1401-05-171401-05-27bool(false) مرغداران در حال تعطیلی هستند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 مرداد 1401 - شماره 4386
 
امروز : پنجشنبه ، 27 مرداد 1401

Today : Thu, August 18, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125483 تاریخ انتشار:  1401-05-13 - 13:29 تعداد بازدید:  57
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیر امور طیور سازمان جهادکشاورزی استان:
مرغداران در حال تعطیلی هستند

اقتصادی


■50 درصد تولید کم شده است

با ارزان‌شدن قیمت مرغ و بالارفتن هزینه‌های تولید، 80 واحد مرغداری در سال‌جاری جوجه‌ریزی نکرده‌اند که عواقب این اتفاق تعطیلی واحدهای مرغداری را رقم می‌زند.
آن‌طور که مدیر امور طیور سازمان جهادکشاورزی استان همدان خبر داد: در همدان 523 واحد مرغداری وجود دارد که 80 واحد آن در 15 سال گذشته جوجه‌ریزی نکرده که به‌دنبال ابطال پروانه آنها هستیم و 80 واحد هم امسال جوجه‌ریزی نکرده‌اند که عواقب آن کمبود مرغ و حذف تولیدکننده است.
علیرضا قراگوزلو با ابرازنگرانی درباره حذف مرغداران از چرخه تولید، به ایسنا گفت: مرغداران کیلویی ۱۳ هزار تومان ضرر می‌دهند که این موضوع به تولید آسیب خواهد زد.
وی با اشاره به کاهش قیمت مرغ در بازار و نخریدن این محصول توسط مردم، افزود: اگر این وضعیت ادامه پیدا کند بسیاری از مرغداران از چرخه تولید حذف خواهند شد.
وی با بیان اینکه ۵۸ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت مرغ در شب عید بود در حالیکه در حال حاضر مؤلفه‌های تولید تغییر کرده است، گفت: شب عید برخی مرغداران تا 2 میلیارد تومان متضرر شدند که این موضوع انگیزه را برای جوجه‌ریزی بعدی کم می‌کند و به تولید آسیب می‌زند.
قراگوزلو با تأکید بر کاهش ۵۰ درصدی تولید مرغ در استان، ادامه داد: در حال حاضر تولید به نصف رسیده که این کاهش تولید به علت مقرون به صرفه نبودن و ضرر و زیان مرغداران بوده است. زمانی روزانه ۲۵۰ تن مرغ وارد بازار می‌شد اما الان ۶۰ تن هم در بازار توزیع نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ در بازار همدان ۱۱ هزار تومان پایین‌تر از قیمت مصوب فروخته می‌شود، گفت: در حال حاضر نگران مرغداران هستیم چراکه ضرر یک میلیاردی برای یک واحد مرغداری خسارت زیادی است. ضمن اینکه نگران سلامت مردم نیز هستیم چراکه با کاهش مصرف مواد پروتئینی سلامت جامعه و ضریب ایمنی جامعه کاهش می‌یابد.
مدیر امور طیور سازمان جهادکشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: یارانه تولید مرغ به مردم داده شد اما متأسفانه این یارانه به تولید بازنگشت و مردم آن را برای خرید مرغ اختصاص ندادند.
وی با بیان اینکه بهترین کار این است که کارت پروتئینی صادر شود و مردم فقط یارانه را در زمینه مواد پروتئینی هزینه کنند، گفت: اگر مرغداران حذف شوند، به راحتی نمی‌توانند به چرخه تولید برگردند.
قراگوزلو با اشاره به اینکه در 4 ماهه گذشته ۱۵ درصد بالاتر از برنامه وزارتی تولید داشتیم، تصریح کرد: در تیرماه یک میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی شده است که از ۲۰ مردادماه وارد بازار خواهد شد.
مدیر امور طیور سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه در 3 ماهه ابتدای سال 5/7 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در استان همدان انجام شده است، افزود: مرغدارانی که در تیرماه و مردادماه جوجه‌ریزی کردند از قبل نهاده داشتند.
قراگوزلو با اشاره به اینکه روزی ۴۵ تن تخم مرغ در استان تولید شده است، مطرح کرد: در استان همدان ۳۶ واحد تولید تخم مرغ وجود دارد که در حال حاضر 6 واحد از چرخه تولید خارج شده‌اند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com