چاپ دانشنامه جامع همدان‌شناسی تا 3 ماه دیگر همدان پیام
 
 
شنبه - 9 مرداد 1400 - شماره 4095
 
امروز : يكشنبه ، 10 مرداد 1400

Today : Sun, August 1, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  100179 تاریخ انتشار:  1398-07-17 - 10:38 تعداد بازدید:  89
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

چاپ دانشنامه جامع همدان‌شناسی تا 3 ماه دیگر

فرهنگی


 رئیس بنیاد ایران شناسی شعبه همدان گفت: مرکز بنیاد ایران ‌شناسی کشور در استان تهران قرار دارد و شعبه‌ هایی از این مرکز نیز در استان‌های مختلف ایجاد شده است.
محسن جانجان ، با بیان اینکه دو سال پیش با پیگیری مجدانه صورت گرفته موفق به أخذ مجوز برای راه‌اندازی این بنیاد در همدان شدیم به طوریکه همدان آخرین استانی بود که دارای شعبه بنیاد ایران شناسی شد، عنوان کرد: فضا و مکان اداری این بنیاد توسط اداره‌کل میراث فرهنگی استان تأمین و تجهیزات لازم نیز با اختصاص اعتباراتی از سوی استانداری و میراث فرهنگی تهیه شده است.
وی با بیان اینکه در این بنیاد پژوهش‌هایی که درباره تاریخ، فرهنگ، زبان شناسی، معماری، جغرافیا و سایر ویژگی‌های همدان انجام گرفته، نگهداری می شود، خاطرنشان کرد: تا کنون بیش از 100جلد کتاب پروهشی در زمینه همدان‌ شناسی جمع‌آوری و در این مرکز نگهداری و پژوهشی بسیاری در این زمینه انجام شده است.
رئیس بنیاد ایران شناسی شعبه همدان با اشاره به اینکه همدان ظرفیت‌های بسیاری در زمینه بافت تاریخی و فرهنگی دارد، افزود: حوزه کاری ما گسترده بوده و یک مرکز پژوهشی و تحقیقاتی هستیم، اساس کار ما ارتباط تنگاتنگ با دانشگاه ها، نهاد کتابخانه های عمومی و مرکز اسناد، آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و سایر ارگان های مرتبط است.
جانجان با اشاره به اینکه بنیاد ایران شناسی شعبه همدان، به عنوان پازلی از ایران در راستای برنامه ها و رئوس پژوهشی بنیاد ایران شناسی کشور فعالیت می کند، افزود: این بنیاد در استان همدان زیرنظر استانداری اداره می شود و رئیس هیأت امنای آن استاندار است.
وی از تهیه دانشنامه جامع همدان شناسی در سه حوزه تاریخ، فرهنگ و جغرافیا خبر داد و خاطرنشان کرد: تاکنون 1100 صفحه در این راستا به رشته تحریر درآمده است و تحقیقات ما همچنان ادامه دارد.
جانجان یادآور شد: باتوجه به ظرفیت و جایگاه ویژه شهرستان ملایر در حوزه تاریخ، جغرافیا، آثار باستانی، پیشینه غنی فرهنگی و هنری و از سوی دیگر از آنجا که بنده ملایری هستم و عرق خاصی به این شهرستان دارم، بنابراین برای تکمیل و به مرحله چاپ رساندن این دانشنامه انتظار داریم تا کلیه اساتید، محققان، فعالان فرهنگی و پژوهشگران در حوزه های مربوطه برای تقویت دانشنامه و معرفی بیشتر ملایر و سایر نقاط استان کمک حال ما باشند.
این مقام مسئول با بیان اینکه در تلاش هستیم تا مراحل نهایی چاپ دانشنامه را سریع تر پشت سر بگذاریم و تعداد صفحات آن را به  1500 صفحه برسانیم، ادامه داد: دانشنامه جامع همدان شناسی تا 3 ماه دیگر به چاپ می رسد.جانجان با بیان اینکه همدان جزء نخستین استان هایی است که چنین دانشنامه ای را تهیه کرده است، درباره هدف تدوین این دانشنامه، گفت: به طور قطع این کتاب پژوهشی بعد از چاپ به عنوان مبنا و مرجع سایر پژوهش ها در تمام حوزه هاست.
رئیس بنیاد ایران شناسی شعبه همدان اظهار کرد: در واقع  این دانشنامه در تمامی دانشگاه های سراسر کشور و حتی کشورهایی که کرسی ایران شناسی دارند، به عنوان کتاب مرجع معرفی شده و مورد استفاده قرار می گیرد.وی کتاب دانشنامه جامع همدان شناسی را هویت، شناسنامه و نماد اصالت مناطق مختلف استان همدان دانست و تصریح کرد: جذب گردشگر و معرفی و شناساندن استان همدان به ایرانیان و حتی گردشگران خارج از کشور از پیامدهای مثبت چاپ و نشر این کتاب است.
جانجان بیان کرد: بنیاد ایران شناسی شعبه همدان در خانه تاریخی بیژن، در خیابان شریعتی، جنب بانک ملی، نبش کوچه مشیر، واقع شده و اساتید، پژوهشگران و فعالان حوزه های مختلف می توانند برای همکاری همه روزه در ساعت اداری به این مرکز مراجعه و یا با شماره تلفن 32519655 تماس حاصل کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com