1397-03-251397-04-04bool(false) 1397-03-251397-04-04bool(false) 1397-03-251397-04-04bool(false) دولت به دنبال اشتغالزایی و توسعه اقتصاد روستایی است همدان پیام
 
 
دوشنبه - 4 تير 1397 - شماره 3223
 
امروز : دوشنبه ، 4 تير 1397

Today : Mon, June 25, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  75452 تاریخ انتشار:  1395-10-18 - 05:45 تعداد بازدید:  206
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون اول رئیس‌جمهور:
دولت به دنبال اشتغالزایی و توسعه اقتصاد روستایی است

داخلی

  معاون اول رئیس‌جمهور با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد و در جریان تولیدات و توانمندی‌های روستاییان و عشایر استان‌های مختلف کشور قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری همچنین در گفت‌وگو با خبرنگاران با تأکید بر اینکه عشایر و روستاییان نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، گفت: دولت برای فعال کردن اقتصاد روستایی به طور جدی در صحنه حضور دارد.
 عشایر و روستاییان ظرفیت‌های بزرگی هستند
او در ادامه با اشاره به اینکه محور اصلی اقتصاد مقاومتی این است که از همه ظرفیت‌های درونی برای توسعه کشور استفاده کنیم اظهار داشت: عشایر و روستاییان در مناطق مختلف کشور ظرفیت‌های بزرگی هستند که هم می‌تواند به اشتغال و اقتصاد کشور کمک کند و هم باعث رشد و توسعه کشور شود.
معاون اول رئیس‌جمهور افزود: این ظرفیت‌ها در بخش‌های مختلف نظیر کشاورزی، دامداری، صنایع دستی و گردشگری است و به عنوان مثال در بخش صنایع دستی، فرش ایرانی یک کالای مهم و شناخته شده در سطح جهان است که هم بار صنعتی و هم بار فرهنگی بر دوش دارد و فرهنگ و تمدن ایران زمین را معرفی می‌کند. علاوه بر فرش صنایع دستی متعدد دیگری در نقاط مختلف کشور تولید می‌شود که در این نمایشگاه نمونه‌هایی از آنها عرضه شده است و هر استان نماد بخشی از صنایع دستی کشور است و برخی از این صنایع قدمت چند صد ساله دارند.
 گردشگران زیادی در سال‌های اخیر به ایران روی آورده‌اند
جهانگیری با تأکید بر اینکه اگر گردشگری در ایران آن طور که باید فعال شود توسعه صنایع دستی را با خود به دنبال خواهد داشت، تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر بخش گردشگری از رشد و توسعه خوبی برخوردار بوده و گردشگران زیادی به سمت ایران روی آورده‌اند. البته در بخش زیرساخت‌های گردشگری همچون کمبود هتل، مشکلات و محدودیت‌هایی نیز وجود دارد.
او افزود: در برخی روستا‌ها خود مردم امکاناتی را فراهم کرده‌اند به‌گونه‌ای که برخی گردشگران خارجی به این روستا‌ها سفر می‌کنند و این موضوع می‌تواند به اشتغالزایی و درآمدزایی در روستاهای کشور کمک کند.
معاون اول رئیس‌جمهور نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر را فرصتی برای مردم ایران و به خصوص تهرانی‌ها دانست تا یک بار دیگر با زندگی روستایی و عشایری و نقش آنها در اقتصاد کشور آشنا شوند.
 لایحه دولت برای اشتغالزایی روستاییان
جهانگیری با اشاره به لایحه دولت برای کمک به اقتصاد روستایی گفت: دولت یک ماه قبل لایحه‌ای را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد تا بر اساس آن بتواند 5/1 میلیارد دلار یعنی حدود ۵ هزار میلیارد تومان وام با بهره پایین برای اشتغالزایی در روستا‌ها و بخصوص روستاهای مرزی کشور هزینه کند. در حال حاضر منتظر هستیم که این لایحه هر چه سریع‌تر در مجلس نهایی شود و البته دولت به جز این لایحه اقدامات دیگری را برای اقتصاد روستا‌ها انجام داده و از منابع نظام بانکی و سایر صندوق‌های پیش‌بینی شده به دنبال اشتغالزایی و توسعه اقتصاد روستایی است.
او با اشاره به سفر چندی پیش خود به استان کرمان و بازدید از روستای قلعه گنج اظهار داشت: به عنوان نمونه در این روستا بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با کمک استانداری و سایر بخش‌ها کارهای خوبی در زمینه اقتصاد مقاومتی و فعال کردن کسب‌وکار در این روستا انجام داده است که امیدوارم اینگونه اقدامات در سایر روستاهای کشور نیز انجام شود.
 اشتغال و آب دو موضوع مهم برای روستاییان
معاون اول رئیس‌جمهور موضوع آب و اشتغال را از موضوعات پراهمیت در برنامه ششم توسعه برشمرد و افزود: هم موضوع اشتغال و هم موضوع آب از موضوعاتی است که در روستاهای کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ چراکه یکی از آسیب‌های اجتماعی موضوع حاشیه‌نشینی روستاییان در اطراف شهر‌ها است و اگر بتوانیم کاری کنیم که مردم در روستا‌ها از کسب‌وکار مناسب برخوردار باشند، به سمت حاشیه شهر‌ها مهاجرت نخواهند کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com