كارهای كليشه‌ای در 40 سالگی انقلاب اثربخش نيست همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 4 ارديبهشت 1398 - شماره 3455
 
امروز : پنجشنبه ، 5 ارديبهشت 1398

Today : Thu, April 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  87278 تاریخ انتشار:  1397-09-14 - 12:18 تعداد بازدید:  102
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سرپرست معاونت سیاسی استانداری همدان خطاب به مديران:
كارهای كليشه‌ای در 40 سالگی انقلاب اثربخش نيست

اخبار


ابوالقاسم الماسی در ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان همدان سخنان خود را با گلایه از دستگاه‌ها و مدیران آغاز کرد و افزود: بسیاری از مدیران بزرگی و اهمیت کار را درک نکردند چراکه قرار است 40 سال اقتدار انقلاب و دستاوردهای آن را به رخ جهانیان بکشیم.
وی با بیان اینکه 40 سالگی انقلاب فرصت مناسبی است که باید جدی گرفته شود، تأکید کرد: حضور مدیران در این جلسات الزامی است اما مشاهده می‌شود که برخی از مدیران کل حتی در حد معاونت هم نماینده معرفی نکردند و در جلسه شرکت نکردند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری همدان با بیان اینکه هر مقطع انقلاب اسلامی حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، تصریح کرد: لازم است دید خود را وسیع‌تر کرده و نسبت به 40 سالگی انقلاب که دشمن برای آن برنامه دارد، جدی‌تر باشیم.
به گزارش فارس، الماسی با اشاره به اینکه با اشاره به اینکه باید از ابزارهای جدید برای پاسخ به شبهات استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: متأسفانه کارگروه‌ها برنامه روشن و واضحی متناسب با شرایط امروز ارائه نکرده‌اند.
 باید از عظمت 40 سال انقلاب بگوییم اما برخی از مسئولان توجیه نیستند
وی تأکید کرد: نباید به کلیشه‌ها بسنده کرد بنابراین همه مدیران باید با جدیت به برنامه‌های 40 سالگی انقلاب ورود کنند و هیچ توجیهی برای ارائه ندادن برنامه‌ها وجود ندارد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری همدان با بیان اینکه جمعیت کثیری از مردم و نسل امروز انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را به چشم خود ندیدند، اظهار کرد: باید این رویدادهای بزرگ برای مردم به خوبی تدوین شود تا نگاه صحیحی به رخداد‌های کشور پیدا کند و اگر نه دشمن نگاه خود را غالب می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه دستاوردهای انقلاب در حوزه‌های مختلف علمی، عمرانی، رفاه، اجتماعی  و... کم نبوده است، اظهار کرد: در کشور مشکلاتی هست و دشمن به دنبال استفاده از این خلأهاست بنابراین ما باید تمام‌قد وارد شویم جلوی توطئه را بگیریم.
الماسی با اشاره به اینکه امروز هم انقلاب اسلامی از استحکام 40 سال قبل برخوردار است، افزود: امروز ما می‌خواهیم از عظمت 40 سال بگوییم اما به نظر می‌رسد که برخی از مسئولان به خوبی توجیه نیستند.
الماسی با اشاره به اینکه تنها به دهه فجر متمرکز نشوید چراکه این ایام تنها جزئی از 40 سالگی انقلاب است، گفت: امروز انتظار داشتیم که از مجموعه اقدامات انجام شده صحبت بشود که رخ نداد.
 باید برنامه‌ها با محوریت مردم انجام شود
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری همدان با اشاره به اینکه صدا و سیما با همه کارگروه‌ها هماهنگ باشد، افزود: همه دستگاه‌ها در 40 سال گذشته اقدامات شایسته‌ای انجام دادند و باید برنامه‌های مشارکتی با صدا و سیما تولید شود.
وی با بیان اینکه باید برنامه‌ها با محوریت مردم انجام شود، تصریح کرد: محور انقلاب و پشتیبان اصلی آن مردم بودند و امام خمینی(ره) نیز در نخستین اقدام پس از پیروزی انقلاب به رأی مردم رجوع کردند.
وی با بیان اینکه دسترسی‌ مردم به مسئولان گاهی دشوار می‌شود، افزود: تقاضاهای مردم زیاد نیست و باید مدیران در میان مردم حاضر شوند و حتی مورد نقد مردم قرار گیرند چراکه این موضوعات باعث افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود.
