شنیده4833 همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  137176 تاریخ انتشار:  1402-12-28 - 09:32 تعداد بازدید:  185
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شنیده4833

شنیده


۱- شرط تأثیرگذاری تعطیلات دو روزه آخر هفته بر اقتصاد به ویژه در حوزه گردشگری این است که باید در تقویم ثبت شود. گویا اگر این تعطیلات در تقویم ثبت نشود تنها شامل کارکنان دولت خواهد شد. گفتنی است اگر اهمیت ثبت تعطیلی ۲ روزه در تقویم رسمی کشور نادیده گرفته شود، خطر جدی برای اقتصاد و گردشگری کشور به وجود خواهد آورد.

۲- حمله‌ها به عباس قادری شدت یافته است. گویا دلیل این اعتراض‌ها به حضور وی در یک مراسم دولتی بر می گردد. گفتنی است این خواننده کوچه بازاری پس از مدت‌ها نداشتن فعالیت هنری در دولت سیزدهم مجوز فعالیت گرفت.

۳- تصمیم به قطع سهمیه بنزین نوروزی باعث ایجاد بازار سیاه اجاره کارت سوخت شده است. گویا برخی از افراد برای  تأمین بنزین سفرهای نوروزی به سمت اجاره کارت سوخت می‌روند. گفتنی است کارت سوخت‌ها به صورت ماهیانه و به مبلغ ۴.۵ میلیون تومان اجاره داده می‌شوند.

۴- بیشترین فوتی تصادفات مربوط به نوروز سال جاری با یک هزار و ۲۱۷ نفر است. گویا حدود ۵۰۰۰ نفر در تصادفات نوروز ۵ سال اخیر جان خود را از دست داده‌اند. گفتنی است بی‌احتیاطی رانندگان در کنار بی‌‌کیفیتی خودروها و نواقص جاده‌ها دلیل افزایش فوتی‌‌های تصادفات است.

۵- سختی تأمین هزینه‌های مدرسه باز هم مطرح شده است. گویا حسن پور، نماینده مجلس گفته؛ بعضی از کارگران فرزندان خود را از رفتن به مدرسه باز می‌دارند چراکه توان تأمین هزینه‌های مدرسه را ندارند. گفتنی است. انواع مدارس و وضعیت آنها بارها مورد انتقاد مسئولان کشور قرار گرفته است.

۶- بازار اجاره خودرو در روزهای منتهی به اسفند داغ شده است. گویا این اتفاق گمان اینکه تقاضا برای سفرهای نوروزی دلیل این تغییرها و رونق این بازار باشد را تقویت کرده است. گفتنی است اجاره خودرو به ویژه خودروهای لوکس با مقاصد مختلفی انجام می‌شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com