نگاهی به عملکرد «روزنامه همدان‌پیام» و «چاپخانه پیام‌رسانه» در انتخابات همدان پیام
 
 
يكشنبه - 3 فروردين 1399 - شماره سال۹
 
امروز : شنبه ، 16 فروردين 1399

Today : Sat, April 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


سال ۹۹ مبارک
همدان لیبل
مرکز چاپ و بسته بندی همدان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  106365 تاریخ انتشار:  1398-12-07 - 10:15 تعداد بازدید:  356
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نگاهی به عملکرد «روزنامه همدان‌پیام» و «چاپخانه پیام‌رسانه» در انتخابات

نویسنده : سوگند حاجی شفیعی

گزارش


 روزهای شلوغ و پراسترس و در عين‌حال پرهیجانِ ماراتن نفس‌گیر انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی به ‌پایان رسید؛ روزهایی که همه از شدت خستگي و زیادی کار وعده «این روزها هم می‌گذرد» را به هم می‌دادیم؛ گذشت اما چطور...!؟
 روزها و بهتر است بگویم ماه‌هاي منحصربه‌فرد روزنامه «همدان‌پيام» و «چاپخانه پيام‌رسانه» به پایان رسید، همان روزهایی که انتظارش را هم داشتیم و از همان ابتدای سال ۹۸ زمزمه روزهای سختِ انتخابات ۲ اسفندماه در دفتر روزنامه و چاپخانه از پرسنل و مدیرانش به گوش می‌رسید.
 تداركات اولیه و کار جدی‌ با تشکیل ستاد انتخابات که از آبان‌ماه ۹۸ آغاز شده بود در دي و بهمن‌ماه به اوج خود رسید. در کنار روزهای دلنشین و خاطره‌انگیز و البته پرمشغله دهه فجر، طبق رسم هرساله روزنامه همدان‌پیام مبنی بر رسالتِ انتشار ویژه‌نامه به مناسبت دهه فجر و دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان، امسال پوشش خبری مراسم‌‌ متعدد چهلم حاج قاسم سلیمانی، بازار داغ تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و روزهای شلوغ پایان سال را نیز همراه داشت که همه آنها دست‌به‌دست هم مجموعه پرپیمانه‌ای برای روزنامه‌داران و چاپخانه‌داران و پرسنل‌‌هاي فعال می‌ساخت.
حال و احوال اين روزهای روزنامه و چاپخانه دیدنی بود، گوشه‌ای از اين حال‌وهوا را برای قدردانی از زحمات و تلاش‌های بی‌وقفه عزیزان، همکاران و مدیران متعهد نسبت به اين مسئولیت و رسالت اجتماعی و فرهنگي را که نشان از اتحاد و یکدلی و انجام کارگروهی به بهترین شکل ممکن است، به تحرير مي‌آورم.
همه سخت مشغول کار و فعالیت بودند، چه در حوزه و پست مربوط و چه فراتر از شرح وظایف محوله و هركسي گوشه‌ای از کار را گرفته بود. جز مشورت‌ها و جلسات گروهی که تشکیل می‌شد صحبت‌ چندانی بین پرسنل رد و بدل نمی‌شد، با وجود حضور طولانی‌مدت همکاران در واحدها، تردد در راهروها کمتر شده بود، کارورزانی هم که تازه به مجموعه ملحق شده بودند، دلسوزانه و با اشتیاق همکاری می‌کردند، البته به آنها متذکر شده بودیم که اگر مرد روزهای سخت هستند این روزها ما را همراهي كنند اما با وجود این، قرارگرفتن آنها در این برهه و موقعیتِ کاری در شروع فعالیت اجتماعی و فرهنگیشان کمی سخت به‌نظر می‌آمد و نگران از اين‌كه آیا از پس كارهاي محوله با مافوق‌هاي سخت‌گيري كه دارند بر مي‌آيند يا نه! اما انصافا مردانه پابه‌پای پرسنل ایستادند و با دیدن روحیه خستگی‌ناپذیر پرسنلِ متعهد و باتجربه ما انرژی می‌گرفتند و باانگیزه در همه‌ امور به پرسنل کمک می‌کردند كه قطعا حضورشان در اين روزها، تجربه ارزشمندی برايشان به ارمغان خواهد داشت که بعدها به آن پی خواهند برد، همدان‌پیام همچون دانشگاهی با محيط عملی مناسب و خوبي برای تجربه کار واقعی و حضور مفيد آنها در اجتماع كاريشان خواهد بود، مانند كارورزان و کارآموزان پیش‌از آن‌ها كه يا در حال‌حاضر از پرسنل موجود هستند و يا با كسب تجربه مؤثر مسير زندگيشان را در محيط‌هاي ديگري پيش گرفتند و هر از گاهي هم دلشان برای مجموعه و پرسنلش تنگ مي‌شود و سري به ما مي‌زنند.
