1399-05-091399-05-19bool(false) اسناد راکد شهرداری همدان تعیین تکلیف می‌شود همدان پیام
 
 
يكشنبه - 19 مرداد 1399 - شماره 3822
 
امروز : يكشنبه ، 19 مرداد 1399

Today : Sun, August 9, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109731 تاریخ انتشار:  1399-04-09 - 09:26 تعداد بازدید:  70
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

صفحه ویژه خبر گزاری ها امروز "خبرگزاری مهر همدان"
اسناد راکد شهرداری همدان تعیین تکلیف می‌شود

فرهنگی


  مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور از تعیین تکلیف اسناد راکد شهرداری همدان خبر داد و گفت: اسناد با ارزشی از اواخر دوره قاجار در بایگانی راکد شهرداری همدان وجود دارد.
به گزارش مهر، در پی توافق سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و استقبال شورای شهر و شهرداری همدان، بررسی کارشناسی و تعیین تکلیف اوراق راکد شهرداری همدان با همکاری مرکز اسناد غرب کشور در دستور کار قرار گرفت.
علیرضا تکلو، در جلسه مشترک با معاونان و کارشناسان شهرداری همدان و اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان با بیان اینکه وضعیت اسناد راکد و دارای ارزش تاریخی شهرداری همدان مورد بررسی و آسیب‌شناسی قرار گرفت، گفت: در این راستا درباره شناسایی، حفظ و نگهداری و تسهیل در ارائه به محققان و پژوهشگران توافقات خوبی صورت گرفت.
وی افزود: اسناد با ارزشی از اواخر دوره قاجار، پهلوی اول و دوم و سال‌های نخست انقلاب در بایگانی راکد شهرداری وجود دارد و علاوه بر آن پرونده‌ها و مکاتبات اداری قابل توجهی نیز در بایگانی‌ها جمع‌آوری شده که باید با حضور کارشناسان مرکز اسناد همدان ارزشیابی و تعیین تکلیف شوند.
وی افزود: این اسناد پس از انتقال به مرکز اسناد، میکروب‌زدایی و مرمت شده و پس از طبقه‌بندی و فهرست‌نویسی از طریق سایت کتابخانه ملی ایران در اختیار همه محققان و تاریخ پژوهان ایران و جهان قرار خواهند گرفت.
تکلو از همکاری با شهرداری همدان در توسعه محتوایی موزه مردم شناسی همدان خبر داد و افزود: شهرداری همدان تصمیم بر راه‌اندازی موزه و مرکز مطالعات مردم‌شناسی شهر همدان گرفته و به‌لحاظ زیرساخت و آماده‌سازی فضا تقریباً به مراحل پایانی رسیده است که در این زمینه علاوه بر استفاده از اسناد در اختیار شهرداری که در توافق فوق تعیین تکلیف خواهد شد، از منابع عظیم آرشیو ملی ایران نیز برای هرچه غنی‌تر شدن این موزه استفاده خواهد شد.
وی از اقدام شورای و شهرداری در راستای حفاظت از میراث مکتوب و اسناد هویت مردم همدان قدردانی کرد و گفت: رفتار فرهنگی و دغدغه‌مندانه شهرداری و شورای شهر باید الگویی برای سایر نهادهای دولتی و خصوصی باشد و در حفاظت از میراث مکتوب استان که بخشی از هویت ملی منطقه و کشور است ما را یاری کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com