کاری نکنیم والیبال مثل کشتی بدنام شود همدان پیام
 
 
شنبه - 26 اسفند 1396 - شماره 3159
 
امروز : يكشنبه ، 27 اسفند 1396

Today : Sun, March 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  75471 تاریخ انتشار:  1395-10-18 - 05:45 تعداد بازدید:  210
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کاری نکنیم والیبال مثل کشتی بدنام شود

ورزشی

والیبال همدان امروز با مردم آشتی کرده و ثمره این پیوند عمیق میان والیبال و والیبال‌دوستان، حضور پرشور جوانان و نوجوانانی است که با عشق گام به سالن فردوسی می‌گذراند تا تیم دوست‌داشتنی شهرشان تنها نماند.
یک مشت جوان و نوجوان علاقمند به والیبال که این روزها پا به سالن فردوسی می‌گذارند و سراپا برای حمایت از تیم شهر متحد می‌شوند باید از بزرگترهای خود خاطرات شیرین حضور والیبال همدان در لیگ برتر را جویا شوند. روزگاری قریب به یک دهه قبل که همدان در لیگ برتر حضور داشت و از آن سال‌ها تا به امروز فقط چند قاب به یاد ماندنی در ذهن مردم ورزش‌دوست به یادگار سپرده شده تا اینکه امسال دوباره فصلی تازه در دفترچه والیبال ورق خورده است.
امسال والیبال همدان با پیگیری هیأت و جذب اسپانسری که خیلی زود عطای هزینه در ورزش را به لقایش بخشید، گام به لیگ یک گذاشت و حضور نفرات بومی چون امید اسمی، احسان قلری، وحید صالحی و... و برخورداری از نفرات غیربومی ارزنده همچون عباس فتحی، دانیال معتضدی، موعود آقاپور و... و از همه مهمتر هدایت یک مربی بادانش و کارکشته به نام علی خبارگه موجب شد تا مردم خیلی زود رابطه‌ای قوی و البته احساسی با این تیم دوست‌داشتنی برقرار کنند.
کار این تیم خیلی خوب استارت خورد و حضور در میان تیم‌های بالانشین لیگ یک موجب شد تا امید به فولادویان (بخوانید اتحادجوان) بیش از پیش شود. روند خوب نماینده همدان در لیگ یک با برتری شیرین چهارشنبه گذشته برابر تیم مدعی و سرحال مقاومت مهاباد تداوم داشت تا سربازان خبارگه به روزهای خوب خود در لیگ یک تداوم بخشند اما مشکل این روزهای این تیم یکدست و قابل احترام همان موضوعی است که پیشتر کشتی استان را آزرده‌خاطر کرده بود و همان مسأله بزرگی که همواره فوتبال استان و پاس را با چالش مواجه می‌کرد.
مشکل اصلی این روزهای والیبال، همان پولِ لعنتی است! تا به امروز تعهدات مالی مسئولان به بازیکنان عملی نشده و بلندقامتان تنها قریب به 15 درصد دریافتی داشته‌اند که این به هیچ عنوان برای تیمی که در قامت یک مدعی تمام عیار خود را معرفی کرده، زیبنده نیست.
نیمی از بازیکنان همدان در این فصل از مسابقات لیگ دسته یک را نفرات غیربومی تشکیل می‌دهند. افرادی که با هزار امید و آرزو به این تیم پیوسته‌ و کارشان همین ورزش و والیبال است. منبع درآمدشان همین آبشار و سرویس‌هایی است که هوادار را به وجد می‌آورد. ای کاش مسئولان، هر ارگان یا نهادی که می‌خواهد باشد، خیلی زود به تعهدات مالی خود عمل کنند تا فردا روزی همین نفرات غیربومی با خاطراتی خوش چمدان را بسته و از همدان بروند. نه اینکه همچون کشتی‌گیران در هر محفل و اردویی که حضور دارند از همدان با واژه‌هایی چون "بدحساب" یاد کنند. ای کاش مسئولان ارشد استان و متولیان دستگاه ورزش ترتیبی اتخاذ کنند که والیبال هم به سرنوشت کشتی نگون‌بخت دچار نشده و چوب حراج به آبروی یکی از رشته‌های محبوب مادستان زده نشود.
از سویی نباید فراموش کنیم که نفرات بومی و باتعصب تیم اتحادجوان امسال بهتر از قبل هم‌قسم شده‌اند تا بار والیبال استان به سرمنزل مقصود برسد، اما لازمه این کار حمایت به موقع مالی و معنوی مسئولان است تا آنها نیز با همتی مثال‌زدنی نام والیبال همدان را در کشور ورد زبان‌ها کنند.
چیزی که پیداست اینکه نماینده همدان در لیگ یک والیبال یکی پس از دیگری رقبای سرسخت خود را کنار می‌زند و اگرچه با مشکلات مالی زیاد دست‌وپنجه نرم کرده است اما خود را در صف مدعیان باقی نگه داشته و وقتی از سرمربی این تیم سؤال می‌کنیم که آیا قول صعود می‌دهید یا نه، با قدرت پاسخ مثبت به زبان می‌آورد. خبارگه پاسخ مثبت می‌دهد چون به آینده و روزهای خوبی که معاون استاندار قول حمایت داده است دلخوش کرده و اطمینان لازم دارد که مسئولان او و شاگردانش را تنها نمی‌گذراند.
معاون استاندار همدان چندی پیش اعلام کرد که پیگیری لازم برای جذب اسپانسری جدید برای والیبالیست‌ها در دستور کار قرار گرفته و همین وعده، حال و هوای تیم را عوض کرده است. سرمربی اتحادجوان و شاگردانش تمام نگاه خود را به الهی‌تبار و اقداماتش معطوف کرده‌اند و امیدوارند تا مرد ورزش‌دوست استان گره از کارشان باز کند تا با قدرت لیگ یک را ادامه دهند.
معاون استاندار از ابتدای فصل نگاه ویژه‌ای به این تیم داشت و امروز هم که تیم در حالت برزخی قرار گرفته چتر حمایتی خود را از آسمان بلندقامتان جدا نمی‌کند تا با چشمان خود مرگ انگیزه‌ها را در ورزش شاهد نباشد!
قطع به یقین اتحادجوان امروز مدعی اصلی صعود به لیگ برتر والیبال باشگاه‌های ایران لقب گرفته و به این موضوع درصد بالایی از مربیان تیم‌های رقیب اعتراف می‌کنند. اما ادامه این روند موفقیت‌آمیز نیازمند حمایت کافی و به موقع مسئولان است تا گام‌های پایانی این تیم متحد لرزان نشود.
در روزهایی که ورزش‌هایی چون کشتی و فوتبال با بدهی‌های سنگین مالی روبه‌رو هستند و دغدغه این 2 رشته ورزشی به مسائل مالی معطوف شده است، امیدواریم والیبال گلیم خود را با یاری مسئولان از آب بیرون کشیده و پا جای پای فوتبال و کشتی نگذارد.
حساب والیبال امروز به سبب همان پیوند عمیقی که میان بلندقامتان و مردم ایجاد شده جدا از سایر ورزش‌هاست و مسئولان نباید اجازه دهند شور و اشتیاق وصف‌ناپذیری که بین مردم به سبب تیمداری در لیگ یک والیبال ایجاد شده خیلی زود از بین برود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com