شنیده4790 همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136430 تاریخ انتشار:  1402-11-04 - 09:49 تعداد بازدید:  130
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شنیده4790

شنیده

۱- صلاحیت یکی از مدیران کل استان برای انتخابات احراز شده است. گویا صلاحیت وی در مرحله بررسی هیات‌های نظارت احراز نشده بود. گفتنی است این مدیر کل داوطلب انتخابات در یکی از حوزه های انتخابیه استان کردستان است.

۲- ۱۰ درصد مصرف‌کنندگان مواد‌مخدر کشور، گل مصرف می‌کنند. گویا حدود ۵۰ درصد از مصرف کنندگان مصرف تریاک دارند، حدود ۱۰ الی ۱۲ درصد مصرف گل و چیزی حدود ۱۰ درصد هم مصرف شیشه و سایر مواد در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. گفتنی است آخرین شیوع شناسی انجام شده در سال ۹۴ بوده و احتمالا در سال های اخیر مصرف گل بیشتر هم شده است.

۳- فرزند مهدی چمران نامزد انتخابات مجلس شده است. گویا مهدی چمران در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود؛ او فرزند کوچک من است که معماری خوانده و فعلاً کاری ندارد و خود برای خود کار درست می‌کند و طراحی می‌کند. گفتنی است این داوطلب از حوزه انتخابیه تهران تایید صلاحیت شده است.

۴- وزیر صنعت خواستار توجه ویژه صنایع و معادن به مقوله مسئولیت اجتماعی شده است. گویا وزیر استدلال کرده؛ می‌بینید کارخانه‌ای آمده در منطقه‌ای و تمام ثروت آن را می‌بلعد، اما اهالی فقیر هستند. چنین شرکتی نمی‌تواند بادوام باشد، باید به فکر اهالی منطقه باشید. گفتنی است از نظر علی‌آبادی  نمی‌شود در یک منطقه حاجی بازاری باشی و فقط سفره خودت پررونق باشد، باید سفره بیاندازید و به مردم برسید.

۵- دولت به بانک سپه برای پرداخت کمک هزینه نانوایان بدهی ۱۸ همتی دارد. گویا تا پایان سال ۱۴۰۲، ۱۸ هزار میلیارد تومان توسط بانک سپه برای یارانه جبرانی به نانوایان پرداخت می‌شود که بدهی دولت به بانک محسوب می‌شود.گفتنی است این مبالغ با یارانه نان تفاوت داشته و به عنوان کمک هزینه‌ به نانوایان پرداخت شده است.

۶- دو‌ر‌قمی شدن مالیات ارزش افزوده، گرانی به همراه دارد. گویا نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادعا کرده افزایش مالیات ارزش افزوده باعث می‌شود در بسیاری از موارد از جمله تولید و ساخت‌و‌ساز شاهد رکود جدی باشیم. گفتنی است اکثریت نمایندگان  با پیشنهاد حذف افزایش یک‌‌درصدی مالیات ارزش افزوده مخالفت کردند و به این ترتیب به نظر می‌رسد ۱۰درصدی شدن مالیات ارزش افزوده برای سال۱۴۰۳ قطعی باشد.

۷- کمیسیون تلفیق بودجه را  ۵۰۰ هزار میلیارد تغییر داده است. گویا با آنکه بیشتر مخالفت دولت با افزایش حقوق کارمندان از ۱۸ به ۲۰ درصد پر رنگ‌شده است، افزایش اعتبارات برخی دستگاه‌ها و صدا و سیما نیز در این تغییرات است. گفتنی است کمیسیون تلفیق بودجه قوه قضائیه را  ۵۵ درصد و بودجه صدا و سیما را ۳۳ درصد افزایش داده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com