یک‌بار برای همیشه همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119767 تاریخ انتشار:  1400-06-30 - 08:20 تعداد بازدید:  102
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

یک‌بار برای همیشه

یادداشت

 1- یکی از مسائلی که همواره در دوران پس از انقلاب مطرح بوده و با آنکه روند رو به رشد و خوبی را طی کرده، اما راضی‌کننده نبوده و حل نشده و پایان یافته تلقی نمی‌شود، موضوع جایگاه معلمان و مسائل معیشتی آنان است.
این موضوع معمولاً در طول سال با توجه به شرایط سالتحصیلی در آغاز سالتحصیلی یا قبل از امتحانات، مورد بحث در جامعه قرار می‌گیرد و اقداماتی هم معمولاً انجام می‌شود، اما این اقدامات ریشه‌ای نبوده و مشکل همچنان باقی می‌ماند.

2- در آخرین اقدام با آنکه دولت قبل طرح رتبه‌بندی معلمان را اجرا و احکام را بر اساس افزایش ناشی از آن برای معلمان صادر کرده بود، رئیس جدید سازمان مدیریت کشور از پرداخت حقوق براساس این احکام پیشگیری و حقوق مردادماه معلمان با احکام قبلی پرداخت شد، البته وعده داده شد که پس از بررسی و صدور احکام دقیق حقوق شهریورماه با افزایش حاصله پرداخت خواهد شد و نگرانی از این موضوع نباید وجود داشته باشد.
3- برخی از مسئولان دولت سیزدهم از سیاست افزایش تعهدات مالی دولت سابق نسبت به کارمندان گلایه دارند و افزایش حقوق معلمان را نیز در این راستا ارزیابی می‌کنند.
حال آنکه این افراد نسبت به افزایش چندبرابری حقوق کارکنان قوه قضائیه با مصوبه مجلس هیچ واکنشی نداشته و آن را افزایش تعهدات مالی دولت نمی‌دانند!

4- بسیاری از کارمندان نسبت به تبعیض در حقوق دریافتی بین کارکنان دولت با هم، کارکنان دولت با کارکنان دیگر قوا و کارکنان دولت و قوای دیگر با شرکت‌ها و سازمان‌ها اعتراض دارند. شکل گرفتن چالش‌های بسیار و گروه‌های تلگرامی در این موضوع، حکایت از این نارضایتی و اعتراض منطقی به این تبعیض دارد.

۵- رئیس‌جمهور در جلسه شورای‌عالی آموزش‌وپرورش گفته است؛ مسائل مالی و معیشتی معلمان یک‌بار برای همیشه باید حل شود. درواقع برای تحقق این امر باید رئیس‌جمهور نیاز به هماهنگی قوا برای حل‌وفصل این مسائل به‌صورت یک‌بار برای همیشه داشته باشد، زیرا تا تعامل و همکاری بین قوا نباشد، این اتفاق رخ نخواهد داد.

۶- سید ابراهیم رئیسی بیش از آنکه چهره‌ای سیاسی باشد، به عنوان چهره‌ای عدالت‌خواه و عدالت‌طلب شناخته می‌شود.
این ویژگی شخصیتی رئیس‌جمهور، نقطه قوت وی و شاخص امیدواری مردم به او است تا مسائل تک‌بعدی نگریسته نشده و در گستره عدالت و با نگاهی عادلانه بررسی و اتخاذ تصمیم شده و حل‌وفصل شود.

۷- حقوق معلمان کم است، اعضای هیأت‌علمی دانشگاه‌ها از حقوق خود راضی نیستند، کارمندان دستگاه‌های اجرایی نیز حقوق خود را مناسب با تورم و وضعیت اقتصادی نمی‌دانند و مجموع این گلایه‌ها، دایره را برای رئیس‌جمهور برای حل‌وفصل مشکلات معیشتی یک‌بار برای همیشه به تمام کارکنان قوا و کسانی که دولت و 2 قوه دیگر در تعیین میزان حقوق آنها موثر هستند، گسترده‌تر می‌کند.
اکنون این انتظار از رئیسی که در دوران تبلیغات ریاست‌جمهوری وعده همسان‌سازی حقوق حقوق‌بگیران و رفع تبعیض در دریافتی آنها را داده، هست تا با کمک مجلس و قوه قضائیه عدالت در پرداخت‌ها را اجرایی و یک‌بار برای همیشه تبعیض در این حوزه را برطرف کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com