1397-07-161397-07-26bool(false) 1397-07-161397-07-26bool(false) پرداختي بانک‌ها جاي شرمساري دارد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 26 مهر 1397 - شماره 3316
 
امروز : پنجشنبه ، 26 مهر 1397

Today : Thu, October 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83273 تاریخ انتشار:  1396-09-08 - 05:45 تعداد بازدید:  176
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار همدان:
پرداختي بانک‌ها جاي شرمساري دارد

اخبار
 استاندار همدان با اعلام نارضایتی از عملکرد بانک‌های همدان گفت: جای شرمساری دارد که از ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای استان تنها ۹۰ میلیارد تومان جذب و پرداخت شود.
محمدناصر نیکبخت در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان همدان با اشاره به اینکه آیا می‌شود در چند ماه باقی مانده از امسال 500 میلیارد تومان اعتبار رونق تولید باقی مانده را نیز دریافت کرد؟ افزود: قطعا نمی‌توانیم در مدت زمان باقی مانده این میزان تسهیلات را دریافت کنیم.
نیکبخت با تأکید بر اینکه با گله و نارضایتی‌هایی که از بانک ملت داشتیم این بانک در پرداخت تسهیلات جهش و پیشرفت خوبی داشته است که رتبه اول را در پرداخت تسهیلات به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: از عملکرد دیگر بانک‌های استان گله‌مند هستیم.
استاندار همدان با اشاره به اینکه بانک ملی قرار بود که تغییری در پرداختی تسهیلات خود ایجاد کند، بیان کرد: اوضاع و عملکرد بانک‌های سپه و تجارت نیز در پرداخت تسهیلات خوب نیست.
به گزارش تسنيم، نیکبخت با بیان اینکه از این پس باید هر هفته جلسه‌ای با حضور مدیران بانک‌ها مبنی بر ارائه گزارش عملکرد پرداخت تسهیلات برگزار شود،گفت: در این جلسه باید مدیران بانک‌های شهرستان‌ها و فرمانداران نیز حضور داشته و هر هفته با حضور دو شهرستان برگزار شود.
وی با تأکید بر اینکه میزان پرداختی تسهیلات بانک صادرات بسیار بد و نامناسب است، ابراز کرد: مسئولان همگی در جهت رفع مشکلات اشتغال در حال حرکت هستند، اما این میزان جذب و پرداخت تسهیلات بسیار بد و نامناسب است.نیکبخت با بیان اینکه ارتباط روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی استان با بانک‌ها ضعیف است، اظهار داشت: آبروی استان با میزان پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها تعیین می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه 200 میلیارد تومان از 600 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید را باید واحدهای صنعتی شرکت‌های استان جذب کنند، بیان کرد: باید واحدهای صنعتی که در داخل شهرک‌ها فعال هستند برای دریافت تسهیلات رونق تولید معرفی شوند.
استاندار همدان با اشاره به اینکه حوزه گردشگری برای دریافت تسهیلات رونق تولید دیده نشده است، عنوان کرد: امیدوارم که این مشکل نیز حل شود.
 ۱۰۳ واحد صنعتی و کشاورزی همدان تسهیلات رونق تولید گرفتند
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه ۱۰۳ واحد صنعتی و کشاورزی در همدان تسهیلات رونق تولید را دریافت کردند، گفت: ۹۴ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در همدان پرداخت شد.حمیدرضا متین با اشاره به اینکه یک هزار 393 واحد برای دریافت تسهیلات رونق تولید ثبت کرده‌اند، اظهار داشت:از این تعداد 547 واحد به بانک ها برای دریافت تسهیلات معرفی شده است.
وی با بیان اینکه در بخش صنعت 396 واحد برای دریافت تسهیلات رونق تولید ثبت نام کرده اند، افزود: از این تعداد 208 واحد به مبلغ 200 میلیارد و 800 میلیون تومان به بانک‌ها معرفی شده است.
متین با بیان اینکه در حوزه صنعت 33 واحد تسهیلات رونق تولید را دریافت کرده است، عنوان کرد: 74 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات برای این تعداد واحد پرداخت شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تأکید بر اینکه در حوزه کشاورزی 997 واحد برای دریافت تسهیلات رونق تولید ثبت نام کردند، تصریح کرد: از این تعداد 339 واحد برای دریافت 100 میلیارد و 100 میلیون تومان به بانک ها معرفی شده‌اند.
متین با اشاره به اینکه 70 واحد کشاورزی تسهیلات رونق تولید را دریافت کرده‌اند، بیان کرد: 19 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات برای 70 واحد کشاورزی در استان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه 103 واحد صنعتی و کشاورزی امسال تسهیلات رونق تولید را دریافت کرده است، عنوان کرد: برای 103 واحد صنعتی و کشاورزی 94 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است.رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تأکید بر اینکه بیشترین پرداخت تسهیلات رونق تولید توسط بانک ملت انجام شده است، ابراز کرد: بانک سپه نیز تسهیلات رونق تولید را در دو بخش ثابت و سرمایه در گردش پرداخت کرده است.
متین تأکید کرد: طرح دژپل آرین سهم آورده خود را به میزان یک میلیارد و 500 میلیون تومان واریز کرده و پرونده آماده ارسال به صندوق برای دریافت تسهیلات است.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com