امسال ۱۰فقره قتل در همدان به وقوع پیوست همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 4 تير 1403

Today : Sun, June 23, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132148 تاریخ انتشار:  1402-02-31 - 11:15 تعداد بازدید:  426
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس پلیس آگاهی استان:
امسال ۱۰فقره قتل در همدان به وقوع پیوست

نویسنده : نرگس گلزاری

اجتماعی


 رئیس پلیس آگاهی استان همدان اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۰فقره قتل در سطح استان اتفاق افتاده که 8فقره منجر به کشف شده است.

کارآگاه علی اسدبیگی در جمع خبرنگاران، بیان کرد: با همکاری دستگاه‌ قضایی امنیت خوبی در سطح استان جاری است و نسبت به سایر استان‌ها در رابطه با جرائم و سرقت وضعیت بهتری داریم.

وی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌ها در بحث امنیت باید کمک کنند و زیرساخت‌های زیادی در استان ایجاد شود، افزود: به عنوان مثال احداث پارکینگ‌های طبقاتی می‌تواند در جلوگیری از سرقت خُرد داخل خودرو تأثیر بسزایی داشته باشد و شهرداری باید در احداث پارکینگ پای کار بیاید.

اسدبیگی با بیان اینکه بیشتر سرقت‌های استان از نوع سرقت خُرد است، اظهار کرد: سهل‌انگاری مالباختگان نیز سهم زیادی در این‌گونه سرقت‌ها دارد،‌ علاوه بر این همشهریان باید هشدارهای پلیس را جدی بگیرند.

وی با اشاره به اینکه معمولاً سرقت منازل در جاهایی اتفاق می‌افتد که ایمنی ضعیف است، تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۰فقره قتل در سطح استان اتفاق افتاده که 8فقره منجر به کشف شده است.

رئیس پلیس آگاهی استان همدان با بیان اینکه اواخر سال قبل دو مرحله مبارزه با سارقان در استان اجرا شد، اضافه کرد: در این عملیات‌ها ۴۳۰فقره کشفیات و ۴۳۲فقره دستگیری در سطح استان داشتیم.

وی ادامه داد: مهمترین کشفیات سال‌جاری باندهای سارقان منزل در حرکت بود که ۱۶فقره است و پس از آن باند موبایل قاپی که در بازارهای هفتگی دست به سرقت موبایل از همشهریان می‌کردند و طی آن ۲۰موبایل کشف شد.

وی با اشاره به اینکه امسال ۹ باند سرقت متلاشی و ۲۴سارق دستگیر شدند، گفت: سال قبل انهدام هشت باند سارقان سیم برق، ۱۲باند سارقان اماکن، ۱۶باند سارقان منزل، سه باند سارقان موتورسیکلت، یک باند سارقان به عنف منزل، 4باند سارقان احشام، چهار باند سارقان مغازه، 3باند کیف‌قاپ‌، سه باند سارقان خودرو و یک باند سارقان جیب‌بر کشف و متلاشی شد.

اسدبیگی با اعلام اینکه سال گذشته ۶۱باند سارقان، ۸۴۰ فقره سرقت کشف و ۲۱۴نفر دستگیر شدند، افزود: معمولاً هر سرقت کمتر از ۱۰دقیقه زمان می‌برد و چیزی به عنوان طلایاب و ردیاب در سرقت‌ها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه دوربین و دزدگیر هر دو بازدارنده برای سرقت هستند، گفت: سال قبل ۵۳فقره قتل و ۵۹فقره کشف اتفاق افتاد همچنین پیچیده‌ترین قتل‌ها بین ۲۴ تا ۴۸ساعت منجر به دستگیری قاتل می‌شود.

اسدبیگی با اشاره به اینکه در همدان قتل‌های زنجیره‌ای نداریم و همه موردی هستند، افزود: سال قبل این استان رتبه اول را در بحث کشف مسائل جنایی کسب کرد و در وقوع به کشف، ۱۲۵درصد کشف مسائل جنایی را داریم.

به گفته رئیس پلیس آگاهی استان همدان، مسائل خُرده فرهنگ مثل درگیری به علت عدم کنترل خشم بیشترین علت وقوع مسائل جنایی در همدان است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com