سایه بلند و مستدام استانداران سابق! همدان پیام
 
 
شنبه - 25 مرداد 1399 - شماره 3827
 
امروز : شنبه ، 25 مرداد 1399

Today : Sat, August 15, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  98763 تاریخ انتشار:  1398-06-20 - 08:41 تعداد بازدید:  381
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سایه بلند و مستدام استانداران سابق!

یادداشت


 ۱- «سایه تان مستدام» هرچند در قدیم دعایی پر کاربرد بود و جمله دعایی «ظل عالی مستدام» زیاد استفاده می شد اما با آنکه هوای کره زمین گرمتر شده  و طبیعتا در سایه بودن بهتر است، ماندن در گرما به زیر سایه برخی رفتن، می ارزد و ارزشمنتر است!
البته به شرط آنکه انتخابی در کار باشد و حق انتخاب به رسمیت شناخته شود.
۲- برعکس این حالت نیز متصور است یعنی فردی علاقه مند نباشد سایه خود را از جغرافیایی و سر افرادی کم کند و همچنان این سایه حتی پس از رفتن وی از آن جغرافیا مستدام باشد و طبیعت را دچار  چند سایگی کند!
۳- جغرافیا و آب و هوای استان همدان به گونه ای دلچسب است که هر کس در آن صاحب سایه شد علاقه ای به برداشتن این سایه ندارد شاید هم به لطف دعای مردم واقعا سایه او مستدام شده است!
در این میان برخی استانداران سابق از دسته ای هستند که پیوند سایه ای آنها با همدان گویا ناگسستنی است.
۴- استاندار اسبقی در هر تعطیلات به همدان می آید تا سیاست استان را تنظیم کند. دیگری بر اقتصاد استان سایه سنگین انداخته و با یک اتاق،  اقتصاد و بازرگانی استان را به حاشیه برده است. آن یکی برای انتخابات لیست می بندد و آدمهای خود را ردیف می کند و این آخری با مدیران منصوب خود حکم می راند تا آنچنان که گفته می شود، اجازه مدیریت کامل به استاندار فعلی ندهد.
به راستی دلیل این همه علاقه به همدان را می توان علاقه به خدمت دانست؟!
۵- همدان برای استانداران، سکوی پرتاب بوده  و از طرفی برای آنها یادآور دوران خوش مدیریت ارشد با بله قربان گوهای بسیار در اطراف خود بوده است.
دورانی خوش که همه چیز مهیا بوده و امر ، امر ملوکانه آنها بوده و در مواقعی هم این امرها برای توسعه استان حیات بخش و محرک بوده است.
اما ازاین صدارت ها، همدان اگر بهره ای هم  برده است نباید سایه بلند استانداران پس از رفتن آنها، استان را دچار چندگانگی مدیریتی و استاندار فعلی را فردی تحت تاثیر و زیر سایه آنها معرفی کند.
۶- پیش بینی می شد که استاندار فعلی حداقل زیر سایه دو استاندار که با آنها به عنوان فرماندار و معاون سیاسی کار کرده قرار بگیرد، هر چند در تعارف نیز خود این بحث را تایید کرده است اما در عمل نیز سایه این دو استاندار سابق به خصوص استاندار آخر بر وی سنگینی می کند و گویا وی تصمیمی بر خلاف میل وی نمی تواند اتخاذ کند.
این موضوع در دو اقدام استاندار به خوبی نمایانتر شده و آن ناتوانی وی در تغییر دو مدیر خوزستانی منصوب شده از سوی نیکبخت، تاکنون بوده است.
شاهرخی، با آنکه در محافل سیاسی از حمید رضا یاری به عنوان مدیر جدید سرمایه گذاری استانداری یاد می شد و مدیر فعلی حتی با دوستان و همکاران خود خداحافظی هم کرده بود اما گویا با تماس نیکبخت عقب نشست تا درک زیر سایه بودن برای فعالان سیاسی آسانتر شود.
همچنین شاهرخی در اوج زمانی که در محافل مطبوعاتی و رسانه ای بحث تغییر مدیر کل روابط عمومی استانداری مطرح بود، در نشست خبری از وی حمایت کرد که این حمایت نیز گویا به دلیل تماس نیکبخت بوده است. 
موضوع زمانی قابل تامل می شود که بدانیم حضور  فرد مورد حمایت شاهرخی در این سمت و انتقال یک شبه و پر سر و صدای  وی از آموزش و پرورش به وزارت کشور و استانداری همدان در میان غفلت نهادهای نظارتی  به دلیل آنچه همشهری بودن با همسر نیکبخت خوانده می شود، بوده و در واقع شاهرخی از مهره اصلی نیکبخت حمایت کرده که  این اقدام از یک فرد سیاسی با مشخصات شاهرخی و حمایت از مهره استانداری که گویا می خواهد استاندار فعلی را با کنترل روابط عمومی وی در دست داشته باشد، بعید است اما انجام شده است.
۷- شاهرخی اگر می خواهد مستقل و جدا از استانداران سابق کارنامه ای داشته باشد، باید نشان دهد که خود سایه دارد و نیازی به سایه استانداران سابق بر سر خود ندارد و با این اقدام استان را نیز از سر سایه استاندارانی که خدمت خود را کرده اند و اکنون باید فضا را برای خدمت استاندار فعلی فراهم کنند، برهاند.
شاهرخی می تواند با تغییر دو مدیر منصوب توسط نیکبخت که ذکر آنها آمد و آوردن نیروهای نزدیک به خود ثابت کند زیر سایه هیچ کس نیست و توصیه پذیری از هیچ کس ندارد البته وی می تواند به خاطر این یادداشت در اصطلاح لج کرده و تغییری ایجاد نکند اما باید بداند که با رسانه ای شدن این موضوع از امروز مدیریت این دو نفر در استانداری نافی اقتدار و استقلال شاهرخی است که می خواهد به عنوان استانداری جوان ، مستقل ،صاحب ایده و مقتدر شناخته شود.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com