1397-03-201397-03-30bool(false) 1397-03-201397-03-30bool(false) براي استاندار شدن شروطي دارم همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 30 خرداد 1397 - شماره 3219
 
امروز : چهارشنبه ، 30 خرداد 1397

Today : Wed, June 20, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  80347 تاریخ انتشار:  1396-05-05 - 05:46 تعداد بازدید:  250
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

زبر دست: اگر وزير كشور نباشد، استاندار مي‌شوم
براي استاندار شدن شروطي دارم

نویسنده : شکوفه رنجبر

اقتصادی

نشست مديران مسئول و سردبيران رسانه‌هاي استان با رئيس اتاق بازرگاني شامگاه سه‌شنبه در حالی برگزار شد كه خبر اظهارنظر علي‌اصغر زبردست، استاندار اسبق استان براي پذيرش پست استانداري همدان در فضاي مجازي رسانه‌هاي استان واكنش‌هايي را به دنبال داشت.
رئيس اتاق بازرگاني همدان در پاسخ به يكي از مديران رسانه‌اي حاضر در جمع در ارتباط با تغيير حوزه خدمت خود براي رفتن به استانداري پاسخي را داد كه در ساعت 20:29 دقيقه در خروجي كانال «همدان‌پيام» با موج واكنش‌هاي خبري بالايي مواجه شد. خبر حكايت از اظهارنظر وي براي بازگشت به استانداري را دنبال می‌کرد و بعد از نشر خبر در چند كانال خبري رسمي از جمله خبرگزاري تسنيم همدان در خلال جلسه واكنش رئيس اتاق بازرگاني همدان را نيز به دنبال داشت تا جايي كه زبردست را وادار به گفتن جملاتي كرد كه نقطه عطف آن تأكيد به بركناري وزير فعلي كشور بود.
علي‌اصغر زبردست گفت: اگر عنوان شد شرايطي را براي پذيرش سمت استاندار بودن ارائه كرده‌ام منظور پذيرش استانداري خوزستان بود، نه همدان و حالا كه خبر درج پيدا كرده بهتر است دوستان خبرنگار در جريان كامل موضوع قرار گيرند.
رئيس اتاق بازرگاني با لحن و بياني جملات خود را ادا مي‌كرد كه حكايت از دل خون او از شرايط موجود و حاكم در وزارت كشور بود. استاندار اسبق همدان و رئيس اتاق بازرگاني حال حاضر استان گفت: اگر وزير كشور عوض شود با تحقق يافتن برخي شرايطي كه براي پذيرش استاندار بودن مطرح كرده‌ام، امكان اينكه استانداري را بپذيرم يا نپذيرم وجود دارد اما چيزي كه مسأله است حضور رحماني فضلي به عنوان وزير كشور و ابقاي مجدد وي در كابينه است كه در اين صورت بايد فاتحه كشور را خواند.
خون به جگر شدن زبردست تنها به وزارت كشور ختم نشد و زماني بیشتر نمو پیدا می‌کرد كه وي از وضعيت پرداخت تسهيلات بانكي به فعالان اقتصادي استان در قالب كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد سخن مي‌گفت تا جایی که مي‌توان ادعا كرد لمس درد فعالان و توليدكنندگان استان را در گوشت و پوست و استخوان خود در قالب كلمات به حاضران در جلسه القا مي‌كرد.
سابقه فعاليتي زبردست در قامت استانداري همدان از سال‌هاي 80 تا 84  نشان مي‌دهد كه او مردكارزار است و چندان تفاوتي ندارد در جبهه سياسيون فعاليت كند يا جبهه اقتصاديون. آنچه داراي اهميت است تدبير و مديريتي پايه‌گذار بر هوش وي است كه در تمام حوزه‌ها نقش تأثيرگذار از زبردست را در ذهن‌ها به جا گذاشته است تا جايي كه وقتي در جلسه فوق صحبت از استانداري او مي‌شود، پيشكسوت و موسفيد اقتصادي حاضر در جمع به اعتراض عنوان مي‌كند كه اجازه نمي‌دهم زبردست را از بدنه اتاق بازرگاني استان جدا كنند؛ چراكه او حامي و تكيه‌گاه فعالان اقتصادي همدان است يعني همان افرادي كه زماني با عنوان زالوصفت بودن از آنها ياد مي‌شد و امروز چرخش توسعه استان در دستان آنهاست.
