اعلام حمايت فرهنگيان همدان از آيت ا... محمدي همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : جمعه ، 3 خرداد 1398

Today : Fri, May 24, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  90547 تاریخ انتشار:  1397-12-02 - 09:22 تعداد بازدید:  295
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اعلام حمايت فرهنگيان همدان از آيت ا... محمدي

اخبار

■ آتش افروزي و اختلاف افکني فرهنگ يهوديت است

جمعي از فرهنگيان استان همدان شامگاه 30 بهمن ماه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان دیدار کردند.
آيت ا...  غیاث الدین طه‌ محمدي در این دیدار از وجود چالش‌ها و فشارهایی بر وی بر سر ماندنش سخن گفت و اینکه سال 1383 در سفري که رهبر معظم انقلاب به همدان داشتند به دلیل بیماری آیت‌ا... موسوی امام جمعه وقت به عنوان نماينده ولي فقيه انتخاب شدم گفتم اگر اين تکليف شرعي بر ما است گردن ما از مو نازکتر است.
وی اظهار داشت: من براي اين انقلاب بسيار دويده‌ام و بسيار کتک خورده‌ام لذا حفظ اين انقلاب و ادای تکلیفی که بر من نهاده شده براي من از واجبات است .
محمدی با بیان اینکه "تشکر مي‌کنم از اينکه مسئله حضور مرا در همدان خوب دريافتيد" ادامه داد: بايد بگويم که زماني که از يک روستا وارد همدان شدم در همدان مشکلات زيادي وجود داشت، چنانچه حتي صحبت از يک شخصيت انقلابي چون آيت‌ا.. مدني نيز براي بسياري ناراحت کننده بود.
وی گفت: استان يزد يک استان کويري است اما در آنجا آنقدر کارخانجات فعال وجود دارد که باعث توسعه و پيشرفت آن شده است.
امام جمعه همدان دليل اين مشکلات را به گذشته استان و مربوط به "يهودي‌ها" دانست که با تاخت و تاز و بگير و ببند فرهنگشان را براي اين استان ماندگار کردند و هم‌اينک بسياري با درس گرفتن از اين فرهنگ اقدام به آتش‌افروزي مي‌کند.
وی با اشاره به اينکه علمای گذشته بايد اين مسئله را درک کرده و آن را از بين مي‌بردند افزود: در این استان، از گذشته تاکنون عادت شده که حتي بين علما هم اختلاف وجود داشته باشد. يکي براي يکي چاله مي‌کند، ديگري پرونده سازي مي‌کند و آن يکي از عدم صلاحيت سخن مي‌گويد تا قبل از اين بين آيت‌ا... ‌صدر و آخوند، بعد از آن بين شهيد مدني و آخوند، سپس براي آيت‌ا... نوري و بعد برای آيت‌ا... موسوي همداني بساطي را درست کردند که قهر کرده و از همدان رفت. به اختلاف بين استاندار و موسوي همداني هم دامن زدند.
بعد از آمدن من هم خواستند اختلاف بين استاندار اسبق (خرم) و مرا درست کنند. هر چقدر افراد پيش من آمدند و گفتند که امضاء برکناري خرم را بدهم، قبول نکردم و نخواستم از حق بگذرم بنده با اصلاح‌طلبي و اصولگرايي کار ندارم و فقط به شخصيت و رفتار آدم‌ها تکيه کرده‌ام و قضاوتم هم اینگونه است.
محمدی ادامه داد: همدان هميشه دستخوش اختلاف بوده است و اين موضوع را سعي کردم از فرهنگ همداني‌ها حذف کنم.
وي ادامه داد: چهار سال پيش هم از سوی شوراي ائمه جمعه قزوين به من زنگ زدند اما استخاره گرفتم و آمد که نروم لذا در همدان ماندم.
محمدی ادامه داد: افراطي‌ها و راديکال‌ها در اين استان مرا بسيار اذيت کردند ولي صدايمان درنيامد و هر بار که براي رفتن استخاره مي‌گرفتم هر بار با کلمه نه روبرو مي‌شدم.
وی در ادامه افزود: از بيت‌ رهبري گفتند که بسيار فشار وارد مي‌شود.
وي ادامه داد: برخي اقدامات چون کنگره ميرسيدعلي و ديدار با برخي اقشار و نيز تعامل با بعضي شخصيت‌ها در اين استان برایم جرم انگاشته شد اما اميدوارم اين آرامش و ثبات برقرار شده از بين نرود و همدان دچار بگير و ببند نشود.
مصطفي خزايي يکي از فرهنگيان بازنشسته استان در این دیدار که با هدف حمایت از نماینده ولی فقیه در استان صورت گرفته بود با بیان اینکه هيچ کدام از حاضرين که به حمايت از شما برخاسته‌اند براي دغدغه شخصي خود اينجا نيامده‌اند افزود: ما توجه به شناختي که از شما داريم خواستار ماندن شما در همدان هستيم لذا تقاضا داريم که اگر فشارهايي بر شما از سوي نهادهاي خاص وارد مي‌شود آن را مطرح نماييد تا پيگير شويم.
وي با بيان اينکه در سال‌هاي حضور شما  در همدان يک شهر در آرامش بوده است افزود: هر چند سلايق سياسي شما متفاوت از ماست اما از آنجا که شخصيت شما را مي‌شناسيم مي‌دانيم که با سعه صدر کامل اهل تکفير نيستيد و مدارا محور کار شما بوده است.
وي ادامه داد وجود شما براي اين استان يک نعمت است لذا ما از طرف انجمن اسلامي معلمان تقاضا داريم از رفتن خود منصرف شده و در همدان بمانيد. 
پورجهان يکي ديگر از فرهنگيان از طرف سازمان معلمان گفت: اگر درباره جايگاه و شخصيتي صحبتي مي‌کنيم بهترين روش اين است که در مقام قياس آن برآييم که ما در مقايسه شخصيت شما با افراد ساير استان‌ها دريافتيم که حضور شما به عنوان فردي معتدل که دچار افراط و تفريط نمي‌شويد براي استان ضروري است.
وي با بيان مشکلات موجود در استان گفت: عده‌اي نانشان را از سطل زباله مي‌گيرند ما در اين استان شاهد کودکان بازمانده از تحصيل سر چهارراه‌ها هستيم همه اينها را ما و همه کساني که مسئوليت دارند بايد پاسخگو باشند.
وي ادامه داد: اگر قرار است که شما جايگاه خود را به مباحث تدريس و علم در قم انتقال دهيد اين راحتي شماست اما ما به نمايندگي از جمعي از طرفداران شما آمده‌ايم که بخواهيم شما در همدان بمانيد.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com