1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) همدان جزو ۱۰ استان برتر در نسخه‌نویسی الکترونیک همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آبان 1400 - شماره 4161
 
امروز : پنجشنبه ، 6 آبان 1400

Today : Thu, October 28, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119751 تاریخ انتشار:  1400-06-29 - 08:38 تعداد بازدید:  103
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدان جزو ۱۰ استان برتر در نسخه‌نویسی الکترونیک

اخبار

■ مدیرکل بیمه سلامت استان: پزشک خانواده برای بیمه‌شدگان صندوق بیمه سلامت الزامی شد

 بیمه سلامت بزرگترین سازمان بیمه‌گر پایه سلامت در کشور به شمار می‌آید که از ابتدا در زمینه ارائه خدمات بیمه‌درمانی فعالیت داشته است.
مدیرکل بیمه سلامت استان با بیان اینکه همدان جزو ۱۰ استان برتر در نسخه‌نویسی الکترونیک است، بیان کرد: بالغ بر ۷۰۰ مؤسسه، مطب، مرکز تصویربرداری، توانبخشی و... طرف قرارداد بیمه سلامت هستند.
سعید فرجی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۱۷۳پزشک متخصص، ۱۳فوق‌تخصص، ۱۲۶پـــزشک عمــــومی،۱۰دندانپزشک، ۱۹بیمارستان، ۲۸ درمانگاه، ۳۰مرکز پرتوپزشکی، ۴۴ مرکز توانبخشی و ۱۸۹داروخانه به‌طور مستقیم طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند، گفت: در حال‌حاضر نسخ الکترونیک درحال افزایش است که 100درصد مراکز خصوصی و ۷۰ درصد درمانگاه‌ها را شامل می‌شود.
وی با بیان اینکه بیماری کرونا منجر به این شد که بخشی از درمان‌های الکتیو به تعویق بیفتد و نیز بخشی از هزینه‌ها در سال گذشته به تعویق افتاد و تنها مراجعات ضروری انجام شد، افزود: از اواخر سال گذشته و امسال بار هزینه‌های ما به دلیل اینکه بخشی سال گذشته محقق نشده بود، ۵۰ تا ۷۰ درصد افزایش داشت.
فرجی با اشاره به اینکه امیدواریم رشد هزینه‌ها به‌ویژه با اجرای طرح نسخ الکترونیک مدیریت شود، بیان کرد: معمولاً قبل از دهم هر ماه مطالبات ماه قبل پزشکان پرداخت می‌شود که خوشبختانه روند خوبی دارد. مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه دانشگاه علوم‌پزشکی بزرگترین خریدار خدمت بیمه سلامت است که تقریباً هزینه بخش دولتی و دانشگاهی هر سال ۲۶۰ میلیارد تومان می‌شود، گفت: سال گذشته مطالبات این مراکز تا اوایل تیرماه پرداخت شد که بخشی به دلیل اجرای طرح نسخ الکترونیک بود.
 اعتبار دفترچه بیمه سلامت به‌صورت الکترونیکی کنترل می‌شود
وی با اشاره به پرداخت مطالبات تا تیرماه امسال داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها و روند خوب پرداخت‌ها افزود: امیدواریم با ساماندهی خدمات به‌صورت الکترونیک، برای مردم خرید خدمات به‌روزتری داشته باشیم.
فرجی به اهمیت اجرای طرح پزشک خانواده گفت: پزشک خانواده بهترین سیستم است که فرد در اسرع‌وقت و با کمترین هزینه به درمان خود برسد.
وی با بیان اینکه ۱۵سال است که طرح پزشک خانواده در صندوق روستایی اجرایی شده و2 سال پیش 2 شهر نیز پایلوت قرار گرفتند، اما متاسفانه این طرح به خوبی در کشور اجرایی نشده است، بیان کرد: با وجود اینکه برخی کشورها در راستای بهره‌وری به این سمت گرایش داشتند، اما در ایران روند خوبی نداشته است.