رئيس اتاق بازرگاني در اين جلسه كه با عنوان هم‌انديشي در توسعه امور صادراتي استان با مديران رسانه‌اي برگزار شده بود با انتقاد از وضعيت سرمايه‌گذاري در بانك‌هاي خصوصي گفت: بيشتر از 60 درصد منابع مالي و سرمايه‌هاي استان از طريق سرمايه‌گذاري در سپرده‌هاي مالي بانك‌هاي خصوصي در حال خروج از استان و سوددهي به تهران است و اين جريان در حالي است كه متأسفانه بانك‌ها از عنوان "خصوصي" بودن سوء استفاده كرده و از ارائه اطلاعات شفاف خودداري مي‌كنند.
علي‌اصغر زبردست تأكيد كرد: اين خودداری بانك‌هاي خصوصي باعث شده اطلاعات دقيقي از وضعيت مالي آنها در دست نباشد و نظارت بر عملكرد آنها با چالش مواجه شود؛ چراكه با دادن سودهايي بيشتر از مصوبه بانك مركزي باعث ترغيب مردم به سرمايه‌گذاري در سپرده‌هاي بانكي مي‌شوند و اين مسأله عاملي مي‌شود كه سرمايه‌گذاري در توليد و اشتغال با مشكل مواجه شود.
وي همچنين عملكرد ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان را نيز مورد نقد قرار داد و گفت: آمار پرونده‌هايي كه براي بررسي به ستاد تسهيل برده مي‌شود، يك مسأله است و اين موضوع كه چند پرونده به نتيجه اثرگذار مي‌رسند يك مسأله داراي اهميت ديگر است.
زبردست عنوان كرد: بايد افسوس خورد از 16 هزار ميليارد تومان بودجه دولت براي رفع موانع توليد كه در اختيار ستاد تسهيل استان قرار گرفته كمتر از يك چهارم آن محقق شده و به طور قطع دليل قانع‌كننده‌اي براي اين اتفاق در استان وجود دارد كه بايد گفت ترس سرمايه‌گذاران براي استفاده از اين تسهيلات مهمترين دليل منطقي اين جريان است.
وي با عنوان اين مسأله كه در حوزه گردشگري در همدان بايد كار زيرساختي انجام شود، اظهار كرد: همدان در حلقه اوليه مقاصد گردشگري دنيا قرار ندارد بر اين اساس چه انتظاري مي‌رود كه حضور توريست خارجي در استان مشهود و رو به افزايش باشد. بر همين اساس يكي از دلايل ميزباني ما براي نشست اتاق‌هاي بازرگاني شمال‌غربي كشور مباحث گردشگري است.
رئيس اتاق بازرگاني استان تأكيد كرد: در اين نشست استان‌هايي مانند تبريز حضور دارند كه مي‌توان از ظرفيت فرودگاهي آنها براي جذب مسافر به همدان و اثربخشي گردشگري استان در دنيا استفاده كرد.
در ادامه اين جلسه مديران مسئول رسانه‌ها نيز به ارائه راهكار، پيشنهاد و مطرح كردن برخي سؤالات در حوزه‌هاي مختلف اقتصاد، گردشگري، صنايع و معادن و مباحث مربوط به صادرات پرداختند كه در اين بين رئيس كانون كارآفرينان، مديرمسئول روزنامه همدان‌پيام اظهار داشت: شرط محقق شدن توسعه صادرات پايدار در استان تنها وابسته به داشتن نقشه راه عملياتي شدن صادرات است. بر مبناي فرصت‌ها، تهديدها، قوت و ضعف‌ها با كمك‌گيري از نظرات كارشناسان، كارآفرينان، متخصصين امر صادرات در اقتصاد و فعالان حوزه اقتصادي استان است.
نصرت‌ا... طاقتي‌احسن با بيان اينكه مشكل بسته‌بندي يكي از موارد جدي در بخش صادرات محصولات توليدي استان است، گفت: بسته‌بندي محصولات همواره مورد بحث در مسأله صادرات كالا از استان بوده كه چاپخانه پيام‌رسانه با سرمايه‌گذاري سنگين در اين حوزه و تجهيز واحد چاپ خود به دستگاه‌هاي روز دنيا در خصوص چاپ و بسته‌بندي در راستاي حمايت از فعالان و توليدكنندگان فاز جديدي را در فعاليت‌هاي چاپي خود آغاز كرده و در سفر هيأت دولت به استان جزو طرح‌هاي صنعتي بزرگ براي افتتاح عنوان شده است.
وي گفت: از آنجا كه فعاليت فاز جديد اين چاپخانه با نگاهي مبني بر توسعه صادراتي شكل گرفته، آمادگي خود را براي حمايت از حوزه چاپ و بسته‌بندي واحدهاي صنعتي و توليدكنندگان استان اعلام مي‌كنيم كه اميدواريم منتهي به رشد و توسعه صادرات استان گردد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com