1403-03-201403-03-30bool(false) تلاش مدیران بر انتفاع ساکنان از ایجاد منطقه 5 باشد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 30 خرداد 1403

Today : Wed, June 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134326 تاریخ انتشار:  1402-06-26 - 10:29 تعداد بازدید:  410
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس شورای اسلامی شهر همدان:
تلاش مدیران بر انتفاع ساکنان از ایجاد منطقه 5 باشد

نویسنده : سوگند حاجی‌شفیعی

اخبار


رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: اکنون منطقه 5 فعال شده و امید است به نتیجه رسیده و تلاش مدیران به نفع مردم ساکن در آن از ابعاد اقتصادی، آرامش و کیفیت زندگی باشد.

محمود مسگریان در صحن علنی شورا با اشاره به موافقت وزارت کشور با ایجاد شهرداری منطقه 5، اظهار کرد: اکنون منطقه 5 فعال شده و امید است به نتیجه رسیده و تلاش مدیران به نفع مردم ساکن در آن از ابعاد اقتصادی، رفاهی، آرامش و کیفیت زندگی باشد.

وی خواستار تلاش مدیران برای جلوگیری از بروز مشکل و به زحمت افتادن و ازدحام برای ساکنان در منطقه 5 شد و گفت: این توجه باید به صورت هماهنگ باشد تا مشکلی پیش نیاید.

رییس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه با اشاره به فرارسیدن شهادت آیت‌الله مدنی بیان کرد: 19 شهریور ماه سالروز شهادت این اسوه اخلاص و تقوا به دست منافقین کوردل است.

مسگریان با بیان اینکه مردم شهر همدان و به ویژه ساکنان دره مرادبیگ از حضور آیت‌الله شهید مدنی خاطرات بسیاری دارند، افزود: احداث و ایجاد مراکز خیریه و موارد ی که موجب ایجاد خیر و برکت در شهر همدان شد از برکات حضور این شهید بزرگوار بوده است.

صفری‌افلاکی: تعالی مکتب تشیع از مجرای تقویت زیارتگاه‌ها محقق می‌شود
نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز در نطق پیش از دستور با اشاره به خلق حماسه غرور آفرین اربعین، وحدت شیعیان حول زیارت اباعبدالله (ع) و عتبات و اجتماع مومنان در ایام اربعین، تصریح کرد: آنچه رخ داد یک مانور عظیم اقتدار ملی و تجلی مودت بین مومنین بود.

حجت‌الاسلام ناصر صفری‌افلاکی با بیان اینکه دشمنان سال‌ها به دنبال ایجاد تفرقه در میان مسلمانان بوده و هستند، ادامه داد: با نمایش این مانور عظیم شاهد بودیم مردم آنچه داشتند نثار یکدیگر می‌کردند و همین از خود گذشتگی‌ها انقلاب، کشور و نسل ما را بیمه خواهد کرد.

وی جان مایه اربعین امام حسین (ع) را «زیارت» دانست و خاطرنشان کرد: زیارت اربعین یعنی همه امت اسلامی یک روز را روز بیعت با سرور و سالار شهیدان قرار دهند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: زیارت از اختصاصات ویژه مکتب ناب اسلام است و در زیارت آثار بسیاری به لحاظ برکات مادی و معنوی شاهد هستیم و در روایات نیز بر آن تأکید شده و نباید این نعمت الهی را نادیده بگیریم.

صفری‌افلاکی زیارت امامان و امامزادگان را یک سرمایه و نعمت خدادادی برشمرد و اظهار کرد: تعالی مکتب تشیع و تجلی و ثمربخشی آن می‌تواند از مجرای تقویت زیارتگاه‌ها باشد.

وی با بیان اینکه وضعیت کنونی زیارتگاه‌ها و بقاع متبرکه پاسخگوی مراجعه توده مردم برای اقامه مراسمات و زیارات و پناهگاه‌های عمومی برای اهالی یک منطقه یا شهر نیست، گفت: برخی امامزادگان به همت هیأت امنا به شکوه و شوکتی رسیده‌اند و انتظار می‌رود سایر بقاع متبرکه نیز به وضعیت مطلوب برسند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: می‌توانیم شهر 600 هزار نفری همدان را با احیای سایر بقاع متبرکه - که دارای ظرفیت توسعه هستند- به منظور تکریم امامزادگان و بسترسازی برای امر مقدس انسان‌ساز و جامعه‌ساز «زیارت» تلاش کنیم.

صفری‌افلاکی با بیان اینکه برای انجام کار فرهنگی بنیادین در این خصوص نباید از اصل بسترسازی در این حوزه غافل شد، افزود: در این دوره شورای شهر به لزوم تکریم امامزادگان اعتقاد کامل داریم و معتقدیم باید بستر زیارت بقاع متبرکه فراهم شود.

وی با تأکید بر اینکه تقویت زیارت بقاع متبرکه به لحاظ فرهنگی و اعتقادی و فراهم کردن بستر گردشگری مذهبی، اثرگذار است، تصریح کرد: تقویت گردشگری مذهبی چه بسا سپری در مقابل آفات احتمالی گردشگری تفریحی باشد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: توسعه فضای امامزادگان قطعاً همت جمعی و هماهنگی بین دستگاه‌ها را می‌طلبد و شورای شهر باید دعوت کننده، سکاندار و میزبان جلسات هماهنگی باشد.

صفری‌افلاکی با بیان اینکه زیبنده نیست بقعه برخی امامزادگان به شکل 200 و یا 500 سال پیش بماند، خاطرنشان کرد: توسعه این فضاها با حفظ اصول و رعایت ضوابط میراثی،  یک تکلیف الهی و قانونی است

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com