1397-10-201397-10-30bool(false) 1397-10-201397-10-30bool(false) طلب ۷۰۰میلیون تومانی شهرداری رزن از ادارات همدان پیام
 
 
يكشنبه - 30 دي 1397 - شماره 3392
 
امروز : يكشنبه ، 30 دي 1397

Today : Sun, January 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83435 تاریخ انتشار:  1396-10-11 - 05:45 تعداد بازدید:  180
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

۱۷درصد رزنی ها عوارض پرداخت می کنند
طلب ۷۰۰میلیون تومانی شهرداری رزن از ادارات

مادستان

 رزن- مریم توسلی مهران- خبرنگار همدان پیام: اگر مطالبات شهرداری رزن از ادارات وصول شود بسیاری از مشکلات شهرداری رزن رفع خواهد شد این رقم معادل 700میلیون تومان است.
سرپرست شهرداری رزن با اعلام این مطلب، بودجه سال جاری این شهرداری را ۷میلیارد تومان اعلام می‌کندکه از این میزان ۳و نیم میلیارد تومان محقق شده است.
با توجه به اینکه انتخابات شورا و تغییر مدیریت شهری را در سال جاری شاهد بودیم طبعا بخشی از امور تحت تاثیر قرار گرفته اما تا پايان سال مواردي كه برنامه ريزي شده بود انجام شده و پرو‍ژه عمراني ناتمام ديگري نداريم.
قنبری با بیان اینکه ستاد بحران در شهرداری با مسئوليت واحد خدمات شهري آمادگي عملیات برف روبی را دارد گفت: بیش از ۵۳تن نمک برای عملیات برف روبی خریداری و دپو شده است.
 بیش از 4هزار و 100 تن آسفالت ریزی در شهر رزن انجام شده است
به گفته قنبری از ابتدای سال تا کنون بیش از 4100تن آسفالت ریزی در سطح معابر این شهر انجام وبیش از 738میلیون تومان برای اجرای آسفالت ریزی در رزن هزینه شده است.
و بیش از 214میلیون تومان اعتبار برای پروژه پیاده راه سازی همچنین 206میلیون تومان هم هزینه جدولگذاری  شده است.
به گفته سرپرست شهرداری رزن به منظور مناسب سازي اماكن عمومي و تسهیل عبور و مرور معلولین جسمي یک دستگاه بالابر در  ورودي ساختمان شهرداري نصب شده است و در اماكن پرتردد شهر با هماهنگی اداره  بهزيستي مکان هایی در نظر گرفته شده تا پل مخصوص عبور معلولين به تعداد ۶ مورد تا آخر سال ساخته و نصب شود.
وی خاطرنشان کرد: سرانه فضاي سبز در حال حاضر  6/14 دهم درصد است كه در افق 1400 باید به 18 افزایش یابد.
 جایگاههای سوخت منابع درآمدی
قنبری گفت: جايگاه CNGبا درآمد ماهانه 30 ميليون تومان و مركز معاينه فني با درآمد ماهانه 3 ميليون تومان به عنوان منبع درآمد پايدار شهرداري به شمار مي روند
 جذب سرمایه گذار نداشته ایم
وي با اشاره به نا موفق بودن شهرداري رزن در جذب سرمايه گذار هم گفت: تا به امروز امر جذب سرمايه گذار ميسر نشده است اما سعي بر اين است كه در سال هاي آتي به خصوص در بحث گردشگري و ساخت هتل و سوئيت هاي مسافري در ضلع جنوبي پارك ملت اقداماتي صورت گيرد كه رايزني هاي لازم با بخش خصوصي در حال انجام است
وي یادآور شد: پارک ملت رزن در اختیار بخش خصوصی است که با مشارکت شهرداری توانسته طي سال هاي اخير خدمات مطلوبي به مسافران ارائه دهد.
 حال ناخوش اقتصاد در شهرداری
