حاجی بابائی: پای دفاع ازحقوق معلمان ایستاده ام همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 7 مهر 1402

Today : Fri, September 29, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  131843 تاریخ انتشار:  1402-02-16 - 09:07 تعداد بازدید:  496
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استانداردراقدامی ارزنده وقت سخنرانی خود را به معلمان اختصاص داد
حاجی بابائی: پای دفاع ازحقوق معلمان ایستاده ام

نویسنده : سمانه جهانگیری عرش

داخلی


معاون رئیس جمهور: دولت بار سنگین رتبه بندی را پذیرفت

نماینده ولی فقیه: گلایه معلمان از طرح رتبه بندی را رسیدگی کنید   
 
مدیرکل: با همه مشکلات خللی درفعالیت مدارس نداشتیم


  همزمان با هفته بزرگداشت مقام معلم، یک معلم نمونه کشوری، پنج معلم نمونه استانی راه یافته به مرحله کشوری، ۶۳ معلم نمونه استانی و ۳۸ منتخب نمونه استانی از گروه مدیران و عوامل کیفیت بخشی مدارس همدان تجلیل شدند.

در این مراسم نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: معلمان باید در قله باشند و تحت لوای هیچ حزب، گروه و جناحی قرار نگیرند چرا که بزرگترین خیانت، سیاسی کردن آموزش و پرورش است.

در این مراسم نماینده مردم شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نفت ثروت کشور ما محسوب می شود که نه برای معلم بلکه باید برای ۱۶میلیون دانش آموز هزینه و صرف شود که فرزندان مردم و مسئولان را نیز شامل می شود.

حمیدرضا حاجی بابایی ظهار داشت: موقعی که موضوع تهاتر نفت مطرح شد بنده مخالفت کردم و رای نیاورد.

حاجی بابایی افزود: وقتی نوبت به طرح تهاتر نفت با آموزش و پرورش مطرح شد با قوت دفاع کردم و ۲۰ هزار میلیارد تومان تهاتر نفت برای مدرسه سازی و تجهیز مدارس مصوب شد.

وی بیان کرد: معتقدم چنانچه زمانی برنامه ای برای ادغام وزارت آموزش و پرورش باشد باید با وزارت نفت ادغام شود.

حاجی بابایی افزود: برخی به این مطالبه و خواسته بنده ایراد گرفته یا آن را شوخی تلقی کردند در حالی که این یک واقعیت غیر قابل انکار است.

وی تاکید کرد: برای ساخت کشور، رفع مشکلات و ناهنجاری ها راهی جز این نیست که آموزش و پرورش را به عنوان بالاترین وزارتخانه و محور تحول کشور بدانیم.

نماینده مردم شهرستان های همدان و فامنین در خانه ملت افزود: زمانی عنوان شد که نخبگان و دانشجویان برتر باید به داخل آموزش و پرورش بیایند بنابراین دانشگاه فرهنگیان سال ۹۱ حدود ۲۳ هزار دانشجو با معدل بالای ۱۹ جذب و از همان زمان استخدام شدند.

حاجی بابایی ادامه داد: معلمان در طول ۳۰ سال خدمت نباید سرشان را مقابل نماینده ای یا مسئولی برای جذب و تبدیل وضعیت و دیگر مسائل خم کنند.

وی گفت: همه معلمان از دولت می خواهند که فقط نظر رهبری را اجرایی کنند، باید دیدگاه رهبری در برنامه هفتم توسعه کشور لحاظ شود و نطق های مجلس با محوریت خواسته های رهبری باشد.

حاجی بابایی بیان کرد: نظام رتبه بندی معلمان از سیاست های ابلاغی رهبری بود که ۱۲ سال کسی جرات اجرای آن را نداشت اما از تلاش دولت و مجلس برای تصویب و اجرای این کار بزرگ باید قدردانی کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: ۱۴ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان سال گذشته مصوب اما اجرا نشد که پیگیر اجرای آن در سالجاری هستیم.

وی اضافه کرد: بازنشستگان آیینه تمام نمای کشورمان هستند بنابراین برای تحقق حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ذره ای عقب نشینی نمی کنیم.

 دولت بار سنگین رتبه بندی را پذیرفت

در ادامه معاون پارلمانی رئیس جمهوری نیز گفت: نباید برون سپاری آموزش و پرورش به عنوان یک اصل تلقی شده و چارچوب ها از بین برود بلکه باید به فکر تقویت مدارس دولتی بود.

وی با بیان این مطلب گفت: باید همانگونه که دانش آموزان اقبال زیادی برای قبولی در دانشگاه های دولتی دارند برای تحصیل در مدارس دولتی آموزش و پرورش نیز اقبال نشان دهند.

حسینی در ادامه با بیان اینکه باید توجه بیشتری به سند تحول شود گفت: این دولت در کنار ویژگی های انقلابی، مردمی و تحول گرا دارای خصوصیت بارز ولایی بودن نیز است.


