1403-03-201403-03-30bool(false) بیمارستان فوق تخصصی کودکان در همدان افتتاح شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 30 خرداد 1403

Today : Wed, June 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  138056 تاریخ انتشار:  1403-03-07 - 09:32 تعداد بازدید:  253
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
بیمارستان فوق تخصصی کودکان در همدان افتتاح شد

اجتماعی


بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کودکان همدان روز گذشته به دست وزیر بهداشت افتتاح شد.

روز گذشته بیمارستان آموزشی‌درمانی تخصصی و فوق تخصصی کودکان اکباتان با حضور بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت،درمان وآموزش پزشکی کشور افتتاح شد.

استاندار همدان، نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مردم در مجلس‌ شورای‌اسلامی، رئیس و معاونان دانشگاه علوم‌پزشکی همدان و دیگر مسئولان استانی در برنامه سفر یک‌روزه عین‌اللهی؛ وزیر بهداشت و رحیمی؛ معاون توسعه ایشان حضور داشتند تا بیمارستان کودکان، یادگار ارزشمند رئیس جمهور و دولت سیزدهم در همدان افتتاح شود.

 عین اللهی: ۴ بیمارستان مجهز کودکان در دولت آیت‌ا... رئیسی افتتاح شد

وزیر بهداشت در این مراسم ابتدا از بخش‌های مختلف بیمارستان بازدید کرد و با اهدای اسباب‌بازی جویای حال کودکان شد و سپس به جمع مدیران استانی و دیگر مدعوین این مراسم پیوست و به سخنرانی پرداخت.

بهرام عین‌اللهی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم ارائه خدمات و پیگیری کارها بدون وقفه اظهارکرد: یکی از افتخارات ما این است که 3سال سربازی یک فرمانده مقتدر را انجام دادیم، برای سرباز شهادت فرمانده بسیار سخت است و احساس یتیمی به سرباز منتقل می‌کند.

وزیر بهداشت وطن‌دوستی را نخستین و بارزترین ویژگی شهید آیت‌ا... رئیسی برشمرد و افزود: هیچکس به اندازه ایشان سفر استانی و ارتباط نزدیک با مردم نداشت و جاذبه‌های رفتاری ایشان سبب ایجاد صمیمیت حتی با رؤسای جمهور و مسئولان دیگر کشورها شده بود.

وی مردمی بودن و انقلابی بودن آیت‌ا... رییسی را از دیگر ویژگی‌های بارز این شهید دانست و بیان کرد: مردم‌داری، خلوص و خضوع در رابطه با مردم در تمام برخوردها و رفتارهای ایشان هویدا بود و این منش رئیس‌جمهور فاضل در هر موضوعی بود.

عین‌اللهی با بیان اینکه آیت‌ا... رئیسی ذوب در رهبری و ولایت بود و دوشنبه هر هفته خود را ملزم به ارائه گزارش به رهبر معظم انقلاب می‌دانست و گزارش‌های ما باید به صورت هفتگی به ایشان می‌رسید افزود: پس از شهید رجایی و شهید بهشتی پس از وقفه‌ای که داشتیم به مکتب رئیسی رسیدیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه او بسیار خستگی‌ناپذیر بود و ما همه در عجبیم که این انرژی و خستگی‌ناپذیری از کجا آمده بود؟ ادامه داد: ما اینجا هستیم که زحمات کارکنان و پرسنل را بیان کنیم.

وی با اشاره به اینکه افتتاح این مرکز را به تعویق می‌انداختیم تا به قدوم رئیس جمهور آراسته شود اما تقدیر مسأله دیگری بود خاطرنشان کرد: بزرگترین قدردانی ما این است که کار خود را به درستی انجام دهیم، تلاش و کار بیشتر ما به زنده نگهداشتن یاد و خاطره ایشان است.

عین اللهی با بیان اینکه نخبه واقعی کسی است که به پرچم خود وفادار باشد و برای چندرغاز وطن و مردم خود را نفروشد گفت: تحصیل رایگان در دوران تخصص و فوق تخصص با سرمایه همین مردم انجام شده است و وفاداری به وطن به منزله خدمت به همین مردم است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه با شجاعت تمام در همه محافل از مردم غزه سخن می‌گفت و حضور شجاعانه در همه محافل بین‌المللی داشت که ما باید از این شجاعت بیاموزیم و در همه عرصه‌ها به کار بگیریم ادامه داد: در دولت سیزدهم ۱۷هزار تخت به بهره‌برداری رسیده است و تلاش می‌کنیم در این افتتاح‌های نمادین نشان دهیم که کار آیت‌ا... رئیسی با قوت و قدرت ادامه دارد.