 خدمات بیمه سلامت همدان به ۲۲۵۰۰ بیمار کرونایی
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از ارائه خدمات به ۲۲هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا از سوی این مجموعه در همدان خبر داد.
سعید فرجی با بیان اینکه بیمه سلامت بزرگترین بیمه پایه سلامت کشور است که بیش از ۴۰ میلیون نفر زیر پوشش دارد، گفت: جمعیت زیرپوشش این بیمه در استان تقریباً یک میلیون نفر است.
وی با اشاره به فعالیت 5 صندوق کارکنان دولت، سایر اقشار، روستاییان ایرانیان و بیمه سلامت همگانی، سازمان بیمه سلامت گفت: ارائه خدمات به اقشار آسیب‌پذیر و فاقد هر نوع پوشش بیمه‌ای موردتوجه این سازمان بوده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به اینکه از ابتدای بیماری کرونا بیش از ۲۲هزار و ۵۰۰ پرونده بیمار مبتلا به کرونا در استان تشکیل و خدمات بیمه سلامت به آنها ارائه شده که تعداد این  بیماران امسال۱۰ هزار نفر بوده است، افزود: ۵۸ میلیارد تومان برای بیماران مبتلا به کرونا در استان هزینه شده است.
وی با اشاره به اهمیت پیشگیری از بیماری خواستار مراجعه افراد برای واکسیناسیون کرونا در دستیابی به ایمنی نسبی شد و گفت: تا تکمیل واکسیناسیون توصیه ما به مردم همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
فرجی با تأکید بر اینکه سهم هزینه سازمان بیمه سلامت برای هر بیمار مبتلا به کرونا ۴ونیم تا ۵ میلیون تومان بوده است، بیان کرد: یک بیمار بیش از این مبلغ در درمان هزینه می‌کند و باید خودمراقبتی مورد توجه باشد.
وی گفت: در استان همدان با توجه به مراقبت‌های ویژه بیماران از سوی کادردرمان میزان فوتی‌های کرونا کم بوده که امیدواریم به صفر برسد‌.مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با اشاره به اینکه متأسفانه در ارائه خدمات دیر اقدام می‌کنیم و این موجب پرداخت هزینه بیشتری می‌شود، افزود: بهره‌وری در تولید و ارائه خدمت طبق انتظار نیست و باید بیشتر باشد.وی بیان کرد: خرید خدمت یکی از موضوعات مورد توجه بوده که در این راستا با مراکزدرمانی به منظور بهره‌مندی بیمه‌شدگان قرارداد منعقد می‌شود.
فرجی با اشاره به اهمیت طرح پرونده الکترونیکی در افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌های درمانی و افزایش سرعت کار گفت: بیمه سلامت و تأمین اجتماعی در اجرای این طرح اقداماتی انجام دادند و هنوز در ابتدای راه هستیم، هرچند وزارت بهداشت متولی طرح است و باید هرچه زودتر به سمت شکل‌گیری آن برویم. مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با تأکید بر اینکه در این راستا سازمان سیستم ارجاع را موردتوجه قرار داده که متأسفانه چندان استقبال نشده است، افزود: طبیعتاً اوایل کار موانعی خواهد بود و می‌طلبد مردم و پزشکان به این سوق یابند چراکه اتفاق مبارکی است.
وی با بیان اینکه پزشک خانواده بهترین مشاور برای بیمار است که انتظار داریم این طرح در جامعه نهادینه شود و مردم استقبال کنند، گفت: مردم با پزشک خانواده کمترین هزینه را در درمان خواهند داشت. فرجی با بیان اینکه پزشک خانواده می‌تواند بیش از ۸۰ درصد بیماری‌ها را با توجه به دوره‌های گذرانده، تشخیص دهد، افزود: امیدواریم همه ما به سمت پزشک خانواده برای رسیدن درمان به موقع درمان و کم هزینه گرایش یابیم.
وی از ارائه خدمات به ۲هزار و ۲۴۰ بیمار خاص خبر داد و افزود: هزار و ۷۳ بیمار ام‌.اس، ۷۸ بیمار تالاسمی،۱۶۳بیمار هموفیلی، ۵۳۰ بیمار دیالیزی و ۲۹۷ بیمار پیوند کلیه در استان خدمات بیمه سلامت دریافت می‌کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان همدان یادآور شد: گران‌ترین بیماران، بیماران هموفیلی هستند که هزینه بالایی را برای آنها داریم، اما به‌طور متوسط برای هریک از بیماران ۲تا ۳ میلیون تومان هزینه می‌شود.
وی با بیان اینکه اعتبار دفترچه بیمه سلامت به صورت الکترونیکی کنترل می‌شود افزود: از ابتدای بیماری کرونا به صورت الکترونیکی تمدید می‌شود که از شهریورماه نیز اعتباربخشی از آنها به اتمام می‌رسد و باید با مراجعه به سایت یا دفاتر پیشخوان اقدام به تمدید کرد.
فرجی بیان کرد: افراد قبل از بیماری پیگیر تمدید اعتبار بیمه سلامت باشند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com