معاون پارلمانی رئیس جمهوری بیان کرد: مساله آموزش در کنار امنیت، سلامت و سیاست خارجی جنبه حاکمیتی دارد و در این راستا باید به مدارس دولتی توجه شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: در نشستی با معلمان؛ آنها بیش از دغدغه اقتصادی، مشکلات و چالش های اجتماعی را مطرح کردند مشکلاتی که رفع آنها نیازمند استفاده از توان فکری معلمان است.

حسینی ادامه داد: در بودجه سالانه درصدی برای کارهای فرهنگی پیش بینی شده که بخشی باید به آموزش و پرورش اختصاص یابد.

وی بیان کرد: اگرچه طرح رتبه بندی معلمان با وجود مشکلات فراوان در آغاز راه است؛ اما دولت این بار سنگین را پذیرفت چرا که توجه و اهتمام جدی به موضوع تعلیم و تربیت دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه به بیان ویژگی های شخصیتی شهید مطهری پرداخت و گفت: بیان کم نظیر برای متقاعد کردن مردم، سلوک رفتار و منش او برای همه الگو و درس بود.

حسینی در بخش دیگری از سخنانش افزود:اوضاع جهان به نفع ایران و جبهه مقاومت اسلامی در حال تغییر است.

حسینی ادامه داد: تعامل ایران با منطقه، کشورهای آسیایی، قدرت های بزرگ اقتصادی نظیر چین، هند، روسیه و دیگر کشورها در سطح بسیار مناسبی قرار دارد.
وی افزود: اگر در دهه ۹۰ رشد اقتصادی کشور ناچیز و اندک بود ولی دولت سیزدهم درصدد افزایش رشد اقتصادی و سرمایه گذاری است.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری بیان کرد: اینک طرح های بزرگی در حوزه معدن، صنعت، نفت و گاز آغاز شده و صادرات در حال افزایش است.

 گلایه معلمان از طرح رتبه بندی را رسیدگی کنید

در ادامه نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان گفت:کمیته مشترک حوزه و آموزش و پرورش تشکیل و کارهای خوبی در زمینه های مختلف شکل گرفته و معلمان می توانند پیشنهادات خود را به این کمیته ارائه دهند.

حجت الاسلام شعبانی موثقی تاکید کرد: معلمان از اجرای طرح رتبه بندی گلایه دارند که باید عادلانه بر مبنای شاخص های پیش بینی شده این طرح اجرا شود.

وی افزود: ما در آموزش و پرورش دنبال تربیت انسان هایی نیستیم که تنها از منظر اجتماعی نظم داشته باشند بلکه دنبال نگاه تعالی اسلام یعنی تربیت انسان موحد دارای نظم هستیم.

امام جمعه همدان گفت: موظف هستیم همه کارها را برای ارتقای منزلت و جایگاه معلم در جامعه انجام دهیم چرا که ارتقای جایگاه معلم به ارتقای تمدنی و فرهنگی جامعه کمک می کند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش به مساله شناخت انسان اهمیت دهد، تا زمانی که خودمان را نشناسیم و انسان را به درستی تفسیر نکنیم به واقعیت های تربیتی و آموزشی دست نمی یابیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان ادامه داد: کدام انسان بزرگ در پای تربیت معلم ننشسته و توانسته تاریخ را رقم بزند؟ بوعلی سینا به عنوان مظهر عقلانیت و باباطاهر به عنوان مظهر عرفان مدیون معلم هستند.

حجت الاسلام موثقی با بیان اینکه بنیان فکری و شخصیت انسان در آموزش و پرورش شکل می گیرد گفت: معلمی شغل نیست، بلکه عشق است.

  با همه مشکلات خللی درفعالیت مدارس نداشتیم

مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز گفت: سال گذشته دشمنان برنامه های پیچیده برای آموزش و پرورش داشتند که با همه مشکلات، حضوری شدن مدارس، کمبود آب، مشکل قطع گاز و برق و مسمومیت ها، خللی در انجام فعالیت مجموعه آموزش و پرورش ایجاد نشد.

محمود نقوی ادامه داد: با همکاری سپاه و نیروی مقاومت بسیج نزدیک به ۲ هزار یادواره شهدا توسط آموزش پرورش همدان اجرا شد همچنین ۲۴ یادواره شهرستانی در حال اجرا است.

مدیرکل آموزش و پرورش همدان علت و چرایی و اهمیت برگزاری این یادواره ها را تحکیم ارتباط بین دانش آموزان و شهدا دانست چرا که دشمنان با دسیسه های مختلف دنبال قطع ارتباط جوان با شهدا هستند.

نقوی اظهار داشت: به همت معلمان فعال در بدنه آموزش و پرورش ، این نهاد در عموم شاخص ها رو به رشد بوده است.

در این آیین استاندار، فرصتِ سخنرانی خود را به خدیجه سلگی معلم نمونه کشوری و نیز یک معلم نمونه استانی داد تا مسائل و مشکلات معلمان را مطرح کنند.

  تجلیل وزیر از استاندار

 در حاشیه این مراسم، رضا مراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش از استاندار همدان به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش نمونه کشوری تجلیل کرد که این لوح تقدیر توسط سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری به علیرضا قاسمی‌فرزاد اهدا شد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com