسیده است.وی با بیان اینکه بیشترین ازدواج در زنان مربوط به گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال و در مردان  مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ بوده است، تصریح کرد: در شش ماهه نخست امسال تک سنی زوجه ۱۸ سال و زوج ۲۶ سال ثبت شده است.    
محمدی همچنین بیشترین آمار طلاق را در بین زنان ۲۵ تا ۲۹ سال و در مردان۳۰ تا ۳۴ دانست و اظهار کرد: در این مورد تک سنی زوجه ۲۶ سال و زوج ۳۲ سال بوده که میانگین طول مدت ازدواج(دوام زندگی) در هنگام طلاق ۳۴.۹ سال شهری و ۳۷.۷ سال روستایی به ثبت رسیده است.رئیس اداره ثبت احوال شهرستان همدان درباره تعداد ولادت در نیمه نخست سال خاطرنشان کرد: در این مدت تعداد ۵۲۴۹ واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۶۴۹۳ متولد شده بودند، ۱۹.۲ درصد کاهش یافته است.این مقام مسئول ادامه داد: از تعداد کل ولادت های ثبت شده ۴۸۴۰ مورد معادل ۲.۹۲ درصد شهری و ۴۰۹ مورد معادل ۸.۷ درصد روستایی بوده که از این تعداد، ۲۷۱۵ نفر معادل ۵۱.۷ درصد پسر و ۲۵۳۴ نفر معادل ۴۸.۳ درصد دختر بوده اند.
محمدی درباره نسبت جنسی متولدین در نیمه نخست سال بیان کرد: در این مدت به ازای تقریبا هر ۱۰۷ پسر ۱۰۰ دختر متولد شده و نسبت جنسی متولدین برابر ۱۰۷.۱ درصد بوده است.
وی با اشاره به اینکه به طور متوسط در هر شبانه روز تقریبا ۲۸ نوزاد متولد شده است، افزود: از کل ولادت های ثبت شده در این مدت ۵۲۳۳ واقعه در مهلت ۱۵ روز به ثبت رسیده که ۹۹.۹ درصد از کل ولادت های ثبت شده را به خود اختصاص داده و این رقم در استان نیز برابر ۹۹.۹ درصد بوده است.
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان همدان درباره تعداد فوت در این مدت اظهار کرد: در نیمه نخست سال ۹۸ تعداد ۲۳۳۶ واقعه فوت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲۰۸۳ مورد بوده، معادل ۱۲.۱ درصد افزایش یافته است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com