رونمایی از‌گزینه‌های نهایی استانداری همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 25 شهريور 1400 - شماره 4129
 
امروز : جمعه ، 26 شهريور 1400

Today : Fri, September 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119649 تاریخ انتشار:  1400-06-23 - 08:29 تعداد بازدید:  501
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رونمایی از‌گزینه‌های نهایی استانداری

داخلی

8 عضو مجمع نمایندگان در جلسه 20 دقیقه‌ای 5 گزینه نهایی از لیست 28 نفره را انتخاب کردند

 گروه سیاسی: همدان‌پیام- هر چه مجمع نمایندگان استان در شناسایی و  معرفی گزینه‌های توانمند در تصدی پست صدارت استانداری همدان فرصت‌سوزی کرد و اعضای مجمع را در برابر نقد و مطالبه گری افکار عمومی، بزرگان و رسانه‌های استان قرار داد، اکنون اعضای این مجموعه در تلاش هستند تا جبران مافات نموده و به توصیه نماینده ولی فقیه در استان با اتفاق نسبی به دنبال تعامل با وزارت کشور و دولت باشند.
بر اساس اخباری که اوایل هفته در بین خواص استان در حال گردش بود روزهای گذشته در جلسه‌ای پیامکی در صحن مجلس شورای اسلامی 9 نماینده استان دعوت و برای اعلام لیست 5 نفره گزینه‌های اولویت دار استانداری تصمیم‌گیری می‌شود. گویا این جلسه پراهمیت که در کمتر از 20 دقیقه در پارلمان تصمیم‌گیری و با حضور 8 نفر از 9 نماینده استان در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود،  پس از رأی‌گیری مخفی بین اعضا 4 گزینه آقای قدیر نظامی با 5 رأی، آقای حمید عسگری و آقای امیر ساکی هر کدام  با 4 رأی، آقای سالارآبنوش با 3 رأی انتخاب شدند و از بین 5 گزینه‌های بعدی که هر کدام 2 رأی داشته‌اند به قید قرعه آقای مصطفی زمانیان به عنوان نفر پنجم در لیست معرفی مجمع نمایندگان استان به وزارت کشور قرار می‌گیرد.
این اقدام اعضای مجمع با تحلیل‌های مختلفی مواجه شده است. با توجه به اتمام دوره ریاست حجت الاسلام فلاحی از مجمع نمایندگان استان در هفتم مهرماه پیش رو احتمال می‌رود که وی در تلاش است تا با همکاری 4 عضو دیگر مجمع کاندیدای قطعی استانداری همدان را انتخاب نماید تا در دور بعدی ریاست مجمع که به مفتح خواهد رسید و احتمالاً با 3 همراه دیگر مجمع گزینه استانداری را تحت شعاع قرار ندهند.
این اقدام اعضای مجمع نمایندگان استان در حالی رأی به معرفی کاندیداهایی با 2 رأی از 9 رأی برای تصدی پست استانداری را داده است که از بین 23 گزینه دیگر مطرح شده و دهها گزینه شاخص بومی و غیربومی آرایی بالاتر از 2 نفر در بین اعضای مجمع داشته یا خواهند داشت.
 اکنون یکبار دیگر معادلات انتصابات استاندار همدان تغییر کرد. از آنجایی که تا چندی پیش مجمع نمایندگان استان همدان برای انتخاب گزینه‌های پیشنهادی استانداری به خواسته وزارت کشور، به جمع‌بندی نرسیده بودند، گمانه‌زنی‌ها از فعالیت مستقل افراد برای منتصب شدن در پست استانداری همدان حکایت داشت، البته در این میان اخباری از فعالیت پشت‌پرده برخی از چهره‌های شاخص استان نیز به گوش می‌رسید.
گفته میشود جلسه مجمع نمایندگان استان در اوایل هفته جاری پس از اظهارات حجت‌الاسلام حبیب‌ا... شعبانی‌موثقی نماینده ولی‌فقیه در استان مبنی بر اینکه "مجمع نمایندگان باید به وزارت کشور در انتخاب استاندار مشورت دهد و باید اتفاق‌نظر نسبی داشته باشند” تشکیل شده و در جلسه مجمع نمایندگان 5 گزینه پیشنهادی خود را انتخاب و روزگذشته به وزارت کشور معرفی کردند.
اکنون این مسأله موجب شده که لیست 28 نفره گزینه‌های استانداری که 2 هفته پیش رزومه آنها به مجمع نمایندگان استان ارجاع شده بود، یکبار دیگر موردتوجه قرار گیرد. یکی از خبرگزاری‌های کشور اوایل هفته (قبل از جلسه مجمع نمایندگان استان همدان) لیستی از گزینه‌های اصلی استانداران استان‌های کشور منتشر کرد که در این لیست علی‌اکبر فامیل‌کریمی، قدیر نظامی، حمید عسگری، مصطفی زمانیان و محمدجواد زمردیان به عنوان گزینه‌های مطرح در وزارت کشور برای استانداری همدان معرفی شده بود.
اگرچه گفته میشود که برخی از این گزینه‌های معرفی شده، از سوی چهره‌های شاخص استان به وزارت کشور معرفی نشده بودند و از طریق ارتباطاتی که خود با وزارت کشور داشتند، انتصابشان به استانداری همدان را محتمل کرده بودند. با این‌حال پس از جمع‌بندی و معرفی گزینه‌های پیشنهادی استانداری از سوی مجمع نمایندگان به وزارت کشور، شانس این افراد (افرادی که گزینه‌های انتخابی وزارت کشور به حساب می‌آمدند و نه چهره‌های شاخص استان) برای رسیدن به صندلی ریاست در استانداری کاهش یافت.
البته گفتنی است که حجت‌الاسلام فلاحی رئیس مجمع نمانیدگان در گفتگو با خبرنگار ما اعلام کرده است که مجمع نمایندگان استان خود را محدود به لیست 28 نفره نکرده و برخی از نمایندگان گزینه‌های دیگری را مطرح کرده‌اند.
در حال‌حاضر طبق شنیده‌ها و ارتباط با برخی از منابع آگاه، قدیر نظامی و حمید عسگری به عنوان محتمل‌ترین گزینه‌ها به حساب می‌آیند.
گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن دارد که قدیر نظامی و حمید عسگری، قبل از جمع‌بندی مجمع نمایندگان استان برای گزینه‌های استانداری، از حمایت برخی از نمایندگان استان برخوردار بوده و اکنون پس از ارائه این لیست 5 نفره گزینه‌های پیشنهادی مجمع نمایندگان، به احتمال زیاد نامشان در این لیست قرار گرفته و به صورت رسمی به وزارت کشور پیشنهاد شده‌اند.
در رابطه با حواشی گزینه‌های لیست 28 نفره ارسال شده به مجمع نمایندگان و سایر گزینه‌های استانداری همدان، بازنشسته بودن و نظامی بودن برخی از این گزینه‌ها مورد توجه منتقدان و برخی فعالان سیاسی قرار گرفته است، همچنین ارتباط‌گیری برخی از این افراد با وزرای همدانی کابینه دولت سیزدهم برای نزدیک شدن به استانداری همدان، با واکنش برخی از این وزیران روبه‌رو بوده و ایشان اعلام کردند که در انتصاب استانداری همدان ورود پیدا نکرده و نقشی نخواهند داشت.

