همدان‌گردی در بزرگراه نیایش همدان پیام
 
 
شنبه - 25 مرداد 1399 - شماره 3827
 
امروز : شنبه ، 25 مرداد 1399

Today : Sat, August 15, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  105887 تاریخ انتشار:  1398-11-25 - 09:59 تعداد بازدید:  338
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدان‌گردی در بزرگراه نیایش

نویسنده : مریم مقدم

گزارش


  «سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌وسومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی از بیست‌وسوم تا بیست‌وششم بهمن در نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است، این نمایشگاه بزرگ‌ترین رویداد بین‌المللی گردشگری کشور است و همدان باتوانمندی حائز اهمیتی در این رویداد حاضر است. در این رویداد برنامه‌های متنوعی اجرا می‌شود و مردم در این نمایشگاه می‌توانند همدان را به‌عنوان مقصد سفر خود برای نوروز انتخاب کنند.»
مدیرکل میراث فرهنگی در این زمینه به همدان‌پیام گفت: «عجیب و غیرقابل‌باور بود، بنابر کنوانسیون جهانی، مراکز فرهنگی در زمان جنگ هم باید موردحمایت و حفاظت قرار بگیرند، و تمام جهان نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و این بیانگر آن است که میراث فرهنگی چقدر مهم بوده و نشان‌دهنده هویت یک کشور است.»
علی مالمیر گفت: در این زمینه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران در عرصه ملی و بین‌المللی راهکار تأثیرگذاری خواهد شد.
وی گفت: وزیر میراث فرهنگی در روز نخست نمایشگاه با حضور در غرفه استان همدان در بخش لالجین پشت میز سفالگری نشست و ساخت یک کوزه سفالی را تجربه کرد.
مالمیر افزود: همزمان با سفالگری وزیر در غرفه همدان هنرمندان‌ لالجینی فرآیند تبدیل شدن گل‌های سفالی به هنر سفالگری را برای ورود به بازارهای جهانی به حاضران تشریح و بر نقش به‌نمایش‌گذاشتن این هنر برای ایجاد انگیزه کردن گردشگران در پایتخت جهانی سفال تأکید کردند.
مالمیر به تأکید وزیر گردشگری بر تبلیغات گردشگری در غرب کشور اشاره کرد و گفت: ضرورت بهره بردن از شناساندن ظرفیت‌های گردشگری کشور آنقدر مبرهن است که متولیان و تأثیرگذاران گردشگری کشور همواره بر تبلیغات متمایز و گسترده غرب کشور در رسانه‌های ملی و جهانی تأکید دارند. این نگاه برنامه‌ریزان تبلیغات و بازاریابی، گردشگری را برآن می‌دارد تا معرفی ظرفیت‌های جهانی همدان همچون سفال لالجین و منبت ملایر را در الویت‌های خود قرار دهند.
وی همچنین افزود: در روز نخست نمایشگاه حضور مسئولان و متولیان امور گردشگری در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران در حالی رقم خورد که سایت گردشگری استان همدان نیز رونمایی شد.
مالمیر افزود: تفاوت اساسی این نمایشگاه با دوره‌های پیش، برپایی همزمان نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی تهران است که توانسته است علاقه‌مندان به هنر دستان ایران را به‌بازدید از نمایشگاه دعوت کند.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری همدان همچنین گفت: آنچه در نمایشگاه سیزدهم گردشگری کشور مشهود است این‌است که استان‌ها تمامی ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌دستی خود را در این نمایشگاه شرکت دادند و میراث فرهنگی همدان نیز با برگزاری غرفه ۳۰۰ متری در 2 فضای متفاوت و با طراحی و چیدمان مطلوب در نمایشگاه حضور پیدا کرد تا در کنار معرفی ظرفیت‌های هنری همدان در حوزه صنایع‌دستی زمینه را برای بازاریابی گردشگری مهیا کند.
مالمیر گفت: غرفه استان همدان در سالن خلیج‌فارس که در واقع پرترددترین سالن نمایشگاه است، در کنار بهترین برندهای گردشگری کشور قرار گرفته است و این امتیازی برای بالابردن آمار بازدید کنندگان است.
وی همچنین یادآور شد: این غرفه با مشارکت تأسیسات گردشگری، شرکت سیاحتی علیصدر، جامعه هتلداران، شرکت سیاحتی گنجنامه، مجموعه شهربازی ارم، شهرداری شهرهای جهانی ملایر، تویسرکان و لالجین و مرکز هتلداری غرب کشور شکل گرفته است و فرصت خوبی برای معرفی توانمندی‌های گردشگری همدان در عرصه ملی را فراهم کرده است.
مالمیر افزود: «ستاد سفرهای نوروزی 18 عضو دارد و بیش‌از یک‌ماه از تشکیل آن می‌گذرد. جلسات فشرده‌ای نیز در این زمینه برگزار شده است، به‌ویژه امسال تمام تلاش خود را می‌کنیم ایام خوبی برای مردم رقم بزنیم تا مشکلی نداشته باشند. بخش‌های مختلف قول دادند که همراهی خوبی در این زمینه داشته باشند تا افزایش بی‌رویه قیمت نداشته باشیم.»
علی مالمیر گفت: سایت گردشگری استان به‌عنوان برترین سایت حرفه‌ای گردشگری به انتخاب دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت و برای نخستین‌بار در کشور اپلیکیشن چشم سوم با تکنولوژی VR،AR و تصاویر پاناراما را روز دوم نمایشگاه رونمایی شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان گفت: در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران از سایت گردشگری استان همدان رونمایی شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com