نحوه برگزاری امتحانات دی‌ماه همه مقاطع تحصیلی اعلام شد همدان پیام
 
 
سه شنبه - 7 بهمن 1399 - شماره 3960
 
امروز : چهارشنبه ، 8 بهمن 1399

Today : Wed, January 27, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
36مین حضور مرکز چاپ و بسته بندی همدان_صنایع غذایی ماشین آلات و وابسته شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  114420 تاریخ انتشار:  1399-09-26 - 07:00 تعداد بازدید:  526
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نحوه برگزاری امتحانات دی‌ماه همه مقاطع تحصیلی اعلام شد

اجتماعی


 جزئیات برگزاری امتحانات دی‌ماه برای همه مقاطع تحصیلی اعلام شد و براساس آن برخی پایه‌ها امتحان آنلاین و برخی دیگر امتحان حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهند داشت.
به گزارش ایسنا، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، شیوه‌نامه برگزاری امتحانات دی‌ماه را ابلاغ کرده که در آن آمده است: برای همه دوره‌های تحصیلی در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش‌آموزان فراهم باشد، ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان، مطابق آئین‌نامه‌های مربوطه دوره‌های تحصیلی و با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام می‌گیرد.
 نحوه برگزاری امتحانات دوره ابتدایی
طبق شیوه‌نامه ابلاغی، براساس پیشنهاد معاونت آموزش ابتدایی، از دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی در دروس فارسی(خواندن و نوشتن) و ریاضی، آزمون عملکردی به‌صورت حضوری در مدرسه، با گروه‌بندی دانش‌آموزان و رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی به‌عمل می‌آید.
ارزشیابی سایر دروس و پایه‌های تحصیلی دوره ابتدایی نیز طبق شیوه‌نامه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جاری و بر مبنای ارزشیابی کیفی توصیفی خواهد بود.

 امتحانات دبیرستانی‌ها چگونه برگزار می‌شود؟
براساس آنچه در شیوه‌نامه مذکور آمده است، در شرایطی که امکان حضور فیزیکی دانش‌آموزان مدارس روزانه دوره‌های اول و دوم متوسطه فراهم نباشد، ارزشیابی پیشرفت تحصیلی - تربیتی نوبت اول متوسطه اول، متوسطه دوم شاخه نظری، دروس عمومی، شایستگی‌های غیر فنی و پایه فنی شاخه فنی و حرفه‌ای و کارودانش، به‌صورت غیرحضوری با مسئولیت معلم و نظارت مدیر مدرسه انجام می‌شود.  در این‌صورت، نمره امتحانات پایانی(تراکمی) از طریق برگزاری آزمون آنلاین در سامانه شاد یا سایر سامانه‌های مورد تأیید شورای مدرسه و نمره ارزشیابی مستمر با استفاده از مستندات و شواهد جمع‌آوری شده از فعالیت‌های آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان در نیم سال اول تعیین می‌شود.
درصورتی‌که به تشخیص معلم و تأیید مدیر مدرسه، امکان ارزشیابی پایانی به‌صورت آنلاین فراهم نباشد، معلم می‌تواند از ارزشیابی مستمر نوبت اول، برای تعیین نمره پایانی دانش‌آموزان استفاده کند.
همچنین ارزشیابی پیشرفت تحصیلی-تربیتی نیم سال اول دروس حضوری و غیرحضوری غیرنهایی داوطلبان آزاد و دانش‌آموزان مدارس بزرگسالان، آموزش از راه دور، ایثارگران در تمام شرایط با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی به‌صورت حضوری انجام می‌شود. شایان ذکر است که ارزشیابی دروس شایستگی‌های فنی شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و استانداردهای مهارت شاخه کاردانش و دروس کار آموزی و کارورزی، به‌صورت تراکمی و حضوری با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام می‌شود.

 امتحانات نهایی دی‌ماه کلاس دوازدهمی‌ها
امتحانات نهایی دی‌ماه دانش‌آموزان پایه دوازدهم دوره دوم متوسط روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد شاخه نظری پیش دانشگاهی، رشته هنر، شاخه فنی‌وحرفه‌ای نیم سالی- واحدی (بزرگسالان آموزش از راه دور - داوطلبان آزاد) دی‌ماه سال تحصیلی ۴۰۰-۱۳۹۹ از روز پانزدهم دی‌ماه به‌صورت «حضوری» آغاز و هشتم بهمن‌ماه به پایان می‌رسد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com