 قانون‌گذاران قانون‌گریز
این روزها موضوع معرفی استاندار همدان در محافل سیاسی و رسانه‌ای داغ‌ترین بحث روز است که متأسفانه مدیریت‌های اجرایی استان را به خود مشغول کرده و برخی مدیران درحال تغییر در برزخ رفتن و ماندن کارهای مردم را با انگیزه کمتر دنبال کرده و منتظر آمدن استاندار جدید هستند.
در این میان مردم استان از بابت این رهاشدگی و پاسخگو نبودن مدیران آسیب می‌بینند. این روزها 28گزینه استانداری همدان در محافل خبری دست به دست می‌شوند و لیست‌های مختلفی نیز برای استانداران سراسر کشور در سایت‌های مختلف درج می‌شود که البته برخی از اسامی در این سایت‌ها دارای اشتراکات زیادی هستند، ولی هیچ‌کدام گزینه قطعی نیستند. حتی اسامی که از مجمع نمایندگان استان‌ها خواسته شده ممکن است در گزینه‌های نهایی وزارت کشور نگنجند.
به هر حال مجمع نمایندگان استان برخلاف شعارهای کلامی که اولویت خود را در انتخاب استاندار مقتدر و قوی بیان می‌کنند اما گویا روابط و رفاقت‌های پشت پرده بر منافع مردم استان چربیده و تاکنون نتوانسته‌اند در بین 9 نفر عضو خود به یک تفاهم و تعامل حداقلی برسند تا برسد به اینکه فارغ از بومی و غیربومی بودن استاندار آتی و یا نظامی و غیرنظامی بودن او بر روی افرادی اتفاق نظر داشته باشند که روحیه‌ای مشورت‌پذیر با قدرت جاذبه حداکثری از نخبگان و کارشناسان، با افکار و برنامه‌های بلند برای پایتخت تاریخ و تمدن ایران داشته باشند. همدان پیام به منظور شناخت بیشتر مردم استان تلاش کرد تا اسامی گزینه‌های مطزح شده را منتشر نماید. این اسامی بر اساس گمانه زنی  همدان پیام می باشد.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com