تعارف بی‌جا! همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119536 تاریخ انتشار:  1400-06-16 - 08:33 تعداد بازدید:  81
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تعارف بی‌جا!

یادداشت


 ۱- در شرایطی که رئیس‌جمهور برای پنجمین‌بار یک مدیرارشد اجرایی کشور را از سرمایه‌های انسانی استان همدان انتخاب کرد تا در کنار وزارت علوم، فرهنگ، دادگستری و کار، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی هم همدانی باشد، متأسفانه مجمع نمایندگان استان همدان نتوانست نظر مشورتی خود درباره استاندار بعدی را آماده و به وزارت کشور ارسال کند!
این مجمع در اقدامی قابل‌تأمل لیست کامل گزینه‌ها را بدون بررسی به وزارت کشور فرستاد و در تعارفی بی‌جا از مسئولیت وزارت کشور در انتخاب استاندار سخن گفت!

۲- این اقدام به این دلیل تعارف بی‌جا خوانده می‌شود که اقدامی از سر استیصال و ناتوانی بوده و مجمع قادر به رسیدن به وحدت برای معرفی ۵ گزینه نبوده است.
درحالی که نمایندگان همواره از وحدت در مجمع سخن می‌گویند، اما در عمل و در اقدامی ساده برای معرفی حداکثر ۵ گزینه به وزارت کشور بسیار متفرق و بدون وفاق و همدلی عمل می‌کنند.

۳- مجمع با ارجاع انتخاب استاندار به وزارت کشور عملاً امکان دفاع از منابع و سرمایه‌های انسانی استان در انتصاب استاندار را از دست داده است.
با این اقدام اگر وزارت کشور گزینه‌ای غیربومی و ضعیف را به استانداری همدان منصوب کند، همچون گزینه دزفولی ناشناخته که انتصاب او تکذیب شد، این هزینه‌ای است که مجمع نمایندگان برای استان تراشیده است.

۴- مجمع اکنون به ظاهر در اصطلاح توپ انتخاب استاندار را به زمین وزارت کشور انداخته تا از وزارت کشور استاندار قوی و سطح بالا و با دیگر شاخص‌های مهم را مطالبه کند، اما واقعیت این است که مجمع فرصت را از دست داده و اکنون وزارت کشور می‌تواند گزینه‌ای از همه‌ جا مانده و رانده و از افرادی که سر دست دولت مانده‌اند و جایی برای آنها یافت نشده را به استانداری همدان منصوب کند و مجمع نمایندگان هم چاره‌ای جز تشکر و تعریف از این گزینه ضعیف نخواهند داشت!

۵- پاس گل مجمع به وزارت کشور فرصتی نیست که وحیدی با تجربه زیادی که در فضای سیاسی کشور دارد، آن را از دست بدهد.
در واقع این پاس حتماً به گل منجر می‌شود، گلی که به زیان توسعه و منابع انسانی استان خواهد بود و فرصت جهش اجرایی استان در دولت کرامت و وفاق را از استان خواهد گرفت.

۶- نمایندگان نباید احساس کنند که در دولت و مجلس  اصولگرا چالشی بین دولت و مجلس رخ نخواهد داد.
کافی است نمایندگان تنها دولت اصولگرای قبل را به یاد آورند که دعوای نماینده عالی دولت در استان با نمایندگان قوا تیتر و عکس یک رسانه‌ها بود و چه میزان استان را درگیر حاشیه کرد و سرعت توسعه استان را کند کرد.

۷- به نظر، نمایندگان شرایطی که اکنون استان در آن قرار گرفته‌ را به خوبی درک نکرده‌اند و احساس کرده‌اند که معرفی گزینه‌های استانداری به وزارت کشور اقدامی هزینه‌ساز خواهد بود و به همین دلیل از خیر آن گذشته‌اند، اما باید دقت شود که این تعارف بی‌جا به وزارت کشور بنابر آنچه گفته شد، هزینه‌ بیشتری برای استان به بار خواهد آورد و پیشنهاد می‌شود، نمایندگان استان از این هزینه پیشگیری کرده و با اقدامی به‌جا و در راستای وفاق، بر خواست مردم در انتصاب استانداری با شاخص‌هایی چون بومی، کاربلد، شایسته‌ و فسادستیز با معرفی گزینه‌هایی بومی تأکید کرده و منفعت عمومی استان در فرصت دولت سیزدهم را سخت‌گیرانه و مجاهدانه پیگیری کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com