1403-03-201403-03-30bool(false) دفاتر خدمات مسافرتی عامل مؤثر در توسعه صنعت گردشگری همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 30 خرداد 1403

Today : Wed, June 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138263 تاریخ انتشار:  1403-03-21 - 13:23 تعداد بازدید:  119
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری جدید استان مشخص شد
دفاتر خدمات مسافرتی عامل مؤثر در توسعه صنعت گردشگری

گردشگری


دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی به‌عنوان عنصری واسطه میان عرضه‌کنندگان اصلی خدمات (مانند تورگردانان و یا شرکت‌های حمل‌ونقل و مراکز اقامتی و...) از یک سو و گردشگران از طرف دیگر عمل می‌کنند.

آنها در واقع پیشانی مواجهه نخستین متقاضیان با صنعت گردشگری محسوب می‌شوند.در حال حاضر 67 دفتر خدمات مسافرتی در همدان فعال است و هیأت‌مدیره و بازرس انتخاب شده به مدت 3 سال می‌توانند در این انجمن فعالیت کنند.

روز گذشته پس از برگزاری انتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان همدان هیأت مدیره جدید کار خود را آغاز کرد .

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان در این برنامه گفت: اعضای هیأت‌مدیره و بازرس ویژه انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی این استان با رأی‌گیری و نظر اعضاء انتخاب شدند.

علی خاکسار با اعلام این خبر گفت: جلسه مجمع عمومی عادی سالانه با هدف انجام انتخابات هیأت‌مدیره و بازرسان جدید انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان همدان روز ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ در سالن اجتماعات هتل باباطاهر برگزار شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان افزود: براساس اساسنامه تدوین شده، 5 نفر اعضای اصلی و 2نفر علی‌البدل هیأت‌مدیره این انجمن، یک بازرس اصلی و یک بازرس علی‌البدل انتخاب شده‌اند و به مدت 3 سال فعالیت این انجمن را برعهده می‌گیرند.

خاکسار با بیان اینکه انتخابات هیأت‌مدیره و بازرسان انجمن برای دوره جدید با حضور اعضای هیأت‌رئیسه برگزار شد، تصریح کرد: در انتخابات انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان همدان، محمدفیضی، سیدکمال حسینی، ماندانا سروری، حسین رستگار و بهجت محسنی، عنوان نفرات نخست هیأت‌مدیره حمید رضازاده به‌عنوان عضو علی‌البدل اصلی انتخاب شدند.

وی گفت: همچنین با رأی اعضاء زهره بختیاری به‌عنوان بازرس اصلی و احمد عطارد به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شد.

 دفاتر خدمات مسافرتی عامل مؤثر در توسعه صنعت گردشگری

رئیس جامعه هتلداران در این برنامه عنوان کرد : موفق شدن یا نشدن این واسطه‌ها بر توفیق یا توفیق نشدن برنامه‌های مقاصد گردشگری و عرضه‌کنندگان خدمات گردشگری به‌شدت تأثیرگذار است. این دفاتر با برقراری ارتباط میان عرضه‌کننده و متقاضی در واقع شکل‌دهنده بازار گردشگری هستند و در مواردی که این بازار از پیش شکل‌گرفته به‌عنوان عاملی رونق‌بخش و متحول‌کننده بازار عمل می‌کنند.

شهرام شیروانی گفت: این دفاتر ضمن برقراری تماس با تورگردانان بزرگ، اقدام به فروش بسته‌های تور ارائه شده از سوی آنها کرده و همچنین خود اجزاء مجزا سفر را نیز به نمایندگی از عرضه‌کنندگان منفرد آن نظیر شرکت حمل‌ونقل، مراکز اقامتی و... به‌فروش می‌رسانند.

شیروانی عنوان کرد: وظیفه یک واسطه در هر صنعتی آن است که شکل کالا و خدمات تولید شده آن صنعت را از شکلی که موردنظر متقاضی نیست به صورتی که او می‌تواند از آن استفاده کند، تبدیل کند.

وی گفت: در واقع نقش اصلی دفاتر مسافرتی، فراهم‌کردن بسته‌های سفری مناسب و ایجاد درامد و پویا کردن چرخه گردشگری همدان است. همچنین این دفاتر مکان و موقعیتی مناسب برای مراجعه مشتری، آماده‌سازی امکان ذخیره جا در یک برنامه تور، رزرو یک صندلی هواپیما یا تخت هتل و نظایر آن است. این واسطه همچنین منبعی اطلاعاتی برای مشتریان به شمار می‌آید که مشاوره و راهنمایی‌هایی را برای گذراندن بهتر سفر در اختیار ایشان قرار می‌دهد.

شیروانی با ابراز امید در زمینه تغییر و تحول در حوزه ارائه تورهای پر درآمد در همدان گفت: باتوجه‌به موارد فوق، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری نقش تسهیل‌کننده در توزیع خدمات صنعت گردشگری و تدارک زمینه مناسب موجهه متقاضیان و عرضه‌کننده را برعهده دارند.

در واقع  اگر یک دفتر مسافرتی آنچه را به طور مرسوم و در مقیاس کوچک انجام می‌دهد در سطحی بزرگ انجام دهد در واقع به یک تورگردان تبدیل می‌شود.

وی افزود: بنابراین این دفاتر در جذب هرچه بیشتر گردشگر به داخل کشور و همچنین توسعه گردشگری داخلی می‌توانند ایفاکننده نقش شایسته‌ای باشند.

گفتنی است ، در حال حاضر ۶۷ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان همدان مشغول فعالیت هستند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com