این همه راه برای یک قرص نان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : پنجشنبه ، 10 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126868 تاریخ انتشار:  1401-07-07 - 16:09 تعداد بازدید:  57
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

روستاهای اسدآباد نیاز به نانوایی دارند
این همه راه برای یک قرص نان

مادستان


■ مردم روستای شیلاندر: 3 روز در هفته برای خرید نان به شهر می‌رویم

 اسدآباد- محمدجواد کوهی-خبرنگار همدان‌پیام:در روز هایی که دولت در حال هوشمند سازی نانوایی ها است و مسئولان در حال گزارش عملکرد از هوشمند سازی واحد های نانوایی هستند. اهالی روستا های هلور،شیلاندر و دهگلان شهرستان اسدآباد مجبور هستند هفته حداقل 3 بار جهت خرید نان به شهر سفر کنند.

روز گذشته بود که در یکی از نانوایی های شهر اسدآباد صف طولانی را دیدم و وقتی پیگیر موضوع شدم،متوجه شدم یکی از اهالی روستای شیلاندر از مردم روستا پول جمع می کند و برای خرید به نانوایی شهر می آید و آن هم با در دست داشتن بیش از 10 کارت بانکی برای خرید نان باید اقدام به خرید نماید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اسدآباد در گفت و گو با خبرنگارما گفت:اهالی روستا های شیلاندر،هلور و دهگلان فاقد نانوایی هستند و بر اساس آمار خانه بهداشت به آنها آرد تحویل داده می شود. محمد کرم مرادی گفت:پیشنهاد احداث نانوایی در یکی از این روستا ها به مرکزیت سایر روستا ها را داده ام.در صورتی که متقاضی احداث نانوایی باشد برای ایشان مجوز نانوایی صادر می شود.

اسدی یکی از شهروندان روستای شیلاندر گفت:این حق مردم روستا است که نانوایی داشته باشد که مجبور نباشند برای خرید نان به شهر سفر کنند و این موضوع باعث خطرات احتمالی جاده و اتلاف وقت آنها است.

محمدی یکی از اهالی روستای دهگلان به ما گفت:تا جایی که من خبر دارم،اهالی این روستا نانوایی ندارند و آرد هم تحویل نمی گیرند و ما از مسئولین درخواست احداث نانوایی برای یکی از این 3 روستا را داریم و خرید نان از یکی از روستا ها برای مردم بهتر از خرید نان از شهر است.

رضایی یکی دیگر از اهالی روستای دهگلان گفت: برخی از مردم روستا وسیله نقلیه ندارند و باید از سایر اهالی درخواست کنند که برای آنها هم از شهر نان بخرند که این موضوع باعث نارضایتی مردم شده است.

در پایان باید بگوییم با توجه به این که نان یکی از اقلام پر مصرف در بین مردم است و امروزه دولت برای جلوگیری از قاچاق آرد در حال هوشمند سازی نانوایی ها است باید توجه ویژه به روستا های فاقد نانوایی داشته باشد تا مردم عزیز روستا های ما مجبور نباشند فقط برای خرید نان به شهر سفر کنند.احداث یک نانوایی در مرکزیت چند روستا میتواند راهکار خوبی برای مردم باشد و حداقل در نزدیک ترین روستا میتوانند اقدام به خرید نان نمایند.امیدواریم مدیران این حوزه با بررسی بهترین راه، باعث رضایت اهالی روستا های فاقد نانوایی شوند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com