فعاليت 41 مرکز پرورش فکری ثابت و سيار در سطح استان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 تير 1398 - شماره 3523
 
امروز : جمعه ، 28 تير 1398

Today : Thu, July 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84651 تاریخ انتشار:  1397-05-15 - 12:21 تعداد بازدید:  77
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدير کل کانون پرورش فکري استان:
فعاليت 41 مرکز پرورش فکری ثابت و سيار در سطح استان

فرهنگی


کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان متولي اجراي برنامه‌هاي پرورشي، هنري، فرهنگي و آموزشی در 41 مرکز ثابت و سيار است. که در طول سال برنامه‌هاي متنوعي برای خلاقيت اين قشر از جامعه فعاليت دارد و تابستان امسال نيز يک طرح خلاقانه به برنامه‌هاي هر ساله اضافه شده است با نام پويش فصل گرم کتاب که اين طرح علاوه بر مرکز استان در شهرستان ملاير نيز اجرا مي‌شود.
مديرکل کانون پرورشي فکري کودکان و نوجوانان از اجراي 500 عنوان برنامه در طول تابستان امسال خبر داد و گفت: اين برنامه‌ها در حوزه‌هاي ادبي، هنري، ديني، صنايع دستي، در همه مراکز استان در حال اجرا است و تابستان امسال با طرح پويش گرم کتاب برنامه‌ها را به جمع مردم برديم تا تشويقی براي کتاب و کتابخواني  باشد و همچنین بتوانیم کانون پرورشي را بيشتر به عموم معرفي کنيم.
محمدرضا جوادي از افزايش مراکز، اعضا، متقاضيان کتاب و اجراي برنامه‌ها همچنين افزايش روستاهاي تحت پوشش در سطح استان خبر داد و افزود: ما در 4 سال اخير تا هم اکنون تعداد مراکز را از 35 مرکز به 41 مرکز رسانده‌ايم و تعداد اعضاي رسمي ما 36 هزار نفر بوده که به 61 هزار نفر افزايش يافته است.
وي از فعاليت واحدهاي سيار در روستاها نيز خبر داد و گفت: تاکنون 5 واحد سيار براي کودکان و نوجوانان روستاهاي کمتر توسعه يافته خدمات فرهنگي هنري ارائه مي‌دادند که امسال اين واحد را به 10 مورد رسانده‌ايم.
جوادي از فرهنگ‌سازي کتاب در مراکز نيز ابراز خرسندي کرد و گفت: تعداد کتاب‌هايي که توسط کودکان و نوجوانان به امانت برده مي‌شود 145 هزار جلد بود که در حال حاضر به 280 جلد افزایش یافته است .
وي همچنين از ايجاد مراکز فراگير براي کودکان خاص خبر داد که براي اولين بار 2 مرکز فعال شده تا کودکان با محدوديت‌هاي خاص جسمي هم بتوانند از خدمات کانون پرورش فکري استفاده ‌کنند.
مديرکل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان فعاليت يک واحد سيار شهري در طول سال را از ديگر برنامه‌هاي اين کانون بيان کرد و افزود: مربيان اين مراکز سيار با تجهيزات کامل به نقاط حاشيه‌ شهر مراجعه مي‌کنند و ضمن حضور در مراکز تجمع کودکان و نوجوانان مثل مدارس، فضاهاي ورزشي و مساجد خدمات فرهنگي هنري علمي ارائه مي‌دهند.
وي برگزاري جشنواره تئاتر را از ديگر برنامه‌هاي هنري دانست که هرساله 15 تا 20 گروه از اعضاي خود کانون متون کتاب‌هاي کانون‌ را به نمايشنامه تبدیل می‌کنند  و به صورت تئاتر به اجرا در مي‌آورند که آنها در جشنواره‌ها نيز حضور فعال دارند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com