 این روزها ساعت کاری بین پرسنل بی‌معنی شده بود، جلسات و نشست‌هاي متعدد كارشناسان در ساعت‌هاي كاري موظفي و غيركاري با حضور كانديداها برگزار می‌شد. پس‌از نشست و جلسه كارشناسي، کاندیداها به همراه هيأت‌هاي همراه برای تبلیغات و ارائه برنامه‌های خود در واحدها گشتی می‌زدند.
روزنامه همدان‌پیام در ایام انتخابات در 12 صفحه منتشر شد كه در مجموع عملکرد روزنامه و فضاي مجازي همدان‌پیام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شامل 131مورد يادداشت، 74 مورد گزارش توليدي، 27 مورد خبر توليدي، 28 مورد مصاحبه توليدي، 10 مورد ويژه‌نامه (160 صفحه) براي شهرستان‌ها و يك ويژه 55 صفحه در همدان به مناسبت دهه فجر، 43 مورد گزارش سايتي، 110 مورد خبر سايتي، 230 خبر در كانال تلگرام، 13پست اینستاگرامی و بیش از 40 استوری در اینستاگرام است. همچنين در حوزه چاپ و بسته بندي 30 مورد تبليغات در حوزه چاپ ليبل و افست ورقي و 42  روزنامه در چاپ رول با چاپخانه منتشر شد.
 ساعت حضور پرسنل در دفتر روزنامه و چاپخانه به‌ویژه برای مدیرمسئول، سردبیر، خبرنگاران حوزه روزنامه و رسانه دیجیتال، طراحان، رابط‌‌هاي کاندیدا و سایر پرسنل به‌صورت شبانه‌روز شده بود. هر روز صبح که دستگاه حضور و غیاب را تخلیه می‌کردم ساعت خروج ۴ - ۵ صبح هم به‌چشم می‌خورد؛ میانگین ساعت کار این عزیزان حدود ۱۲ الی۱۵ ساعت در روز رسیده بود و زمان خواب و استراحت مدیران، کارشناسان و پرسنل تحریریه به چیزی حدود ۴ الی ۵ ساعت رسیده بود. دلتنگی برای خانواده‌هایشان و خستگی ساعات طولانی و پرفشار کار به‌رغم همه شور و انگیزه‌شان در صورتشان هویدا بود.
چقدر قابل تحسین و ستایش هستند خانواده‌‌هاي صبور این عزیزان، پدران، مادران، همسران و فرزندان منتظر که این روزها نمی‌توانستند با دل سیر عزیزانشان را ببینند.
همکاری تعریف می‌کرد در یکی‌از این شب‌ها ساعت ۹ونیم به منزل رسیدم و اهل خانه چقدر از دیدنم در این ساعت خوشحال و متعجب شدند.
همکاران هم در مرکز چاپ و بسته‌بندی همدان که به‌صورت شبانه‌روز باغیرت و تعصب پای دستگاه‌های چاپ و کار ایستادند.
 همه به‌نحوي دغدغه و حس مسئولیت اجتماعی برای رضایت و پوشش خبري هرچه بهتر براي مردم، مسئولان و کاندیداها را داشتند و براي اطلاع‌رساني و برگزاري انتخاباتي پرشور برای برگزیدن فرد اصلح به‌عنوان نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي و قوه‌مقننه تلاش می‌کردند.
مخاطبان عزيز كه همه هدف مجموعه رضايت و رفع مشكلات آنهاست با پيگيري‌ها، نظرات و پيشنهادات خود مانند هميشه ما را همراهي می‌کردند و قوت قلب و دلگرمي برای مجموعه بودند.
طرفداران و رابطان كانديداي محترم هم با نهايت همكاري و مساعدت ما را در اين امر ياري کردند.
در نهایت از همه عزيزاني كه ما را به‌نحوي همراهي كردند و از مدیران و مسئولان و همه پرسنل محترم روزنامه همدان‌پیام و چاپخانه پیام‌رسانه كه همیشه و همواره یکدل و متحد در كنار هم روزهای سخت را سپری کردند و اتفاقات خوبي در کنار هم رقم زدنند، تشکر می‌کنم.
خدایا چنان کن سرانجام کار/ تو خشنود باشی و ما رستگار

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com