وي با بیان اینکه  وضعيت مالي شهرداري همچون  ديگر شهرداري هاي كشورتحت تاثير وضعيت اقتصادي كشور است گفت:  شهرداری ها نهادهاي عمومي غير دولتي محسوب مي شوند كه در سال هاي قبل كمك هاي دولت مبالغ خوبي بوده اما در سال هاي اخير کمک های دولتی به صفر رسيده است.
وی با عنوان اینکه شهرداری هابه خصوص شهرداري رزن با درآمد كوششي و حاصل از عوارض ساخت و ساز و... پيش مي رود اظهار داشت: تا به امروز در خصوص پرداخت حقوق و مزايا پرسنل و كارگران مشكلي نبوده ولی در آينده با این روند و در صورتی که تمهيدات لازم انديشيده نشود با مشكل مواجه خواهيم شد.
 کار دست پر می خواهد
زيبا سازي شهر نيازمند بودجه و درآمد است و با درآمد حال حاضر در اين خصوص نمی‌توان اقدامات موثري انجام داد مگر اينكه درآمد بيشتر باشد.
عبدا... قنبری  اضافه کرد:در صورت تامین درآمددر ورودي شهر از سمت تهران در ضلع شرقي شهرك جانبازان به عنوان پارك محله ای در نظر گرفته شده که با تملك زمين ها جلوه خاصي به ورودی شهر داده می شود و با فضاي مناسب از مسافران پذيرايي می كنيم كه با اين كاردر ورودي و خروجي شهر از سمت تهران و همدان دو پارك خوب خواهيم داشت.
وي با اشاره به احداث ميدان سرلشگر خلبان شهید بختیاری در ورودي شهر رزن  از سمت تهران گفت: در حال تملك زمين برای احداث اين ميدان هستيم با هماهنگي هوانيروز به صورت مشاركتي هليكوپتر و مجسمه سرلشگر خلبان شهيد بختياري در ورودي شهر و در ميدان نصب خواهد شد.
سرپرست شهرداری رزن گفت: نوار سبز خيابان شهيد چمران سال هاي قبل آغاز شده و به دليل مشكلات مالي نا تمام مانده كه هزار متر مربع در ضلع غربي نوار سبز ايجاد شده و در سال آينده بر حسب درآمد نوار سبز در ضلع مقابل و در دو سمت شمالي و جنوبي ادامه داده خواهد شد.
وی با بیان اینکه مشكلات مالي از مواردي است كه اكثر مواقع گريبانگير شهرداري ها است افزود:
كمبود تجهيزات و ماشين آلات با توجه به وظايف گسترده ای كه شهرداري ها عهده دار آن هستند مشکلاتی را برای شهرداری  بوجود می آورد.
 خروج بند درآمدزا از شهرداری
گفته وی 13 بند از عوارضي كه شهرداري دريافت مي كرد همچون عوارض يك درصد معاملات از سال قبل بر اساس راي ديوان عدالت اداري از سيستم درآمد شهرو شهرداري حذف شده كه مشكلات عديده‌اي را منجر شده است.
به گفته قنبری تنها 17 درصد مردم نسبت به پرداخت عوارض اقدام مي كنند و مابقي در صورتي كه برای انجام امور به شهرداری مراجعه نکنند و مجبور نشوند عوارضی پرداخت نمی کنند.
در حال حاضر هم واحدهاي مختلف شهرداري در حال برنامه ريزي تنظيم بودجه سال آينده هستند كه بتوانیم بودجه مناسب برای انجام برنامه ها را برنامه ريزي كند.
 آمدن شهردار جدید و توسعه شهری
وی اضافه کرد: امیدواریم با آمدن شهردار جديد و تغيير و تحولی که انجام خواهد شد مديران شهري با هماهنگي هم بتوانيم براي سال آينده برنامه های مناسبی  را تنظيم كنيم.
قنبری با اشاره به اینکه سال بعد امور روتین مانند آسفالت، جدول كشي و  پياده راه‌سازي انجام خواهد شد گفت: پیاده راه سازی  به حالتي خواهد بود كه با تعبيه خط ويژه پیاده رو ها به حالتی باشد که مخصوص كم بينايان و نابينايان باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com