برپایی رویداد 2018 همدان نیازمند زیرساخت های لازم همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 29 اسفند 1397 - شماره نورو
 
امروز : سه شنبه ، 6 فروردين 1398

Today : Tue, March 26, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84030 تاریخ انتشار:  1396-12-19 - 05:45 تعداد بازدید:  211
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

برپایی رویداد 2018 همدان نیازمند زیرساخت های لازم

یادداشت

رویداد گردشگری 2018 همدان که در سطح بین المللی برگزار می شود، از جمله اتفاقات مهمی است که این روزها توجه همگان را به خود جلب نموده است.
در بیان اهمیت این رویداد همین بس که فرصت گرانبهایی برای همدان یه عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران  که حالا پایتختی گردشگری آسیا را نیز با خود به همراه دارد، به وجود آمده تا ظرفیت های گردشگری استان بیش از پیش  در سطح ملی و بین المللی معرفی و شناسانده شود.
بدون تردید چنین فرصت هایی منحصر به فرد و تکرارنشدنی است که چنانچه به درستی از آن استفاده شود، می تواند زمینه ساز توسعه استان به ویژه در بخش گردشگری باشد که خود از محورهای اصلی توسعه استان است.
نیک می دانیم که جذب گردشگر و رونق بخشیدن به این حوزه مهم، کمترین اثر و نتیجه بهره گیری مناسب از چنین رویدادهایی است و لذا هدف گذاری اصلی رویداد بین المللی 2018 در همدان همان گردشگری است.
تحقق این همه اما نیازمند زیرساخت‌های لازم از یک‌سو وآماده نمودن  فضای فرهنگی واجتماعیی استان برای استقبال ازچنین رویداد بزرگ ومهمی است.
در خصوص مورد نخست تاکنون حرکت ها و اقداماتی هرچند اندک با تشکیل کمیته های ویژه صورت گرفته که در عین ارزشمندی، دارای نقایصی و کاستی هایی نیز هست که باید رفع و جبران شود.
فراهم نمودن زیرساخت های لازم صرفا با تشکیل کمیته ها و اتخاذ تصمیمات مقطعی کافی نیست، بلکه همت و تلاش مضاعفی همراه با برنامه ریزی دقیق را می طلبد تا به معنای واقعی این زیرساخت ها فراهم و آثار آن برای عموم محسوس و قابل مشاهده باشد.
درست است که حرکت هایی صورت گرفته و در فضای رسانه ای نیز اخبار و گزارش هایی از رخدادهایی چون رونمایی از پوستر رویداد و مانند آن انعکاس یافته است، اما واقعیت آن است که هنوز شهر رنگ و بوی شهر نشانه ای از رویداد 2018 را نشان ندارد.
اینجاست که باید  توجه جدی تمامی اقشار از هر طیف و سازمانی معطوف به چنین موضوع مهمی گردد تا هم اقدامات و کارهای در حال انجام خود را نشان دهد و هم آثار این اقدامات در فضای عمومی نمود عینی تر و محسوسی داشته باشد.
از طرفی اقدامات صورت گرفته برای استفاده از ظرفیت رسانه ها و انجام تبلیغات و کارهای فرهنگی لازم برای آماده سازی فضای اجتماعی و فرهنگی استان در این خصوص قدری ناکافی به نظر می رسد.
هنوز آمادگی کافی در چنین فضایی ایجاد نشده و چه بسا اقشار مختلف مردم به اندازه کافی در جریان ابعاد مختلف موضوع نباشند که لازم است تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد.
این کار باعث می شود تا حساسیت افکار عمومی نسبت به موضوع بالا رفته و مردم خوب و فرهنگ  دوست استان بیش از پیش آمادگی لازم برای استقبال از چنین رویداد مهم بین المللی را داشته باشند؛ رویدادی که قطعا آثار و برکاتی برای استان به همراه خواهد داشت.
همچنین توجه جدی به بخش خصوصی و تلاش برای فعال نمودن آن می تواند در برپایی هر چه بهتر رویداد 2018 همدان موثر واقع گردد، از این رو شایسته است با  سیاست‌ها و اقدامات مناسب فعالان بخش خصوصی به ویژه در حوزه گردشگری ترغیب و تشویق گردند تا شرایط برای بهره گیری لازم از ظرفیت آنها به خوبی فراهم شود.
به هرحال رويداد 2018 همدان اتفاق مهم و مبارکی است که چنانچه زیرساخت های آن به درستی فراهم گشته و فضا و شرایط لازم برای استقبال مردم از آن مهیا گردد، سرآغازی برای ایجاد تحولات مثبت در حوزه‌های مختلف به ویژه گردشگری استان خواهد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com