وی با بیان اینکه فراز ما در سفرهای استانی، توجه به اطفال بود در کشتار غزه، ظلم به اطفال قلب‌ها را در همه دنیا تکان داد و خداوند از ظلم به اطفال نمی‌گذرد، گفت: این دولت 4بیمارستان مجهز اطفال را افتتاح کرد که در عمر کشور بی‌سابقه است.

 قدردانی وزیر بهداشت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان

عین‌اللهی با بیان اینکه تشکر می‌کنیم از مسئولان استان که برای این مهم اقدام کردند، گفت: اغلب مشکلات سلامتی به دوران طفولیت برمی‌گردد به همین دلیل به دستور آیت‌ا... رئیسی درمان کودکان زیر۷ سال رایگان شد زیرا که این کار سرمایه‌گذاری روی آینده است.

وی با اشاره به اینکه عمق نگاه رئیس‌جمهور بر ارائه خدمت به دور از نگاه و تفکر جناحی و سیاسی بود، عنوان کرد: برخی افراد به ایشان می‌گفتند ورود به برخی مسائل ممکن است وجهه و پایگاه اجتماعی شما را دچار آسیب کند اما رئیس جمهور بدون توجه به این مسائل صرفاً بر خدمت‌رسانی به مردم به ویژه در مناطق محروم متمرکز بود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه حدود ۴۰ پروژه در دانشگاه علوم پزشکی همدان افتتاح شده و ده رشته‌ مقطع به ظرفیت‌های دانشگاه اضافه شده است، عنوان کرد: ایجاد پارک علم وفناوری سلامت ظرفیت مناسبی برای رشد تولیدات فناورانه است.

وی با اشاره به اینکه تعرفه پرستاری که در سال ۸۷ مصوب شده بود در این دولت اجرایی شد افزود: فوق‌العاده خاص در مجلس به تصویب رسید و رایزنی‌های ما به نظر مثبت مجمع تشخیص مصلحت شد و این خواسته رئیس جمهور ابقا شد.

عین‌اللهی با بیان اینکه دولت در شرایطی استقرار یافت که روزانه ۵۰ هزار مراجعه و ۷۰۰ فوت در روز بود خاطرنشان کرد: ۷۰ هزار تزریق روزانه به بیش از یک میلیون تزریق رسید که البته این مهم با همکاری و همراهی مردم انجام شد و آیت‌ا... رئیسی هفته‌ای دو جلسه ستاد ملی کرونا را فرماندهی می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین شاخصه این دولت، توجه به محرومان بود و5 دهک نخست جامعه به صورت رایگان بیمه شدند، افزود: کاشت رایگان حلزون برای درمان ناشنوایی، راه‌اندازی صندوق بیماران صعب‌العلاج با 5‌هزار میلیارد تومان اعتبار و امسال با ۹ هزار میلیارد تومان از دستاوردهای شاخص حوزه سلامت کشور است.

وزیر بهداشت بیان کرد: هزینه‌های درمان ناباروری در مراکز دولتی تا 90 درصد و در مراکز خصوصی تا ۷۰ درصد رایگان است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت ۲۷۰۰ پروژه افتتاح شد و طرح سلامت خانواده اجرا شده است، گفت: در حوزه فرهنگی، شور و شوق دانشجویان و اقدامات جهادی و بسیجی‌وار گواه پویایی و تکاپوی این حوزه است.

وی گفت: اوایل انقلاب بیماران ما به دیگر کشورها می رفتند و امروز ارزان‌ترین و با کیفیت‌ترین خدمات در کشور ارائه می‌شود و جذب توریسم سلامت را در پی داشته است.

