1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) نارضایتی وزیر بهداشت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آبان 1400 - شماره 4161
 
امروز : پنجشنبه ، 6 آبان 1400

Today : Thu, October 28, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119789 تاریخ انتشار:  1400-06-31 - 09:33 تعداد بازدید:  192
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نارضایتی وزیر بهداشت

یادداشت


 ۱- نقل است که وزیر بهداشت در سفر به همدان بسیار بی‌حوصله بود و وقتی به بازدید مراکز درمانی مبتلایان به کرونا رفت، برخورد سردی با کادر درمان داشت و موجب ناراحتی آنها را با این رفتار فراهم کرد.
برخی دلیل این رفتار را در رفتار نمایندگان و تلاش آنها برای انتصاب افراد نزدیک به خود به ریاست دانشگاه علوم پزشکی و برخی ریشه آن را در تعاریف مدیریت ارشد استان از رئیس دانشگاه و برخی در دلایلی دیگر ارزیابی و عنوان کردند اما به نظر، هیچ یک از این موارد درست نبوده و نمی‌توانسته دلیل اصلی آن رفتار باشد.

۲- دکتر بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت  دیروز در جلسه کمیته کشوری علمی کووید-۱۹ به نظر، دلیل آن رفتار را به روشنی بیان کرده است.
وی  خطاب به اعضای این کمیته گفته؛ "شما در مراکز پیشرفته کشور فعال هستید، اما فکر نکنید همه جا مانند مسیح دانشوری و بقیه‌الله و ... است. همه جای کشور اینگونه نیست، بلکه به سادگی افراد را اینتوبه می‌کنند. من ۹ استان را رفتم و تمام آی‌سی‌یوهای آن را دیده‌ام.
اوضاع بسیار خراب است. پروتکل‌هایی که زحمت کشیده می‌شود و داده می‌شود، اجرا نمی‌شود. مهمترین مساله برای بیمار کرونا نگهداری و اکسیژن او است. بیشتر مرگ‌ها هم در عصر و شب یعنی در مواقعی که پرسنل درست رسیدگی نمی‌کنند، اتفاق می‌افتد. انتظار دارم که این گزارش‌ها داده شود و کار شود."

3- وزیر بهداشت همچنین تصریح کرده؛" هیچ مرکزی در آی‌سی‌یوهای کشور به جز مراکز مرکزی، هموپرفیوژن و پلاسما فرزیس را انجام نمی‌دهند و می‌گویند اعتقاد نداریم. برای اینکه کارش سخت است و کسی دنبالش نمی‌روند.
این مجموعه نباید فقط نظری باشد، بلکه باید عملیاتی باشد و تقسیم کار باشد."
 وزیر بهداشت همچنین بر  توانبخشی و فیزیوتراپی تاکید کرده و گفته است؛" اوضاع در توانبخشی بسیار خراب است و بیماری که دچار مشکل ریوی می‌شود، بعد به یک معلول بدل می‌شود. در حالی که اگر درست توانبخشی کند، می‌تواند به جامعه برگردد. باید در این زمینه هم دستورالعمل داشته باشیم."

4- سخنان وزیر بهداشت که حاصل سفرها و بازدیدهای وی از ۹ استان از جمله استان همدان است، بسیار قابل تأمل و پیگیری است.
انتظار می رود دادستان کل کشور و قوه قضاییه از کنار این سخنان که از کم‌کاری، عملکرد نامناسب و حتی ترک فعل در درمان مبتلایان به کرونا حکایت دارد، به سادگی عبور نکنند.

۵-بسیاری مدیریت و عملکرد نمکی،  وزیر سابق بهداشت را نمایشی و پرهزینه می دانستند و انتقادات بسیاری بر این شیوه مدیریت وارد بود.
البته نزدیکان نمکی منتقدین را از لطف و کرم خود بی‌نصیب نمی‌گذاشتند و صفاتی نامناسب را که شایسته خودشان بود، به آنها نسبت می‌دادند.

۶- دوران نمکی با چالش های وی با منتقدان و نارضایتی مردم از نوع مدیریت وی در بهداشت و درمان و مقابله با کرونا و حواشی بسیار پایان یافت. در این میان آنچه عجیب بود، سخنان وزیر بهداشت جدید در مراسم تودیع نمکی بود که او را شهید زنده خطاب کرد تا سخنان وی نیز با نقد منتقدان همراه شود، هر چند اکنون وی با گزارشی که از سفر خود به ۹ استان داده و رسانه‌ها آن را منتشر کرده‌اند، بر صحت و درستی سخن منتقدان تاکید کرده و آن انتقادات را تائید کرده و گزارش انتقادی قابل تأملی را ارائه داده است.

۷- رئیس جمهور وعده مبارزه با فساد در دولت را داده و با این وعده کار خود را آغاز کرده است، حال اولین گزارش قابل پیگیری برای مبارزه با فساد در قالب اتهام‌هایی چون ترک فعل و نداشتن حسن‌کار و کم‌کاری و نجات ندادن افراد و نبود عدالت درمانی در درمان مبتلایان کرونا از سوی یکی از اعضای هیات دولت ارائه شده است.
اکنون رئیس جمهور می تواند این گزارش را تبدیل به مبنایی بر تحقق وعده‌ها و صادق بودن وعده های دولت کند و مردم استان ها را با رفع آسیب‌ها و برخورد با متخلفین به آینده بهداشت و درمان امیدوار‌تر کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com