تنها 3ماه لغو پروانه پزشکي همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

Today : Fri, May 24, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  90287 تاریخ انتشار:  1397-11-27 - 09:55 تعداد بازدید:  515
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

راي نظام پزشکي براي قصور مرگ مادر باردار همداني صادر شد
تنها 3ماه لغو پروانه پزشکي

اجتماعی
■ دادستان: پرونده به دادستاني نيامده است
■ شاکي: اميدي به نظام پزشکي نداريم
روزهایی ابتدایی بهمن ماه امسال سرانجام بعد از چندین ماه پیگیری، رأی به قصور پزشکی در مرگ منصوره حسینی‌شعار؛ مادری که برای زایمان به بیمارستان بوعلی همدان رفته بود و به گفته خانواده‌اش به آمپول آنتی‌بیوتیک حساسیت شدید داشت اما به رغم اطلاع دکتر معالجش، این آمپول به او ترزیق شد و در نهایت فوت کرد، صادر شد.
در ادامه قرار بر این بود این رأی به دادستانی ارجاع داده تا با توجه به رأی پزشکی قانونی و نظام پزشکی درصد قصور پزشکی تعیین و حکم صادر شود که برای اطلاع از روند این پرونده به سراغ داستان همدان رفتیم.
 هنوز پرونده وارد دادستانی نشده است
کامران حمزه با بیان اینکه این پرونده برای تعیین مقصر در کمیسیون تجدید نظر نظام پزشکی است اظهار کرد: هنوز پرونده وارد دادستانی نشده است.
وی با اشاره به اینکه نظام پزشکی نظر اولیه را در خصوص این پرونده به دادستانی ارجاع داد اما بعد مورد اعتراض اولیاء دم قرار گرفت گفت: پرونده در حال حاضر به رأی تجدید نظر کمیسیون نظام پزشکی رفته است.
به گزاش فارس، دادستان همدان با بیان اینکه بعد از مرگ این مادر بلافاصله دادستانی ورود کرد و همچنان پیگیر است افزود:‌ پرونده نیاز به اقدامات کارشناسی و فنی دارد که منتظر طی این مراحل و نظر نظام پزشکی هستیم.رئیس نظام پزشکی همدان نیز با بیان اینکه رأی نظام پزشکی در خصوص این پرونده صادر شد اما شاکی و متشاکی هر دو به آن اعتراض کردند اظهار کرد: در حال حاضر این پرونده قرار است در جلسه هیات تجدید نظر دوباره مطرح شود.
 روز دوشنبه نخستين جلسه هیات تجدید نظر برگزار مي‌شود
علیرضا مدرکیان با اشاره به اینکه  روز دوشنبه نخستين جلسه هیات تجدید نظر برگزار خواهد شد و موضوع مطرح می‌شود گفت: با صدور رای تجدید نظر، رأی به قصور پزشکی به دادستانی ارجاع داده می‌شود.
وی با بیان اینکه در بخش دیگر رأی تخلف انتظامی پرونده در نظام پزشکی همدان صادر می‌شود تا اعمال قانون صورت گیرد افزود: در این پرونده با صدور رأی اولیه، شاکی (خانواده مرحوم) رأی یعنی تخلف انتظامی را کافی ندانست و متشاکی (پزشک و تیم درمانی) نیز رأی را شدید تلقی کرد.
رئیس نظام پزشکی همدان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه مجازاتی برای فرد خاطی تعیین شده است؟ گفت: نمی‌توانیم مجازات تعیین شده را اعلام کنیم و این یک تخلف است.
وی با بیان اینکه امکان دارد هیات تجدید نظر با چند جلسه رأی نهایی را صادر کند افزود:‌ آنها به صورت کارشناسی به شور و مشورت می‌پردازند و نهایت رأیی را صادر می‌کنند که ممکن است حتی دیدگاه متفاوتی هم داشته باشند پس باید منتظر ماند.
همسر منصوره حسینی شعار نیز با بیان اینکه رأی به حق نیست و معترضیم اظهار کرد: در رأی نظام پزشکی تنها پروانه طبابت پزشک به مدت سه ماه لغو می‌شود و مجازات دیگری تعیین نشده است.
 حداقل مجازات پزشک ابطال دائمی پروانه پزشکی اوست
هادی زیوری با اشاره به اینکه حداقل مجازاتی که می‌توان برای این پزشک در نظر گرفت ابطال دائمی پروانه پزشکی اوست گفت: این فرد جان انسان را به عمد گرفت، در هر شرایطی او را مقصر می‌دانیم چراکه از جزئیات کامل پرونده همسر آگاه بود اما به وظیفه‌اش عمل نکرد.
وی با بیان اینکه وقتی فردی صلاحیت طبابت را ندارد سه ماه دیگر دوباره فعالیتش را از سر می‌گیرد و چندان تفاوتی ندارد که چه رأیی صادر شده است؟ تصریح کرد: این فرد امکان دارد باز هم با اشتباهاتش جان انسان‌های دیگری را بگیرد.
 10 درصد بیمار را مقصر شناخته‌اند
شاکی پرونده با بیان اینکه این روزها خطای پزشکی سر به فلک کشیده و هر روز به ماجراهای تازه‌ای برخورد می‌کنیم افزود: جالب اینجاست در این پرونده 10 درصد بیمار را مقصر شناخته بودند و این یعنی اینکه هر فردی بیمار شود و به بیمارستان رود، 10 درصد مقصر است که چرا بیمار شده است. وی با اشاره به اینکه هفته آینده جلسه هیات تجدید نظر برگزار خواهد شد گفت: آنچنان به نظام پزشکی خوش‌بین نیستیم چرا که کسانی رأی صادر می‌کنند، همکاران پزشک مقصر هستند.
زیوری با بیان اینکه امیدی به نظام پزشکی نداریم که رأی را به نفع ما صادر کند افزود: علت افزایش خطای پزشکی همین رأیی‌هایی است که توسط نظام پزشکی صادر و در نهایت کمترین مجازات باعث می‌شود که اتفاقاتی بدی همچنان تکرار شود. وی با تاکید به اینکه حداقل جریمه برای پزشک مقصر این بوده که سه ماه از طبابت دور باشد و این یعنی استراحت کند گفت: معتقدم این ظلم است و نباید چنین اجحافی شود.
از طریق تماس تلفنی سعی کردیم با پزشک این پرونده نیز صحبتی داشته باشیم و سخنان او را هم بشنویم اما راضی به مصاحبه نشد و با بیان اینکه «مزاحم نشوید» تلفن را قطع کرد.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com