وزیر بهداشت بیان کرد: راه آیت‌ا... رییسی تداوم خدمت و دانش و پژوهش در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه سلامت است و امید است خداوند توفیق دهد راه و مکتب ایشان را ادامه دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز ضمن خیرمقدم و ادای احترام به روح شهدای خدمت اظهار کرد: همه ما منتظر ورود آیت‌ا... رئیسی؛ رئیس جمهور محبوب، مخلص و انقلابی بودیم و مشتاقانه منتظر بودیم توسط ایشان این بیمارستان افتتاح شود اما مقدر نشد و امروز در خدمت وزیر بهداشت هستیم تا این اتفاق بزرگ بیفتد.

محمدمهدی مجذوبی بیان کرد:2 یادگار از دولت سیزدهم و آیتا... رئیسی برای ما به یادگار ماند که یکی درمان رایگان کودکان زیر7 سال در مقیاس کشوری بوده و دیگری افتتاح بیمارستان کودکان در همدان در مقیاس استانی است.

وی با بیان اینکه بیمارستان اکباتان پس از ۱۴ سال ابتدای دولت سیزدهم ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که مابقی آن به سرعت در این دولت پیش رفت گفت: ابتدای این دولت از منابع سفر ریاست جمهوری کار آغاز شد و به‌سرعت پیش رفت و کار تجهیز انجام شد که امروز شاهد افتتاح این مرکز به عنوان یکی از مراکز تخصصی و فوق تخصصی کودکان و شاخص در غرب کشور هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان به اقدامات انجام گرفته است در دانشگاه علوم پزشکی همدان در دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: از همان ابتدای دولت بلافاصله آغاز به افتتاح بیمارستان پورسینا تحت بیهوشی کردیم که در این زمینه یکی از مناطق پیشرو در کشور هستیم.

مجذوبی با بیان اینکه ساختمان جدید بیمارستان فاطمیه راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت گفت: مرکز سانتر "آی سی یو" نوزادان و درمان ناباروری سطح 3 در این بیمارستان راه‌اندازی شد.

وی با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح بیمارستان ۲۷۲ تخت اکباتان با ۱۳ بخش، 8 اتاق عمل و بخش "ال دی آر" و سایر بخش‌ها هستیم عنوان کرد: امروز بخش دندان‌پزشکی کودکان بیمارستان هم آماده افتتاح است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآور شد: بزرگ‌ترین بلوک خوابگاهی در دولت سیزدهم با ۶۰۰ نفر ظرفیت سال گذشته با ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه اجرایی شد.

وی با بیان اینکه افتتاح ۴۰ پروژه را در حوزه بهداشت داشتیم که دانشگاه علوم پزشکی همدان در رتبه‌بندی کشور جزو 5 دانشگاه بود که توانست پروژه‌ها را محقق کند، گفت: تأسیس  پارک علم و فناوری یکی از یادگارهای دولت سیزدهم برای استان باقی خواهد ماند که با شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان که مستقر شدند، تعداد آنها افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

مجذوبی با اشاره به افزایش واحدهای فناور و دانش‌بنیان از ۴۰ به ۷۰ واحد در دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: محصولات تجاری‌سازی این واحدها نیز از ۲۰ به ۴۰ محصول ارتقاء یافته است.

وی با اشاره به کسب مجوز و راه‌اندازی ۴ پژوهشکده که در نوع خود بی‌نظیر است گفت: سومین دانشگاه علوم‌پزشکی کشور هستیم که معاونت بین‌الملل را ایجاد کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان به تأسیس خانه مدیران غرب کشور در دانشگاه علوم پزشکی همدان اشاره کرد و افزود: آغاز ساخت همراه‌سرا در دو بیمارستان از دیگر اقدامات مهم بوده است.

 61 پروژه قابل بهره‌برداری تا 3 ماه آینده

وی با بیان اینکه در مجموع ۴۳ پروژه به مساحت ۸۱ هزار متر مربع با یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد در دانشگاه علوم پزشکی همدان در 2سال و نیم اخیر افتتاح شده است، خاطرنشان کرد: تا 3 ماه آینده پروژه‌های قابل بهره‌برداری شامل ۶۱ پروژه در متراژ ۴ هزار متر مربع با اعتبار بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان است.

مجذوبی با اشاره به ۱۲۰ پروژه جاری در ۹۵ هزار متر مربع افزود: دانشگاه علوم پزشکی همدان در سایه فعالیت‌ها توانست رتبه دوم توسعه خوابگاهی متاهلی را در کشور کسب کرد و کسب رتبه پنجم در افتتاح پروژه‌ها را داشته است.

