در دستگاه‌ها مديرپروري نکرده‌ايم همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 24 مرداد 1398 - شماره 3546
 
امروز : سه شنبه ، 29 مرداد 1398

Today : Tue, August 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  93024 تاریخ انتشار:  1398-02-15 - 08:37 تعداد بازدید:  334
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دست‌مان براي تغيير مديران زياد باز نيست
در دستگاه‌ها مديرپروري نکرده‌ايم

اقتصادی

■ لازم است برخي مديران تغيير کنند


 تاکنون تعدادي از مديران استان تغيير کرده‌اند که لازم است که تعدادي از مديران حوزه اقتصاد هم تغيير کنند اما چون در برخي سازمان‌ها مديرپروري نکرده‌ايم دست‌مان براي تغيير زياد باز نيست.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان در نشستي که با مديران و اعضاي تحريريه همدان‌پيام در دفتر کارش داشت در پاسخ به سوالي درباره تغيير مديران حوزه اقتصادي گفت: تاکنون تغييراتي صورت گرفته اما در برخي دستگاه‌هاي ديگر هم شايد نياز به تغييراتي باشد زيرا هر مديري که چند سال در دستگاهي کار مي‌کند در آن مدت تمام هنر و توانمندي خود را به‌کار بسته است که اگر لازم به تغيير باشد با هماهنگي مدير ارشد استان انجام مي‌شود.
ظاهر پورمجاهد ادامه داد: بعضي از مديران به‌خاطر حضور بلندمدت در يک دستگاه و نيروسازي نکردن در برخي دستگاه‌ها نمي‌توانيم با دست باز تغييرات زيادي صورت بدهيم. حتماً هم نبايد مديران را تغيير داد ولي مي‌توان او را توجيه به تحرک بيشتر کرد.
پورمجاهد درباره همراهي مديران و انجام تعهدات خود در سند راهبردي استان هم گفت: تدوين سند راهبردي استان به تفکيک شهرستان‌ها تهيه شده که بخشي از اين برنامه به حوزه اشتغال و توليد بازمي‌گردد و در شهرستان‌ها پروژه‌هايي تعريف شده که به بخش‌هاي زيرساختي به توليد و اشتغال ياري خواهد رساند و مديري سد راه انجام امور و توسعه شود راه‌هايي مانند ارجاع به هيأت‌هاي تخلف وجود دارد که اجرا خواهيم کرد.
وي افزود: در سال 98 نمي‌شود با کسي تعارف داشت، بالاخره در جنگ اقتصادي هستيم و همه بايد همراه باشند.معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان بيان کرد: در سند راهبردي سهم اشتغال استان و ميزان سرمايه‌گذاري در سه سال آينده در هر يک از شهرستان‌ها مشخص است.
وي با بيان اينکه بخشي از اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري نيز در شهرستان‌هاي استان ذکر شده است ادامه داد: اين اولويت‌ها را مي‌توان اطلاع‌رساني کرد تا سرمايه‌گذار داخلي و خارجي براي شرکت در آن ترغيب شود.پورمجاهد با  اشاره به اينکه ميزان سهميه دستگاه‌هاي استان بر اساس نرخ بيکاري و ورودي جمعيت بيکار برآورد شده است، افزود: بايد تلاش کنيم تا منابع مالي و سرمايه‌گذاري لازم براي تحقق اين برنامه‌ها را جذب کنيم.
وي درباره پنجره واحد هم گفت: بايد يک برنامه منسجم براي فعال کردن پنجره واحد بگذاريم تا از همه دستگاه‌هاي مرتبط با دريافت مجوز در ساعات مشخصي در آن اتاق حضور داشته باشند و گاهي سرزده به محل سرزده وارد شويم که اگر نيروي يکي از دستگاه‌ها در آنجا مستقر نبود و يا اگر افراد چابک و کاربلد نبودند آن را گزارش کنيم چون اين پنجره دستورالعمل خوبي دارد و فعال بودن آن به‌نفع استان است.معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار همدان با بيان اينکه بايد گردش در دستگاه‌هاي استان با سهولت بيشتري رخ دهد، خاطرنشان کرد: دستگاه‌هاي متولي پاسخ استعلامات را با سرعت بهتر و با گردش کاري کاراتر انجام دهند.
