سخنی با مجمع نمایندگان استان همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119560 تاریخ انتشار:  1400-06-17 - 07:00 تعداد بازدید:  67
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سخنی با مجمع نمایندگان استان

یادداشت

 بحث معرفی استاندار جدید و اقدام وزارت کشور به منظور بهره‌گیری از نظرات و پیشنهادهای مجامع استانی با اینکه از یک نگاه امری غیرمتعارف به نظر می‌رسید، اما فرصتی را ایجاد کرد تا بزرگان، فعالان سیاسی و تمامی افراد و تشکل‌های تأثیرگذار نقش خود را در جهت رسیدن به بهترین گزینه جهت سکانداری مدیریت اجرایی استان ایفا نمایند.
در این میان مجمع نمایندگان استان به جهت جایگاه و سطح تأثیرگذاری در معادلات، سخت موردتوجه تصمیم‌گیران قرار گرفت و حتی درخواست‌های کتبی برای آنها ارسال شد.
اینکه روند معرفی و انتصاب استاندار جدید همدان تاکنون چگونه دنبال شده و در چه مرحله‌ای است، بحث ما نیست و مردم کم‌وبیش در جریان اخبار آن قرار دارند. نکته قابل‌تأمل، اما رفتار و عملکرد مجمع نمایندگان استان است که به‌زعم خیلی‌ها نه تنها در این زمینه کارنامه چندان موفقی نداشته است، بلکه حتی بخشی از ضعف‌های آن در همین بزنگاه نمایان شده است.
این مجمع برخلاف ادعای اولیه برخی از اعضا و مانور رسانه‌ای پیرامون انتخاب استاندار و به‌ویژه تأکید بر برگزاری جلساتی که حتی زمان آن نیز رسانه‌ای شده بود و اینکه صدای واحدی از مجمع شنیده خواهد شد، در همان گام نخست با چالش مواجه شد و نتوانست در قالب جلسات ادعای خود که به هیچ وجه رنگ واقعیت به خود نگرفت، به صدای واحد برسد.
اختلاف و حتی شکاف بین اعضای مجمع در یک موضوع حساس و مهم که با آینده استان ارتباط مستقیم دارد، خیلی زود خود را نشان داد و افکارعمومی با فضایی مواجه شدند که اتفاقاً از موانع توسعه استان به حساب می‌آید.
عملکرد مجمع به‌ویژه در 2 هفته اخیر نه تنها عمق اختلاف و شکاف بین اعضا را نمایان ساخت، بلکه حکایت از نوعی رقابت درونی بین اعضا نیز داشت و برخلاف اصرار و تأکید رئیس مجمع بر هماهنگی و وحدت به‌ویژه در موضوع انتخاب استاندار، واقعیت موجود خلاف آن را ثابت کرد.
اکنون افکارعمومی با این پرسش جدی مواجه است که مجمع نمایندگان استان که فلسفه شکل‌گیری آن هماهنگی نمایندگان برای توسعه متوازن و همه‌جانبه استان است، چرا آنقدر ناهماهنگ عمل می‌کند که نه یک صدا، بلکه چندین صدای متفاوت و گاه مغایر از درون آن به گوش می‌رسد؟
مگر قرار نیست وحدت بر استان حاکم باشد و همه نیروهای تأثیرگذار از جمله نمایندگان با محوریت حقوق و منافع مردم و البته توسعه استان هماهنگ حرکت کنند؟
اینکه استاندار جدید چه کسی است و چه زمانی کار خود را آغاز می‌کند، بحث دیگری است هرچند در شرایط امروز مهمترین و حساس‌ترین موضوع استان به شمار می‌رود، اما رفتار و عملکرد مجمع نمایندگان این دغدغه را ایجاد کرد که در آینده این گونه اختلافات موجب فرصت‌سوزی شده و توسعه استان را با موانع جدی مواجه کند. از این‌رو انتظار می‌رود نمایندگان استان در چنین شرایط اختلافات درونی خود را کنار گذاشته و با مبنا قراردادن حقوق و منافع مردم و البته کنارگذاشتن منافع و مطامع شخصی و گروهی خود، هماهنگ حرکت کنند.
انتظار مردم از شما به عنوان وکلای خود جز گره‌گشایی از مشکلات و پیگیری حقوق آنها چیز دیگری نیست و مسئولیت در قبال شهروندان ایجاب می‌کند که هماهنگ حرکت کنید و نماد و سمبل وحدت و انسجام باشید نه اینکه اختلافات خود را به نمایش گذارید.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com