وی با اشاره به کسب رتبه برتر خدمات دندان پزشکی تحت بیهوشی توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: رتبه یک ارزشیابی تحقیقات و فناوری در بین دانشگاه‌ها و ارتقای ۹ پله‌ای و کسب رتبه هفتم در حوزه فناوری از دیگر دستاوردهاست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه رتبه نخست کشور در شاخص رفاه دانشجویی توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان کسب شد افزود: در حوزه مدیریت فرهنگی و فعالیت فرهنگی در بین 5 دانشگاه نخست براساس ۲۴ شاخص موجود مورد ارزیابی قرار گرفتیم.

وی با بیان اینکه با مساعدت وزارت بهداشت توانسیم ده رشته جدید را بگیریم و ۶۲ عضو جدید هیأت علمی را کسب کردیم، خاطرنشان کرد: برای نخستین بار در رتبه‌های بین‌المللی مانند شانگهای قرار گرفتیم.

مجذوبی از وزیر بهداشت و مسئولان استان برای این مساعدت‌ها قدردانی کرد و گفت: در آخر امیدواریم روح آیت‌ا... رئیسی و همرهان ایشان که در حین خدمت به مقام شهادت رسیدند و خدمات خستگی‌ناپذیر خود را اینگونه گرفتند، شاد باشد.

 همدان به عنوان پایلوت سلامت در غرب کشور ویژه حمایت شود

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان نیز با اشاره به شرایط مطلوب جغرافیایی و ظرفیت‌های استان اظهار کرد: اگر سرمایه‌گذاری مطلوبی در همدان انجام گیرد این استان قطب سلامت خواهد شد و بار منطقه غرب کشور را در این خصوص به دوش خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌ا... شعبانی با بیان اینکه موقعیت استراتژیک و جغرافیایی همدان سبب محور بودن این استان در منطقه غرب کشور شده است، تصریح کرد: توجه به این موقعیت می‌تواند بار حوزه سلامت را در منطقه غرب کشور بکاهد‌.

وی عنوان کرد: حمایت از همدان در حوزه سلامت، به نوعی حمایت از استان‌های کرمانشاه، کردستان و زنجان است زیرا مراجعه مردم در منطقه غرب کشور متمرکز می‌شود و خدمت‌رسانی بیشتری در این حوزه انجام می‌شود.

 قدردانی استاندار از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی همدان

استاندار همدان نیز با اشاره به خدمات گسترده دولت سیزدهم در حوزه سلامت اظهار کرد: اقدام نخست این دولت در بدو پذیرش مسئولیت، در حوزه سلامت بود که با اقدام جهادی تأمین واکسن و حمایت از دانشمندان داخلی، از افزایش آمار ابتلا و فوت کرونایی که به روزی ۷۰۰ نفر رسیده بود، جلوگیری کرد.

وی ضمن قدردانی از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: اقدامات دانشگاه در2 سال گذشته در حوزه‌های بهداشت، درمان و آموزش و توسعه و ارتقای شاخص‌های سلامت استان شایان توجه و درخور تحسین و تقدیر است.

علیرضا قاسمی‌فرزاد با تأکید بر اینکه دولت مردمی در بسیاری از حوزه‌ها منشأ اثر و خیر برای استان همدان بود گفت: در سی‌اُمین سفر استانی رئیس‌جمهور که به مقصد استان همدان انجام شد، یک‌هزار و 400 میلیارد تومان در حوزه سلامت هزینه شد و پروژه بیمارستان اکباتان از برکات این سفر به فرجام نیک و بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد از اعتبارات سفر برای پروژه آب و ۳ هزار میلیارد تومان در حوزه راه و زیرساخت‌ها هزینه شد و اینها بخش کوچکی از خدمات دولت در استان است که با تلاش بی‌وقفه مسئولان این دولت محقق شده‌ است.

استاندار همدان در ادامه سخنانش افزود: آیت‌ا... شهید رئیسی از کار و تلاش خسته نمی‌شدند و آخرین سخنان ایشان تأکید بر خدمت‌رسانی به دور از بهره‌برداری‌ جناحی، سیاسی و حفظ موقعیت و جایگاه و... بود.

 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com