1401-05-171401-05-27bool(false) پاسخگویی به افکار عمومی مبنای کار است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 مرداد 1401 - شماره 4386
 
امروز : پنجشنبه ، 27 مرداد 1401

Today : Thu, August 18, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125503 تاریخ انتشار:  1401-05-15 - 08:54 تعداد بازدید:  94
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:
پاسخگویی به افکار عمومی مبنای کار است

اقتصادی


■ آمارهای موجود را قبول ندارم واقعیت کسب و کار چیز دیگری است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به مناسبت هفته خبرنگار از مجموعه فرهنگی- رسانه‌ای همدان‌پیام بازدید کرد. یوسف شعبانی با تبریک به خبرنگاران، درباره اطلاع‌رسانی این اداره کل برای آگاهی‌بخشی به افکار عمومی گفت: از ابتدای مدیریتم در استان مبنا را بر پاسخگویی گذاشته و کار را فراتر از اعداد و ارقام آمار برده‌ام.
یوسف شعبانی با تأکید بر اینکه تمرکز این اداره کل بر انجام کار کیفی برای اشتغال استان است، گفت: بر همین اساس در برنامه‌ریزی‌ها معتقد هستیم پایداری مشاغل اهمیت بالایی دارد.
وی افزود: اعتقاد ما ب این است که آمارهای فعلی اشتغال با واقعیت‌های کسب و کار موجود در جامعه تفاوت دارد بنابراین واقع‌نگری اصل سیاست در کسب و کار است.
شعبانی ادامه داد: تا زمانی که اعداد اشتغال را پای سفره مردم نبریم مشکلات جامعه حل نخواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه مدیران بومی حداقل یک‌سال و نیم جلوتر از مدیران غیربومی هستند چون با برنامه‌های استان آشنا هستند و کمتر نیاز به آزمون و خطا دارند، گفت: بنده به جوانگرایی اعتقاد دارد و برای کمک به آینده و صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها مدیران جوان در این اداره پرورش می‌دهیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه از افزایش 36 درصدی سهم استان همدان از محل اعتبارات مشاغل خانگی طی سال جاری خبر داد.
وی گفت: مبلغ 1100 میلیارد ریال تسهیلات از محل تسهیلات قرض‌الحسنه در سال‌جاری برای پرداخت به متقاضیان مشاغل خانگی استان همدان در نظر گرفته شده است که این رقم در سال گذشته 740 میلیارد ریال بود که این تسهیلات  به صورت کامل جذب شد.
شعبانی افزود: اشخاص پشتیبان وپیشران های فعال برای دریافت تسهیلات در اولویت قرار دارند.
شعبانی خاطر نشان کرد: نرخ سود این تسهیلات ۴ درصد و باز پرداخت آن با توجه به نوع طرح 3 الی 5 ساله می‌باشد که توسط 4 بانک توسعه تعاون، رفاه کارگران، کشاورزی و پست بانک پرداخت می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با عنوان تسهیل شرایط اعطا مجوز به متقاضیان فعالیت در حوزه مشاغل خانگی گفت: ۵۰۰ عنوان رشته مشاغل خانگی در زمینه های فرهنگی، هنری، تولیدی، صنعت، خدمات، شیلات، صنایع تبدیلی و تکمیلی، تولیدی، گیاهان دارویی و....در سایت بارگذاری شده که تعداد ۴۸۶ مورد مجوز به صورت آنی صادر می شود.
وی ادامه داد: متقاضیان بر اساس رسته فعالیت خود برای اخذ مجوز می توانند از طریق دستگاه‌های اجرایی جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، صنعت معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت کاملا  الکترونیکی اقدام کنند.
شعبانی گفت: آن دسته از فعالین مشاغل خانگی که تجربه و مهارت کافی در رشته فعالیت خود را دارند می توانند با مراجعه به اداره‌کل آموزش فنی و حرفه ای و شرکت در آزمون کارت مهارت دریافت کنند.
شعبانی مشاغل خانگی را آن دسته از فعالیت‌هایی دانست که توسط عضو یا اعضاء خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار، بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی همجوار شکل می‌گیرد و به تولید خدمت و یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی منجر می‌شود.
مدیر کل تعاون، کارورفاه اجتماعی همدان در پایان افزود: بررسی ها حاکی از این است که با توسعه فناوری‌های نوین به ویژه در حوزه دیجیتال و گسترش فضای مجازی، فرصت‌های زیادی برای شکل‌گیری مشاغل خانگی ایجاد شده است، به طوری که ۲۰ درصد درآمد کشورهای در حال توسعه از مشاغل خانگی به دست می‌آید و باید توجه داشت که کسب و کار خانگی از نظر ایجاد شغل، نوآوری در عرضه محصول یا خدمت موجب تنوع و دگرگونی درفضای اقتصاد استان می‌شود.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com