پیشنهاد تسهیلات جدید بخش خصوصی برای سفر ایمن در ایام کرونا همدان پیام
 
 
دوشنبه - 20 مرداد 1399 - شماره 3823
 
امروز : پنجشنبه ، 23 مرداد 1399

Today : Wed, August 12, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110724 تاریخ انتشار:  1399-05-11 - 10:19 تعداد بازدید:  66
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پیشنهاد تسهیلات جدید بخش خصوصی برای سفر ایمن در ایام کرونا

گردشگری


 آژانسداران در جلسه‌ای پیشنهاد کردند که بخش خصوصی گردشگری باید بتواند تسهیلات جدیدی پیشنهاد بدهد تا مردم بتوانند در ایام کرونا سفر ایمن داشته باشند.
جلسه مقابله با ویروس کرونا در صنعت گردشگری با حضور رؤسای انجمن‌های دفاتر خدمات مسافرتی ایران و تهران و رئیس جامعه تورگردانان و فعالان پیشکسوت حوزه دفاتر مسافرتی روز گذشته درحالی برگزار شد که فعالان این صنعت ماه‌هاست با مشکلات ناشی از سفر نکردن در کشور آسیب‌های متعددی دیده‌اند.
به گزارش مهر، در این برنامه درباره راه‌اندازی سفرهای برنامه‌ریزی شده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، هم‌فکری‌های لازم به عمل آمد و قرار شد جلسه‌ای با حضور هتلداران نیز برگزار شود و آنها درباره تسهیلاتی که می‌توانند در دوران کرونا به مسافران بدهند از جمله رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تخفیفات صحبت کرده و راهکار ارائه کنند. پس از آن بخش خصوصی با متولیان دولتی وارد مذاکره شده و راهکاری ارائه دهد تا مردم بتوانند در این شرایط ایمن سفر کنند بنابراین باید به‌زودی از سوی بخش خصوصی شاهد ارائه تسهیلات جدید برای حوزه سفر بود.
در این‌باره رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران گفت: ما می‌خواهیم صنعت گردشگری را به‌عنوان یک راه‌حل فعال کنیم. در زمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده و سفرهای داخلی کم شده معتقد هستیم باید سفرهای برنامه‌ریزی شده همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود. نمی‌خواهیم گردشگری را راه بیندازیم تا انتفاعی از آن داشته باشیم بلکه برعکس است در این شرایط باید تمهیداتی اندیشید که مردم بتوانند با حفظ سلامت به سفر بروند.
امیرپویان رفیعی شاد گفت: اکنون در مسیر جاده‌های منتهی به استان‌های شمالی شاهد ازدیاد جمعیت هستیم، اگر این مسافران به صورت هدفمند در قالب تور از خدمات آژانس‌ها استفاده کنند و در هتل‌هایی استقرار یابند که در آن پروتکل‌های بهداشتی لازم رعایت می‌شود سفر ایمنی خواهند داشت این اتفاق خیلی بهتر از آن است که به خانه‌های شخصی بروند. می‌خواهیم با ارائه یک راه‌حل درست جلوی سفرهای انفرادی غیرایمن گرفته شود و شرایطی را به وجود آوریم که نه‌تنها این سفرها کنترل شود بلکه از شیوع بیشتر ویروس نیز جلوگیری به عمل آید.
وی گفت: اکنون روادید تجاری صادر می‌شود ولی می‌توان با برخی پروتکل‌ها و مسائلی که سلامت مردم را به خطر نمی‌اندازد ویزای توریستی برای ورود گردشگران خارجی صادر شود. می‌توان قوانینی را برای کسانی که می‌خواهند به ایران سفر کنند گذاشت تا ما دوباره در حوزه گردشگر خارجی وارد شویم.
وی گفت: بحث مالیات یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود، در شرایطی که دفاتر خدمات مسافرتی توان نفس کشیدن ندارند مالیات‌های گزافی برای آنها وضع می‌شود.
دولت باید در کنار بخش خصوصی بوده و این مشکلات را از دوش آن بردارد امیدواریم رئیس جمهور جمعه این هفته از خواب بیدار شود و حداقل به مشکلات بخش خصوصی برسد. ما اگر بتوانیم اثر تحریم‌های داخلی را برداریم از پس تحریم‌های خارجی بر خواهیم آمد.
رفیعی‌شاد همچنین درباره تسهیلات بانکی اعلام شده نیز توضیح داد: این تسهیلات اگر در حد شعار باشد خوشایند صنعت گردشگری نیست آنقدر برای ارائه این تسهیلات سختگیری وجود دارد که من به‌عنوان رئیس انجمن حتی یک مورد هم نشنیده‌ام که کسی از این وام‌های ۱۲ درصدی بگیرد. وی گفت: ما تنها مشکلات کرونا را نداشتیم بلکه از آبان سال گذشته تاکنون اتفاقات مختلفی روی صنعت گردشگری تأثیر گذاشته ولی کرونا تیر خلاص بود. اگر به گردشگری اعتقاد داریم باید نگاهمان به صنعت نیز عوض شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com