گرفتاری 35 همدانی در دام الکل همدان پیام
 
 
شنبه - 3 خرداد 1399 - شماره 3762
 
امروز : دوشنبه ، 5 خرداد 1399

Today : Sun, May 24, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


عید سعید فطر مبارک
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  107202 تاریخ انتشار:  1399-01-17 - 13:15 تعداد بازدید:  114
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گرفتاری 35 همدانی در دام الکل

اجتماعی

طی یک ماه اخیر شمار افراد بستری شده به علت مسمومیت با الکل در همدان به 35 نفر رسیده و حتی برخی را به کام مرگ کشانده است، این افراد بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست ندادند اما با مصرف خوراکی الکل به منظور مقابله با کرونا راهی دیار آخرت شده و عزیزانشان را به خاطر باورهای غلط داغ دار کرده اند.

این روزها برخی به دنبال شایعات فضای مجازی و وحشتی که به جانشان افتاده است، با مصرف الکل صنعتی نه تنها خود را در برابر ویروس واکسینه نمی کنند بلکه جان خود را به خطر انداخته و گرفتار بخش مراقبت های ویژه و عوارض مسمومیت با الکل می شوند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان، درباره مسمومیت های الکلی اظهار کرد: از ابتدایی اسفندماه سال ۹۸ تا امروز ۳۵ نفر به علت مسمومیت با الکل صنعتی به مراکز درمانی استان مراجعه کرده اند و تعدادی از آنها نیز بستری هستند.

به گزارش ایسنا، دکتر حبیب معصومی افزود: در پی شیوع کروناویروس در ایران و شایعه تأثیر مصرف الکل بر مقابله با این بیماری متأسفانه چهار نفر در همدان بر اثر مسمومیت الکلی جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه این باور که مصرف خوراکی الکل موجب ضدعفونی شدن بدن و از بین رفتن کروناویروس می شود، یک باور غلط، غیرعلمی و غیربهداشتی است، گفت: مصرف الکل متانول و یا همان الکلی که در محلول‌های ضدعفونی استفاده می‌شود، بسیار سمی است و استفاده از آن اثر منفی دارد و فرد گرفتار عوارض چشمی از جمله تاری دید، کاهش بینایی و کوری دائمی شده و در مواردی حتی فرد آسیب مغزی دیده و دچار کاهش سطح هوشیاری، کما و مرگ شده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی همدان در پایان بیان کرد: از مردم درخواست می کنیم که با مراقبت بیشتر و پرهیز از انجام رفتارهای غلط بی پایه و اساس از بروز سایر بیماری ها و افزایش فشار کاری در اورژانس و مراکز درمانی پیشگیری کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com