۳۰ مهر سال ۵۷ نقطه عطفی در آغاز انقلاب بود همدان پیام
 
 
سه شنبه - 6 آبان 1399 - شماره 3884
 
امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

Today : Tue, October 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112583 تاریخ انتشار:  1399-07-23 - 11:33 تعداد بازدید:  75
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا:
۳۰ مهر سال ۵۷ نقطه عطفی در آغاز انقلاب بود

اجتماعی

 رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان بر شناساندن و معرفی حماسه ۳۰ مهر سال ۵۷ همدان در کشور تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ اکبر کاوسی‌امید در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا، گفت: پرداختن به واقعه ۳۰ مهر سال ۵۷ که نقطه عطفی در آغاز انقلاب بود، ضروری است.
کاوسی‌امید با اشاره به فرارسیدن سالروز این حماسه، یادآور شد: 30 مهر سال 57 نقطه عطفی برای شهر دارالمؤمنین بود که متأسفانه فراموش شده است.
وی تأکید کرد: باید با برنامه‌های صحیح در زمینه حماسه بزرگ ۳۰ مهر، اقداماتی انجام داد تا این روز در حد جایگاه اصلی خود در سطح کشور معرفی شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان؛ حماسه 30 مهر را هویتی برای شهر و استان همدان معرفی کرد و گفت: این مهم می‌تواند الگویی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.
کاوسی‌امید ادامه داد: لازم است المانی برای یادبود این روز و حماسه ارزشمند دانش‌آموزان، طراحی و نصب شود.
وی با اشاره به اینکه انجمن اسلامی دانش‌آموزان، نخبگان جامعه دانش‌آموز را در اختیار دارد، افزود: می‌‌توانیم از ظرفیت این انجمن و دانش‌آموزان آن در مباحث آموزش شهروندی به‌عنوان سفیران آموزش شهروندی در مدارس استفاده کنیم.
کاوسی‌‌امید همچنین با بیان اینکه ۲ سیاست کلی برای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان در سال پایانی شورا پیش‌بینی شده است، گفت: در راستای تحقق این سیاست‌ها باید سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، برنامه‌ریزی لازم را داشته باشد.
به گفته وی، معرفی کارهای خیر به مردم یکی از این سیاست‌هاست که باید بستر و زمینه‌های لازم برای این مهم، فراهم شود تا مردم دانای همدان برای عمل به معروف و کار خیر با یکدیگر مسابقه داده و در اصل مردم را به کار نیک و خیر سوق دهیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان، دیگر سیاست پیش‌بینی‌شده کمیسیون را فراهم ساختن زمینه‌های لازم برای رشد گروه‌های فرهنگی و نخبه‌ها برشمرد و یادآور شد: در این زمینه باید بسیار دقت عمل داشت و به‌خوبی ورود پیدا کرد؛ زیرا گروه‌های مختلف فرهنگی و انجمن‌ها باید رشد لازم را داشته باشند.
کاوسی‌امید همچنین با اشاره به واگذاری مراکز فرهنگی و فرهنگسراها به مردم؛ گفت: اگر چنانچه این واگذاری به‌درستی انجام شود و مراکز فرهنگی و فرهنگسراها در اختیار سمن‌ها و انجمن‌های فعال قرار گیرد، توفیقی برای مدیریت‌‍ شهری خواهد بود؛ زیرا مردم بهترین افراد در مدیریت فرهنگسراها هستند.
وی تأکید کرد: درصورتی‌که در زمینه واگذاری فرهنگسراها به سمن‌ها و تشکل‌های مردمی، قدم درستی برداشته شود، زمینه اقدامات صحیح بعدی نیز فراهم خواهد شد؛ در غیر این‌صورت آسیبی بر آرمان و تفکر ساخت این فرهنگسراها وارد خواهد شد.
 مولوی: 30 مهر در تقویم استان گنجانده شود
نایب رئیس شورای شهر همدان نیز در این جلسه رخداد 30 مهر را که توسط دانش‌آموزان همدانی در سال ۱۳۵۷ رقم خورد، اقدام ارزشمند و حماسی برشمرد.
ابراهیم مولوی افزود: این حماسه در سالی که منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی رخ داد، یک تلنگر و اتفاق خاص بود که موجب شد روند شکل‌گیری انقلاب سرعت بیشتری بگیرد.
وی با بیان اینکه حماسه ۳۰ مهر سال ۵۷ متأسفانه مفغول مانده است، گفت: ضروری است حماسه 30 مهر به‌عنوان یک برنامه و رویداد مهم فرهنگی در تقویم استان همدان گنجانده شود؛ زیرا دانش‌آموزانی که در آن ایام، این حرکت حماسی را آفریدند بعدها در سال‌های نورانی دفاع مقدس با ایثار و جانفشانی خود صحنه زرین دیگری رقم زده و بسیاری از آن عزیزان شربت شهادت نوشیدند.
به گفته وی، امروز دشمنان به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده و عمل می‌کنند که قشر دانش‌آموز نسبت به نظام و ارزش‌های انقلاب بی‌تفاوت باشد؛ بر این اساس بهتر است آنچه را که در توان داریم برای بازیابی این واقعه و حماسه ارزشمند به‌کار گیریم تا ارزش‌های آن را زنده نگه داریم.‏
مولوی تأکید کرد: نیاز است در راستای شناساندن اهداف این قیام دانش‌آموزان، گا‌م‌های مثبتی برداشته شود و اقدامات مؤثری به‌همراه برنامه‌ریزی مناسب و کمترین هزینه در راستای پاسداشت و گرامیداشت این رخداد مهم انجام دهیم.
 سلماسی: طراحی المان «سرباز»
همراه با جانمایی مناسب
عضو شورای شهر همدان در این جلسه با تأکید بر اینکه سربازان در خط مقدم حراست از کیان و مرز و بوم ایران‌زمین قرار گرفته‌اند؛ گفت: ضروری است المانی با مضمون سرباز برای انتقال ارزش‌های این جامعه هدف، طراحی و اجرا و همراه با جانمایی مناسب و حداکثر تأثیرگذاری نصب شود.
رضوان سلماسی افزود: در نامگذاری معابر و میدان‌ها باید با برنامه اقدام شود تا ارزش و جایگاه مباحث مختلف حفظ شود.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه در گرامیداشت حماسه‌های تاریخی دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نباید تنها به ارائه عملکرد بسنده کرد، گفت: اقدامات و روش‌های اطلاع‌رسانی بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا باید تمام جوانب را درنظر گرفته و از روش‌های نوین برای اثرگذاری مفاهیم استفاده کنیم.
سلماسی با اشاره به شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: با توجه به اینکه جوانان و نوجوانان ما در شرایط کنونی از طریق فضای مجازی کسب می‌کنند، نباید اثرگذاری فضای مجازی را در انتقال مفاهیم حماسه 30 مهر نادیده گرفت و تنها به تبلیغات محیطی بسنده کرد.
گفتنی است: در پایان این جلسه نمایندگان انجمن اسلامی دانش‌آموزان استان همدان به ارائه برنامه‌های این انجمن در سالروز گرامیداشت 30 مهر پرداختند


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com