پورمجاهد با اشاره به ايجاد تعاوني‌هاي اقتصادي براي رسيدن به اقتصاد سالم گفت: اگر همانند گذشته از شيوه تعاوني‌ها استفاده شود با عضويت اقشار مختلف و گردآوري سرمايه‌هاي خرد مي‌توانيم در مسير درست اقتصاد پيش برويم. ما بايد بر روي منابع اقتصادي با حساسيت بيشتري برنامه‌ريزي کنيم.
وي با اشاره به اينکه طرح‌هاي ناتمام که شرايط لازم را دارند احيا مي‌شوند، بيان کرد: ممکن است بخشي از طرح‌هاي راکد وقتي به صورت کارشناسي بررسي شوند، توجيه نداشته باشند يا مديران واحدهاي صنعتي توان ادامه کار را نداشته باشند که به اين افراد راهکارهايي مانند تنوع خط توليد يا ورود سرمايه‌گذار جديد ارايه مي‌شود تا در گردونه توليد قرار گيرند.
پورمجاهد گفت: آنچه که ما باید برای رونق تولید در استان انجام بدهیم استفاده بیشتر از نظر کارشناسان دستگاه‌های اجرایی است.
پورمجاهد گفت: در حال تشکیل کمیته کارشناسی هستیم تا طرح‌های استان را رصد و بررسی کنند و زمانی مشکل واحدها و طرح‌ها را به جلسات رونق تولید و ستاد تسهیل ارایه بدهیم که ابتدا تمام مطالعات کارشناسی توسط این تیم روی آنها انجام شده باشد.
وی افزود: مدیران هم باید تعداد بازدید از طرح‌ها را بیشتر کنند و در شهرستان‌ها واحدهای مشکل‌دار را پیدا کنند تا کارشناسان بر روی مشکلات و راهکارهایشان مطالعه کنند.
وی در ادامه توضیحاتش گفت: راهکار ديگر برای تسهیل امور در رونق تولید ارتباط دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر است و باید وقتی سرمایه‌گذار و فعال اقتصادی در حال گرفتن استعلام است به سرعت پاسخ استعلام‌ها را بدهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان ادامه داد: توجه به شورای بانک‌ها و تقویت بیمه بانک‌ها نيز به رونق توليد کمک مي‌کند، ما نمی‌توانیم به بانک‌ها فقط بگوییم به واحدها تسهیلات بدهید بلکه ابتدا باید کمک کنیم تا منابع آنها تأمین و اقساط معوقه پرداخت شوند سپس از بانک ها بخواهیم تا شرایط پرداخت تسهیلات را راحت‌تر بگیرند.
وي با تأکيد بر اينکه بانک‌ها بيشتر از گذشته به روند توليد و چرخش منابع خودشان کمک کنند ادامه داد: دستگاه‌هايي چون امور مالياتي و تأمين اجتماعي مساعدت بيشتري کنند تا بدهي واحدها را تعيين تکليف شود و واحدها به دليل بدهي راکت نمانند.
پورمجاهد ادامه داد: برخی شرکت‌ها مانند بنیاد برکت و علوی در سال 97 در طرح کوچکی در استان سرمایه‌گذاری کرده‌اند اما به دنبال این هستیم که برای سال 98 تعداد مشارکت این شرکت‌ها  و هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری کشور را بر روی طرح‌های بزرگ‌تر بیشتر کنیم.
وي در پاسخ به سوالي درباره تورم هم گفت: اگر تزريق نقدينگي به بخش توليد نباشد ايجاد تورم مي‌کند، ضمن اينکه بخشي از افزايش قيمت‌ها در دست واسطه‌ها است.
پورمجاهد درباره تسهيلات روستايي نيز گفت: تاکنون 235 ميليارد تومان تسهيلات روستايي پرداخت شده که موجب اشتغال 4 هزار نفر شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com