تأمل کنید! همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 31 فروردين 1403

Today : Fri, April 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  136820 تاریخ انتشار:  1402-12-02 - 10:43 تعداد بازدید:  77
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تأمل کنید!

یادداشت


 یک رسانه اصولگرا از آخرین نظر‌سنجی‌های انجام شده درباره انتخابات و آنالیز جست‌وجو‌‌های کاربران اینترنت درباره این موضوع گزارش داده است.

در این گزارش آمده است:« مرکز افکار‌سنجی ایسپا اعلام کرده است تنها ۳۶درصد مردم از زمان برگزاری انتخابات در اسفندماه آگاه بوده‌اند یا نظرسنجی صدا و‌ سیما در دهه اول بهمن اعلام کرده است ۵۲درصد مردم نسبت به زمان برگزاری انتخابات آگاه نیستند. همچنین عمده کسانی که اعلام کرده‌اند در انتخابات شرکت می‌کنند به دلیل مسائل ایدئولوژیک بوده است، یعنی هنوز عامه مردم با مسأله درگیر نشده‌اند.»

دقت در این آمار بسیار قابل تأمل است زیرا در آخرین آمار، رئیس‌ستاد انتخابات کشور گفته است؛ مجموع واجدان شرایط اخذ رأی در کل کشور، ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر هستند. با در نظر گرفتن نظرسنجی‌های انجام شده نیمی از واجدان شرایط اخذ رأی از زمان انتخابات اطلاع ندارند.

این اتفاق در شرایطی که کمتر از 10 روز تا انتخابات باقی مانده حکایت از این دارد که برگزارکنندگان انتخابات انتظار دارند همه کارها را داوطلبان انجام دهند و امید دارند با آغاز تبلیغات اطلاع‌رسانی دقیقی در زمینه انتخابات نیز انجام شود و میزان این شاخص افزایش یابد.

اکنون که در آستانه آغاز فعالیت‌های رسمی تبلیغاتی داوطلبان انتخابات مجلس هستیم و فرصت کمی تا انتخابات مانده تمامی امیدها به تغییر فضا و افزایش مشارکت، به همت داوطلبان بسته شده و آنها هستند که باید در این فضا ضمن رقابت مردم را نیز به مشارکت در انتخابات دعوت کنند.

مردمی که شاید اعلام بی‌اطلاعی آنها از نخواستن اطلاع‌یابی باشد و با دلایلی که دارند، نمی‌خواهند درباره انتخابات اطلاع‌یابی کنند.

اقدامی که کلیت آن به نفع دموکراسی نیست و باید زودتر از این شور و اشتیاق در مردم برای انتخابات با اقدامات مسئولان شکل می‌گرفت و امید به آینده در جامعه افزایش می‌یافت.

اما اینچنین نشده و کار به هفته آخر و اقدامات داوطلبان رسیده تا این امید را در مردم ایجاد کنند هر چند مردم دیگر وعده را از هیچکس قبول نمی‌کنند و داوطلبان باید از وعده پرهیز کرده و با کارنامه و عملکرد قابل دفاع به میدان بیایند و مردم را قانع به حضور آگاهانه و فعالانه در انتخابات کنند.

کاری که سخت است اما داوطلبان برای انجام آن به میدان آمده‌اند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com