میزبانی 2 منظوره در بازار گردشگری همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آذر 1399 - شماره 3909
 
امروز : شنبه ، 8 آذر 1399

Today : Sat, November 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  105782 تاریخ انتشار:  1398-11-21 - 14:13 تعداد بازدید:  268
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

فعالان توریسم ۸ کشور در نمایشگاه گردشگری ایران حاضر می‌شوند
میزبانی 2 منظوره در بازار گردشگری

گردشگری


 همدان در یک قدمی سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی است که قرار برگزاری آن از ۲۳ تا ۲۶ بهمن‌ماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران مشخص شده است. اهداف مهم این نمایشگاه عبارتند از: «معرفی ناشناخته‌های گردشگری به توریست‌های داخلی»، «پالس مثبت از بازار گردشگری ایران به آژانس‌های خارجی توریست فرست در ۸ کشور اروپایی و آسیایی درباره امنیت ایران» و «معرفی ابعاد بازار گردشگری به خارجی‌ها و آشنایی فعالان گردشگری داخلی با نحوه کار فعالان حوزه گردشگری در سایر کشورها» که در طی اجرای آن دنبال می‌شود.
پویا محمودیان، معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری امسال با یک تفاوت برگزار خواهد شد که آن ادغام سی‌وسومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی با سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری است که به دستور وزیر میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این‌گونه اجرا خواهد شد. این نمایشگاه از ۲۳ بهمن‌ماه آغاز و تا ۲۶ همین ماه ادامه دارد که طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده لوح 4 شهر جهانی و برند گردشگری ایران که توسط صنعتگران صنایع‌دستی ساخته شده است، در این نمایشگاه رونمایی می‌شود. معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری عنوان کرد: ۹۸۵ شرکت داخلی و ۴۳ شرکت خصوصی از طرف ۵ کشور و علاوه‌بر آن ۱۸ نمایندگی از طرف ۱۳ کشور خارجی دیگر در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد. ولی تیموری گفت: یکی از اهداف این نمایشگاه توسعه گردشگری داخلی است؛ زیرا با این کار می‌توانیم موجب توسعه گردشگری بین‌المللی در کشور نیز شویم. این نمایشگاه به صورت استان محور برگزار می‌شود که در هریک از غرفه‌های مربوط به استان‌ها با لباس محلی از بازدیدکنندگان استقبال می‌کنند و صنایع‌دستی خود را به نمایش می‌گذارند تا با این روش بتوانند گردشگران را برای سفر به استان خود ترغیب کنند.
وی تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم بگوییم که همه چیز گل و بلبل است، بلکه همه کشورها از جمله ایران از ویروس کرونا متأثر شده‌اند؛ اما متأسفانه کشور ما ۱۰تا۱۲اتفاق ناگوار را نیز پشت‌سر گذاشته است و در همین راستا نیز بازار گردشگری ما تحت تأثیر قرار گرفته است. تورهای ورودی به ایران صددرصد سفرهای خود را لغو نکردند، بلکه سفر به ایران را به زمان دیگر موکول کرده‌اند. این نمایشگاه بیشتر به دلیل افزایش سفرهای داخلی است که نوع شرکت‌کننده‌های آن نیز به شکلی است که پس از معرفی استان‌های مختلف مردم آن استان را به عنوان مقصد هدف خود قرار دهند. وی درباره برند گردشگری تأکید کرد: این برند از روی سایر برندها کپی‌برداری نشده است، بلکه با توجه به مطالعات علمی انجام شده و برند گردشگری شکل گرفته است. در واقع در برند ملی گردشگری کشور تمام صاحب‌نظران علمی و فرهنگی کشور روی آن بحث کرده و با تجمیع نظرات آنها به این برند دست یافته‌ایم. بنابراین نمی‌توان گفت این برند از روی برند جشنواره فیلم فجر کپی شده است. مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی افزود: نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و نمایشگاه ملی صنایع‌دستی ۱۳ سالن دارد که در آن ۹ کشور شامل ترکیه، مالزی، اندونزی، افغانستان، سوئیس، ویتنام، چین، روسیه و پاکستان در قالب شرکت‌های خصوصی یا نمایندگی در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد. در این نمایشگاه ۳۹۰ شرکت صنایع‌دستی، ۷۵ شرکت دیجیتال گردشگری، ۱۴۸ آژانس، ۷۲ هتل، ۱۲۴ بوم‌گردی و ۱۶۵ شرکت حمل‌ونقل حضور دارند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com