حجت تمام است مديران خسته بروند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

Today : Fri, May 24, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  90289 تاریخ انتشار:  1397-11-27 - 10:03 تعداد بازدید:  172
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دست پر استاندار و مديران دست خالي
حجت تمام است مديران خسته بروند

نویسنده : فيض‌ا... مظفرپور

یادداشت
 
 
 
 همانگونه که رهبر معظم انقلاب پيش‌بيني کرده بود مردم ايران امسال در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب خويش علي‌رغم تمامي تبليغات سوء دشمنان داخلي و خارجي در راهپيمايي 22 بهمن پرشکوه‌تر از هر سال شرکت نمودند و نام خود را در چله انقلاب به ثبت رساندند.
 در اين ميان اما همداني‌ها که به حق از طرف رهبري معظم دارالمومنين و دارالمجاهدين ناميده شده است خوش درخشيدند. و در زير بارش برف و سرماي شديد آنچنان درخشيدند که سوژه رسانه‌ها شدند و عکس حضور آنان در صفحه اينستاگرام رهبري معظم انقلاب به نمايش گذاشته شد.
اما صدور پيام راهبردي رهبر معظم انقلاب در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي که به گام دوم انقلاب مشهور شده است.
ضرورت کارآمدسازي سياست‌ها و سياستگذاران (مديران) کشور را بيش از پيش آشکار ساخت. معظم له در بخشي از پيام خويش چنين مي‌فرمايد: «کشور از نظر ظرفيت‌هاي طبيعي و انساني کم نظير است و بسياري از اين ظرفيت‌ها با غفلت دست‌اندرکاران تاکنون بي‌استفاده مانده است مهمترين ظرفيت اميدبخش کشور نيروي انساني مستعد و کارآمد با زيربناي عميق و اصيل ايماني و ديني است.»
همزماني معرفي معاونت سياسي و امنيتي استانداري همدان با صدور اين بيانيه راهبردي را به فال نيک مي‌گيريم و نکاتي در خصوص مديريت‌هاي استان يادآوري مي‌نماييم.
سيدسعيد شاهرخي که سمت معاونت سياسي و امنيتي استانداري همدان را در دولت دوازدهم عهده‌دار شده بود و با فشارهاي نمايندگان اصولگراي استان جايگزين محمد ابراهيم الهي‌تبار اصلاح‌طلب گشت گر چه شاهرخي نيز خود به طيف اصلاح‌طلب بوده و خود نيز گفته بود که محک اصلاح‌طلبي در استان است. استانداري شاهرخي نشان از اين داشت که سياست شاهرخي با تبعيت از دولت‌هاي يازدهم و دوازدهم که خود را دولت اعتدال ناميده و در رأس وزارت کشور آن نيروي اصولگراي معتدل متمايل به علي لاريجاني قرار گرفته است. (رحماني فضلي) مي‌خواهد راه دولت و وزارت کشور را در استان پياده نمايد. حال چه در دوره يکساله معاونت سياسي و امنيتي و چه در حال حاضر که به عنوان استاندار انتخاب شده و چند ماهي سکان هدايت استانداري پايتخت تاريخ و تمدن ايران زمين را به دست گرفته است.
مشي اعتدال همواره مورد مخالفت طيف‌هايي از اصولگرايان و اصلاح‌طلبان بوده و خواهد بود.
بگذريم برگرديم به معرفي معاونت سياسي و امنيتي شاهرخي و سخنان شاهرخي در خصوص دست پرداشتن براي معرفي مديران جديد.
نکته‌اي که استاندار در طول چند ماهه گذشته با اشاره و کنايه تأکيد کرده اين بود که مديران خسته بايد بروند. ولي تاکنون بسياري از مديران خسته در صندلي‌هاي خشک خود جا خوش کرده و علي‌رغم آنکه برخي از آنان با توجه به قانون منع بکارگيري بازنشستگان به پايان خدمت خود نزديک شده و ديگر هيچ اميدي به ادامه خدمت آنان نيست و از به گفته شاهرخي طرفي دست استاندار در معرفي جايگزينان قوي و کارآمد و جوانان متخصص پر است.
ولي تعلل چند ماهه استاندار متناقض سياست اعلام شده وي مي‌باشد.
استاندار که ديگر بايد گفت ماه عسلش رو به پايان است بايد هر چه زودتر و در يک ماه مانده به تعطيلات عيد مديران فسيل شده و خسته استان را هر چه زودتر تعيين تکليف نموده و استان را براي ايجاد تحولات گسترده در حوزه‌هاي اقتصادي و اجتماعي فرهنگي آماده نمايد.
استاندار بايد از داشته‌هاي خود به خوبي استفاده کند. شاهرخي و آزادبخت در معرفي ساير مديران کل به جوانگرايي توجه لازم را داشته و نيروهاي خسته و فرسوده را براي ايجاد تحول مثبت در حوزه‌هاي مديريتي که تحولات اقتصادي و فرهنگي را به دنبال خواهد داشت با جوانان کارآمد و با انگيزه جابجا نمايند و اين کار از همين امروز بايد آغاز شود که فردا بسيار دير است.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com