این آسیاب به نوبت است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

Today : Fri, May 24, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  91391 تاریخ انتشار:  1397-12-23 - 10:03 تعداد بازدید:  132
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

این آسیاب به نوبت است

نویسنده : مصطفی شیر محمدی

یادداشت
 
 
 پس از طرح موضوع جوانگرایی در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور طیف‌های مختلف از جمله فرهنگیان، طلاب ، سمن‌ها و... دیدارهایی را با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان ترتیب دادند تا به تکریم این چهره محبوب در استان همدان بپردازند.
شخصیت آیت ا... در همدان به گونه‌ای است که تعلق به هیچ کدام از دسته‌ها و جناح‌ها ندارد و کاریزمای او برای همه نگاه‌ها قابل احترام و قبول است.
در این میان نویسندگان در رسانه‌های مهم استان نیز به تحلیل نگاه جامع طه محمدی و ویژگی‌های بارز وی در عرصه‌های مختلف پرداخته و هر یک به قلم خود گریزی بر شایستگی‌های این روحانی مجاهد زده و از نگاه انصاف به منظر اخلاق و منش امام جمعه سابق همدان اشاراتی را داشتند.
عده‌ای همیشه تندرو اما این رخدادها و نوشته‌ها را بر نمی‌تابند و با کنایه‌های فراوان سعی در مخدوش جلوه دادن موضوع دارند.
بدترین شکل تلاش این عده معدود از این افراداین است که با در دست گرفتن بیرق معرفی امام جمعه جدید به تقبیح بدرقه شایسته امام جمعه سابق می‌پردازند.
نفی تکریم بزرگان عمل ناثوابی است که قطعا نه تنها مورد پسند جانشین فعلی نیست بلکه این عمل مذموم حتما عکس‌العمل مناسبی را در آینده بجا نخواهد گذاشت چرا که ذاتا مرام روزگار اینگونه است که ما هر رفتاری با دیگران داشته باشیم آیندگان همین رفتار را با ما خواهند داشت.
با نظر به اینکه گذشته و اقدامات گذشتگان را نباید نفی کرد، شایسته نیست با سلوک تفرقه انگیزانه به رفتارهایی دست ببریم که این دیار مشهور به خوش استقبال و بد بدرقه در ذهن تاریخ بماند.
با توجه به شناختي که از مرام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه جدید همدان هست قطعا رفتار اینچنینی نمی‌تواند مورد تأیید و خوشامد ایشان باشد؛ چرا که شعبانی نیز از روحانیون مزین به اخلاق حسنه است که کرامت انسانها برای این استاد حوزه و دانشگاه اهمیت بالایی دارد.
برای نگارش این مقال مختصر فقط یک جمله معروف باعث انگیزه شد " این آسیاب به نوبت است" جمله‌ای که نقل از شهید بهشتی است و مربوط به روزهای تلخ ترور شخصیتی این مجاهد نستوه، که از گزند تهمت‌ها و توهین‌های مخالفان در امان نبود و در این راه جز صبر و استقامت کسی از او چیزی ندید تا راه به جایی برد که ترور شخصیتی را برای او کافی ندیدند و به ترور فیزیکی هم متوسل شدند تا او جاودانه تاریخ بماند.
بنابراین به هر ترتیب در آئینه روزگار و روی این چرخ گردون، آسیاب به نوبت خواهد بود؛ بیاییم بزرگان را آن طور تکریم و تجلیل کنیم که انتظار همان رفتار را با خود از دیگران داریم.
غیاث الدین طه محمدی در طول سالیان با همه طیف‌ها از مردم کوچه و بازار گرفته تا مدیران ارشد اجرایی و نظامی در رده‌های مختلف با سلوک مهربانی به سر برد، از این رو حالا شاهد شکوه تکریم و تجلیل او در میان همه اقشار هستیم.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com