کبودراهنگی‌ها در هوای آلوده و خطرناک‌نفس می‌کشند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 30 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138709 تاریخ انتشار:  1403-04-20 - 12:19 تعداد بازدید:  58
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کبودراهنگی‌ها در هوای آلوده و خطرناک‌نفس می‌کشند

نویسنده : اکرم حمیدی

مادستان


 وضعیت شاخص آلودگی گرد و غبار هوای شهرستان کبودراهنگ درحالت خطرناک و روی ۴۸۹ است.

کارشناسان در خصوص درجه‌بندی آلودگی هوا می‌گویند: درجه ۰ تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای همه افراد ، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم ، ۳۰۱  تا ۵۰۰ خطرناک و بالاتر از آن بحرانی و فوق خطرناک محسوب می‌شود.

به گفته مدیر محیط زیست کبودراهنگ این وضعیت تا روز آینده در شهرستان ماندگار است و برای افراد مسن و دارای بیماری تنفسی و کودکان و مادران باردار خطرناک است.

آلودگی هوا با درجات بالا برخی اوقات سبب مختل شدن زندگی مردم می‌شود و سلامتی آنها را به خطر می‌اندازد و این مهمان ناخوانده گاهی بر آسمان صاف و آبی چیره می‌شود و کام موجودات زنده را تلخ می‌کند.

از اواسط تیر ماه هوای بیشتر شهرستان‌های استان همدان آلوده شد و شهرستان کبودراهنگ در وضعیت بسیار خطرناک قرار گرفتند و با شرایط آلودگی هوا  افراد جامعه  به خصوص برای سالمندان، کودکان بیماران قلبی و تنفسی و...هشدار داده شد که برای کارهای غیر ضروری از منزل خارج نشوند.
 
به گفته کارشناسان آلودگی هوا زمانی اتفاق می‌افتد که غلظت گازها و ذرات مضر برای سلامت انسان و دیگر موجودات زنده در هوایی که در آن نفس می‌کشند افزایش یابد و برخی از آلاینده‌ها  به صورت عادی در هوا وجود دارد و برخی دیگر نیز  ترکیب با سایر عناصر به وجود می‌آیند.

کارشناسان می‌گویند آلودگی هوا عوامل مختلفی دارد و بیشتر مربوط به فعالیت‌های انسانی سوخت‌های فسیلی مثل بنزین، استفاده مردم از خودروهای شخصی، کارخانجات و نیروگاه‌ها، کشاورزی و استفاده از کودهای شیمیایی و ... به وجود می‌آیند.

وجود نیروگاه شهید مفتح در شهرستان کبودراهنگ نیز یکی از مهم‌ترین عوامل آلودگی هوا است چرا که در سالهای گذشته به دلیل برداشت بی‌رویه و بلعیدن آب‌های زیرزمینی توسط این نیروگاه و آسیب‌های جدی به محیط زیست زندگی اهالی این منطقه را در شرایط سخت قرار داده است.

از  دیگرعوامل آلودگی هوا در شهرستان مناطق بیابانی هستند که بدون علفزار و پوشش گیاهی هستند و با کاهش بارندگی و وزش بادهای شدید گرد و خاک از زمین بلند می‌شود و سبب آلودگی هوا می‌شود .

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com