تصمیم سبک برای سنگین وزن! همدان پیام
 
 
سه شنبه - 1 خرداد 1397 - شماره 3199
 
امروز : سه شنبه ، 1 خرداد 1397

Today : Mon, May 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  77213 تاریخ انتشار:  1396-02-28 - 05:45 تعداد بازدید:  110
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اقدامات سوال‌برانگیز فدراسیون کشتی ادامه دارد
تصمیم سبک برای سنگین وزن!

ورزشی

اعضای تیم ملی کشتی آزاد ایران برای حضور در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در حالی انتخاب شدند که این گزینش در سنگین وزن با ابهاماتی روبروست.
پس از اینکه کمیل قاسمی به عنوان ‌آزادکار عنوان‌دار و المپیکی ایران به دلیل مصدومیت و البته جوانگرایی کادر فنی از لیست مسافران بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی خط خورد،‌ نفر دیگری جایگزین کمیل شد. آزادکار سنگین وزنی که هم اکنون حضورش در ترکیب تیم اعزامی به باکو با ابهامات زیادی همراه شده است.
این جایگزین،‌ جابر صادق زاده سنگین وزن شناخته شده و باتجربه کشورمان است که اهالی کشتی او را به عنوان پهلوان کشور می شناسند و عناوین زیادی در رقابتهای کشتی پهلوانی دارد.
اما سوال اینجاست که او با چه معیار و توجیهی در ترکیب تیم اعزامی قرار گرفت. تیمی که تمامی نفراتش بر پایه فرایند انتخابی و یا حضور در میادین مختلف داخلی و بین المللی شکل گرفته و با تلفیقی از جوانان و نفرات باتجربه برای اعزام به باکو مهیا شده است.
در این میان سوال اینجاست که اگر قرار بر حضور نفر جایگزینی برای کمیل قاسمی بود،‌ چرا کشتی‌گیری انتخاب شد که هیچ کدام از مسیرهای قانونی و انتخابی تا تیم ملی را طی نکرد و فقط به عنوان یک کشتی‌گیر پهلوانی و تنها با تشخیص شورای فنی و مربیان تیم ملی به ترکیب اضافه شد.
به گفته محمد طلایی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد،‌ نفرات اعزامی به باکو در برخی از اوزان بر پایه جوانگرایی انتخاب شدند،. حال سوال دیگری بوجود می آید که آیا بهتر نبود به جای جابر صادق زاده، یک ‌جوان باانگیزه و جویای نام، دوبنده وزن ۱۲۵ کیلوگرم را بر تن می کرد. به واقع دلیل انتخاب یکی از کشتی گیران پهلوانی ایران در ترکیب تیم کشتی آزاد برای حضور در بازیهای کشورهای اسلامی چه بود؟
مطمئنا این فرصت می توانست نصیب جوان سنگین‌وزن دیگری شود که هم فرایند انتخابی تیم ملی را یکی پس از دیگری طی کرده بود و هم با نظر کادر فنی در تمامی مسابقات داخلی و خارجی به میدان رفته بود. نفراتی مثل امین طاهری، امیررضا امیری و یا حتی یدالله محبی که در جام تختی کشتی گرفته بودند و اولویت با آنها بود.
به هر حال شورای فنی کشتی آزاد و در راس آن فدراسیون کشتی در انتخاب سنگین وزن اعزامی به باکو طوری تصمیم گرفتند که جای ابهامات فراوانی دارد. فقط امیدواریم متولیان کشتی برای این تصمیم خود توجیه قابل قبولی داشته باشند تا اصل فرایند انتخابی تیم ملی و قانون‌مداری در کشتی زیر سوال نرود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com