فاصله حرف تا عمل همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 تير 1398 - شماره 3523
 
امروز : جمعه ، 28 تير 1398

Today : Thu, July 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84618 تاریخ انتشار:  1397-05-13 - 12:56 تعداد بازدید:  195
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فاصله حرف تا عمل

یادداشت


اين روزها بهانه‌اي شده است تا بار ديگر دغدغه‌ها و مطالبات رسانه‌ها پررنگ شده و خود رسانه‌ها كه هميشه پيگير مطالبات جامعه هستند و نقاط ضعف و قوت‌ها را با هدف كمك به اصلاح ضعف‌ها و تقويت ظرفيت‌هاي مثبت در جامعه مردمي و مسئولان مطرح مي‌كنند، به دنبال پيگيري مطالبات صنفي خود باشند.
حرف‌وحديث درباره جايگاه رسانه و خبرنگار و قلم زياد گفته و شنيده شده است و اگر به بايگاني اخبار و گزارش‌هاي منتشر شده از زبان مسئولان و رسانه‌ها مراجعه شود، شاهنامه‌اي حماسي كه قهرمانان مختلف در آن به دنبال احقاق حقوق خبرنگاران و رسانه‌ها هستند را مي‌توان بار ديگر از نو سرود.
اين روزها هم كم نيستند مسئولان، صاحب‌نفوذان و چهره‌هاي مختلف در صنوف سياسي، اقتصادي، اجتماعي، دولتي و... كه بنا بر فراخور و جايگاه خود و نياز به رسانه، لب به تمجيد و لزوم تكريم خبرنگاران گشوده‌اند.
اين ضرب‌المثل معروف كه «كار به عمل برآيد، نه به گفتار» را حداقل چند بار هر كدام از ما شنيده‌ايم و شرايط مختلف آن را به كار برده‌ايم. جمله‌اي گه اگر به صورت علمي بررسي شود، بيشتر براي مسئولان دولتي مصداق پيدا مي‌كند؛ كما اينكه در همين روزها مسئولاني هستند كه زبان به تمجيد و تكريم و لزوم توجه به جايگاه خبرنگاران مي‌گويند اما حرف و عملشان چيز ديگري را نشان مي‌دهد.
زماني كه پاسخگويي و توضيح مسئولان درباره موضوعي كه مستقيم با مردم ارتباط دارد يا پيگيري چرايي تأخير در اجراي برنامه و پروژه و يا در نهايت لزوم شفاف‌سازي مديران از برنامه‌ها، عملكردها و پيگيري مطالبات مردم با روزه سكوت و پاسكاري مديران مواجه مي‌شود. به راحتي نحوه عملكرد و اعتقاد به حرف از سوي مديران براي مردم و رسانه‌ها شفاف و مشخص مي‌شود.
اخيراً مسئولي كه اتفاقاً خود را سنگ محك مي‌داند! از به درد نخوردن مديران غيررسانه‌اي سخن گفته و اعتراف كرده است كه كوتاهي‌هايي از جانب گروه مديريتي در امر اطلاع‌رساني و پاسخگويي به مردم داشته‌اند و از لزوم بيان عملكردها صحبت كرده است. موضوعي كه در بررسي دوران تصدي پست مديريتي نامبرده چيزي از عمل به اين وعده‌ها ديده نمي‌شود كه هيچ، به صراحت استفاده از الفاظ ركيك و توهين به خبرنگاران در رفتار وي مشاهده شده است.
حال كه در اين هفته اينگونه مسئولاني فرصت را براي سخن‌پراني درباره جايگاه رسانه‌ها و خبرنگاران مغتنم شمرده‌اند، بايد منتظر بمانيم تا در آينده مشخص شود كه اين سخنان جامه عمل خواهد پوشيد يا چند صباحي براي پر كردن رزومه و اجراي دستورالعمل‌هاي ابلاغي از مركز به اين موضوع پرداخته خواهد شد. زمان تعيين مي‌كند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com