امین‌حسین رحیمی نماینده اسبق ملایر معاون قوه قضاییه شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 12 تير 1399 - شماره 3791
 
امروز : جمعه ، 13 تير 1399

Today : Fri, July 3, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


نمایشگاه مبلمان و لوستر
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109238 تاریخ انتشار:  1399-03-22 - 09:14 تعداد بازدید:  1099
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

امین‌حسین رحیمی نماینده اسبق ملایر معاون قوه قضاییه شد

داخلی


 امین‌حسین رحیمی متولد ۱۳۴۷ در ملایر است که پیش از دادستانی دیوان محاسبات، به‌عنوان معاون پارلمانی قوه قضاییه در امور مجلس نهم منصوب شده بود.
رحیمی در کارنامه کاری خود سمت‌هایی چون: نمایندگی مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، قاضی، معاون رئیس کل دادگاه انقلاب تهران و دادگاه‌های عمومی و عضو هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین در مجلس نهم را نیز دارد.
او تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در زادگاهش به پایان برد و با دریافت مدرک لیسانس حقوق، کار قضایی‌اش را با عنوان دادیار دادسرای عمومی شهرستان ملایر آغاز کرد.
سپس به شهرستان بوانات استان فارس رفت و قاضی دادگاه حقوقی مستقل آنجا شد. دوباره به ملایر بازگشت و ریاست شعبه دادگاه عمومی این شهرستان را به عهده گرفت.
معاون رئیس کل دادگستری همدان، مستشار دادگاه‌های تجدیدنظر تهران، معاون رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران و مسئول شوراهای حل اختلاف کشور از دیگر سوابق اجرایی و قضایی رحیمی در قوه قضاییه است.
انتخابات مجلس هشتم فرصتی بود تا رحیمی که اینک تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در رشته حقوق عمومی به پایان برده بود، بخت خود را بیازماید.
صداقت و سوابق قابل توجه او سبب شد تا همشهریانش در مرحله نخست انتخابات با ۳۴ هزار و ۳۴۳ رأی از مجموع ۱۰۵ هزار و ۳۵۲ رأی مأخوذه، رحیمی را به‌عنوان نماینده نخست خود راهی بهارستان کنند.
او در این دوره سخنگویی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و همچنین عضو هیأت تطبیق و بررسی مصوبات دولت با قوانین مجلس شورای اسلامی شد.
با اتمام دوره هشتم مجلس، برخلاف اینکه از جایگاه رأی‌آوری خوبی در حوزه انتخابیه ملایر برخوردار بود در عرصه رقابت‌ها حضور پیدا نکرد.
مدتی به‌عنوان مشاور پارلمانی رئیس وقت قوه قضاییه خدمت کرد تا اینکه در تیرماه سال ۱۳۹۱، با پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس و تصویب نمایندگان به‌عنوان «دادستان دیوان محاسبات کشور» انتخاب شد.
شهریورماه ۱۳۹۲ فرصت دیگری بود تا رحیمی بتواند رأی اعتماد نمایندگان مردم در خانه ملت را کسب کند و با ۱۷۹ رأی موافق از مجموع ۱۹۰ آرای مأخوذه، به‌عنوان رئیس جدید دیوان محاسبات انتخاب شود.
پس از اتمام دوره خدمت در دیوان محاسبات، به‌عنوان معاون امنیتی دادستان کل کشور انتخاب شد.
با آغاز سکانداری آیت‌ا... رئیسی در قوه قضاییه، تغییرات مدیریتی و ساختاری هم آغاز شد که یکی از آنها ادغام معاونت فرهنگی در معاونت منابع انسانی بود که باز هم قرعه خدمت در معاونت جدید به‌نام امین‌حسین رحیمی خورد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com