افتتاح کارگاه های آموزشی سیماک در همدان همدان پیام
 
 
سه شنبه - 28 خرداد 1398 - شماره 3498
 
امروز : چهارشنبه ، 29 خرداد 1398

Today : Tue, June 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84424 تاریخ انتشار:  1397-03-12 - 05:45 تعداد بازدید:  194
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

افتتاح کارگاه های آموزشی سیماک در همدان

مادستان

 طرح سامانه بهره‌برداری از سامانه یکپارچه مدیریت املاک (سیماک) که فرآورده‌ای دانش بنیان شناخته شده است در قالب دو پروژه زیربنایی و فراگیر، به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رسیده است. این سامانه به لحاظ ماهیت، یک زیرساخت نرم‌افزاری برای مدیریت یکپارچه املاک و اماکن است که علاوه بر امکان ایجاد پایگاه متمرکز املاک و اماکن، قادر است تراکنش ها و فرآیندهای کاری اداری مربوط به امور املاک و اماکن را درمیان دستگاه‌های اجرایی ذیربط، الکترونیکی کند.
■ اجرای طرح سیماک به عنوان یک پروژه اولویت دار اقتصاد مقاومتی عضو هیأت‌مدیره شرکت ملی پست در آیین افتتاح کارگاه اقتصاد مقاومتی پروژه «سیماک» در استان همدان گفت: سامانه «سیماک» مدیریت املاک را یکپارچه می‌کند و استعلامات میان‌دستگاهی از طریق مراجعه مردم به دفاتر پیشخوان وادارات پست با یکبار مراجعه می‌توانند تمام خدمات خود را دریافت کنند.
علیرضا زرگوش به مزایای این پروژه اشاره کرد و افزود: انجام همه استعلامات به‌طور الکترونیکی، شفاف‌سازی پرونده‌های ملک، کاهش مراجعه حضوری، ارتقاء سلامت اداری، کاهش زمین‌خواری و مدیریت اسناد از مهمترین مزایای این طرح است.
وی خاطرنشان کرد: «سیماک» یک زیرساخت نرم‌افزاری دانش‌بنیان، یکپارچه و جامع برای مدیریت بهینه امور املاک و نیز تسهیل و تسریع کارهای مقدماتی سرمایه‌گذاری و شکل‌گیری فعالیت‌های اقتصادی است که به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رسیده و به عنوان پروژه اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی از سوی معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شده است.
زرگوش ادامه داد: اجرای این پروژه در سطح کشور بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته و این وزارتخانه نیز در زیرمجموعه خود، اجرای آن را به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران محول کرده است.
وی با بیان اینکه عملیاتی‌سازی «سیماک» برای صدور تمام مجوزهای ساخت‌وساز املاک در سطح کشور، در داخل و خارج شهرها و روستاها است، بیان کرد: کل این فرآیندها با «سیماک» به صورت الکترونیکی، با شفافیت کامل و رعایت ضوابط اساسی و محاسبات صحیح و غیرقابل دخل و تصرف عوارض مربوطه انجام می‌شود.
عضو هیأت‌مدیره شرکت ملی پست یادآور شد: عملیاتی‌سازی این طرح به عنوان بستر یکپارچه برای استعلامات میان‌دستگاهی اماکن و املاک که عمدتاً برای تسهیل و تسریع استعلامات قانونی مورد نیاز برای اجرای طرح‌های تولیدی صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدماتی از جمله حوزه‌های گردشگری، مدیریت مشاغل و صنوف که میان 28 دستگاه اجرایی رد و بدل می‌شود، مصوب شده است.
زرگوش با اشاره به طرح «جی‌نف» که شهرستان‌های همدان، نهاوند و ملایر پایلوت اجرای آن هستند، اظهار کرد: این دو طرح سبب جلوگیری از زمین‌خواری‌ها و فسادهای اداری شده و بهره‌وری و سرعت در خدمات‌رسانی را به‌ همراه دارند.
وی ادامه داد: با این طرح می‌توان امکان صدور هر گونه مجوز ساخت‌وساز یا تغییر کاربری را در خارج از محدوده قانونی شامل حریم شهر، روستا، رودخانه، دریا، جنگل، تأسـیسات سرزمینی و نظایر آنها ناممکن ساخت و یا به حداقل رساند.
زرگوش با بیان اینکه این پروژه به عنوان یکی از پروژه‌های اولویت‌داراقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری در دستور کار قرار گرفته است، گفت: طرح «جی‌نف» تأثیر بسیار زیادی بر اقتصاد کشور دارد چرا که با این طرح اعمال مدیریت آسان می‌شود و مردم می‌توانند بهترین مسیرها را بیابند.
وی همچنین با بیان اینکه سال گذشته 500 میلیون ترافیک در شبکه پستی کشور جابجا شده است، تصریح کرد: این آمار در استان همدان 5 میلیون ترافیک بوده است.
■ طرح (سیماک) می تواند بستر توسعه در بخش های مختلف باشد معاون امور عمرانی استاندار همدان نیز با اشاره به اینکه طرح «سیماک»، سامانه یکپارچه‌سازی مدیریت املاک کشور می تواند انقلابی در توسعه همه بخش‌های کشور باشد، گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اعلام شده و در استان همدان در این زمینه فعالیت‌های خوبی انجام شده است.
محمود رضا عراقی افزود: در راستای اقتصاد مقاومتی 4 کارگروه عمران و انرژی، بررسی مسائل اقتصادی، فناوری اطلاعات و گفتمان را برگزارکرده‌ایم.
وی با تأکید بر اینکه در حوزه املاک دچار مشکلات عدیده‌ای بودیم، بیان کرد: همیشه به دنبال سامانه‌ای چون «سیماک» برای یکپارچه‌سازی اطلاعات املاک بودیم که خوشبختانه بستر این موضوع در همدان فراهم شد.
عراقی با اشاره به اینکه نبود چنین سامانه‌ای مشکلات حقوقی به بار آورده بود، اضافه کرد: این طرح علاوه بر کاهش مشکلات، در شفاف‌سازی و سرعت انجام فعالیت‌ها مهم است.
وی خاطرنشان کرد: بستر این پروژه در همدان فراهم شده و امید است بعد از 16 ماه کارهای عملیاتی و زیربنایی آن پایان یافته و بتوانیم از آن بهره‌برداری کنیم.
در پایان آنچه می تواند برای اجرای کامل این طرح در همدان حایز اهمیت باشد این است که استانداری و دستگاه های اجرایی باید خیلی پرقدرت نسبت به راه انداری پروژه (سیماک) در همدان تلاش کنند تا راه اندازی این طرح بتواند در  ماه های آینده به طور کامل در همدان انجام شود چراکه انجام کامل پروژه (سیماک) در همدان می تواند فرصتی برای تحول استان باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com