 تقدیر از 40 فعال اجتماعی در همدان
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان هم گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از 40 فعال اجتماعی در همدان تقدير می‌شود.
مهرداد نادری‌فر با بیان اینکه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از  اهمیت بسیاری برخوردار است، اظهار کرد: امیدواریم خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی به خوبی تبیین شود.
وی گفت: به همین منظور ستاد ویژه‌ای در سطح عالی کشور شکل گرفته و به تبع آن باید در استان‌ها نیز تشکیل شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان از لزوم تهیه و تدوین خاطرات پیشگامان انقلاب خبر داد و افزود: شناسایی 40 فعال اجتماعی در حوزه مقابله با فقر، اعتیاد، حل مشکل کودکان کار و تجلیل از آنها و شناسایی 40 خیر و تهیه کتاب درباره زندگی آن‌ها نیز باید در برنامه باشد.
 راه‌اندازی کلینیک خانواده
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان با بیان اینکه 40 سالگی انقلاب فرصتی است برای بیان اقدامات و معرفی برنامه‌ آینده، خاطرنشان کرد: باید سرمایه اجتماعی را ارتقا داده و ارتباط بین مردم و مسئولان افزایش یابد و شکاف نسلی بین نسل امروز و نسل انقلاب را از بین برد.
وی در ادامه به برخی از مسائل اجتماعی پرداخت و با اشاره به اینکه برای کاهش طلاق دو اقدام را در دستور کار قرار دادیم گفت: راه‌اندازی کلینیک خانواده به منظور اجرای مشاوره خانواده در نظر گرفته شده که باید دو مرکز در همدان و ملایر توسط جهاد دانشگاهی راه‌اندازی شود.
وی به استقرار حکمین قرآنی برای کنترل و کاهش طلاق در 6 شهرستان استان خبر داد.
نادری‌فر ادامه داد: برنامه ویژه برای ایجاد اشتغال زنان بی‌سرپرست که سال گذشته در فنی‌وحرفه‌ای آموزش دیدند در نظر گرفته شده که باید توسط بهزیستی و اداره کل زندان‌ها دنبال شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان از اجرای تست الکل در جاده‌های برون شهری برای کاهش تصادفات خبر داد.
وی گفت: دولت بودجه ویژه در حوزه مناطق حاد و بحرانی، اجرای برنامه اشتغالزایی برای مناطق محروم شهرستان فامنین در نظر گرفته است.
نادری‌فر افزود:  طرح فرهنگی و ورزشی برای ارتقای نشاط اجتماعی در حاشیه شهر‌های همدان، ملایر، نهاوند، اسدآباد و فامنین اجرا می‌شود.
الوندی قائم مقام سازمان صدا و سیمای مرکز همدان نیز برگزاری همایش استانی تبیین دستاوردهای انقلاب در تابستان گذشته، تولید سرود و فتوکلیپ از شهدای انقلاب، توزیع لوح فشرده از فیلم‌های ارزش و توزیع آن، اکران فیلم‌های ارزشی، تهیه محتوا برای معرفی هرچه بهتر  دستاوردها و انقلاب‌های اسلامی، معرفی شخصیت های برجسته کشور و ایجاد سایت محتوایی فرهنگ سدید را از دیگر اقدامات برشمرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان نیز گفت: تبیین مبانی انقلاب برای نسل جوان با هماهنگی برخی از فعالان فرهنگی و هنری در قالب مقالات و ورکشاپ‌ها انجام می‌شود.
علیرضا درویش نژاد با بیان اینکه تبیین نقش جوانان در پیروزی انقلاب را دنبال کردیم، اظهار کرد: کارگروه تأثیرات هنر در ماندگاری انقلاب برگزار شد و تدوین کتاب هنر انقلاب نیز در حال انجام است.
 کم‌کاری در چهلمین سالگرد انقلاب قابل توجیه نیست
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: کم‌کاری در چهلمین سالگرد انقلاب قابل توجیه در برابر خون 230 هزار شهید نیست.
حجت‌الاسلام سیدحسن فاضلیان با بیان اینکه جلسات شورای راهبردی و سیاستگذاری از 17 شهریورماه آغاز شد، اظهار کرد: روز 17 شهریورماه یک روز مقدس و ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه امسال یک ویژگی خاصی برای سالگرد پیروزی انقلاب محسوب می‌شود، افزود: یوم‌الله سال جاری با 39 سال قبل متفاوت است چراکه چهلمین سال است و عدد 40 یک عدد گویا و رمزدار در آیین اسلام است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com