1403-03-201403-03-30bool(false) اشتباهات رایجی که عمر ماشین ظرفشویی را کوتاه می‌کنند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 30 خرداد 1403

Today : Wed, June 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132068 تاریخ انتشار:  1402-02-25 - 11:50 تعداد بازدید:  763
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اشتباهات رایجی که عمر ماشین ظرفشویی را کوتاه می‌کنند

گوناگوناین روزها استفاده از ماشین ظرفشویی بسیار رایج شده است اما آشنا نبودن برخی افراد با نحوه صحیح استفاده از آن باعث به وجود آمدن اشتباهاتی شده است.

شاید خودتان متوجه نباشید؛ اما ممکن است که استفاده از ماشین ظرفشویی را به طرز غلطی انجام داده باشید و انجام این کار باعث شود که عمر ماشین ظرفشویی شما کاسته شود. در این قسمت قصد داریم چند اشتباه رایج در مورد استفاده از ماشین ظرفشویی را به شما بگوییم که باعث کاسته شدن عمر آن خواهد شد.

اشتباهات رایج استفاده از ماشین ظرفشویی:

از قبل شست و شو را انجام می‌دهید

اگر قبل از این که ظرف‌ها را داخل ماشین ظرفشویی بگذارید، آنها را می‌شویید؛ یعنی آب و انرژی را هدر داده‌اید. پاک کننده داخل ماشین ظرفشویی برای جداسازی مواد غذایی از روی سطوح طراحی شده است. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که تکه‌های مواد غذایی که خیلی بزرگ هستند را جدا کنید.

ظروف بزرگ را اشتباه قرار می‌دهید

باید مراقب باشید که چاقوی تیز یا چاقوهای دسته چوبی بزرگ را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید، زیرا گرمای آب داغ باعث از بین رفتن خاصیت این مواد و کارایی آنها می‌شود. ظرف‌های پلاستیکی و فلزی بزرگ مانند قاشق‌ها یا ملاقه را باید به صورت صاف روی قسمت بالایی ماشین ظرفشویی قرار دهید. اگر آن را اشتباه بگذارید، احتمالاً جریان آب دچار مشکل خواهد شد و مابقیِ ظرف‌ها به خوبی تمیز نخواهند شد.

ظروف شیشه‌ای را بالا قرار می‌دهید

احتمالا خیلی از افراد فکر می‌کنند که ظروف شیشه‌ای را باید روی سینی بالای ماشین ظرفشویی قرار دهند که این کار اشتباه است. لیوان‌ها و فنجان‌های شیشه‌ای نباید آن جا قرار بگیرند، بلکه باید آنها را در فضای بین دو سینی قرار دهید تا از شکستگی‌شان جلوگیری شود.

ظروف استیل را به خوبی جا نمی‌دهید

باید چاقو و چنگالی را که از جنس استیل است در جایگاه دقیق خودش قرار دهید. سر چاقو و چنگال باید به سمت بالا باشد تا با دیگر ظروف برخورد نکند و بهتر تمیز شود.

همه بشقاب‌ها را در جهت یکسان قرار می‌دهید

باید مراقب باشید که همه بشقاب‌ها را در یک جهت یکسان قرار ندهید؛ جهت بشقاب‌ها باید به گونه‌ای باشد که مرکز آنها کاملا به آب و ماده شوینده برخورد کند و بهتر است که بشقاب‌های کوچک و بزرگ را یکی در میان قرار دهید.

سینی را قسمت جلوی ماشین ظرفشویی قرار می‌دهید

سینی‌های بزرگ، تخته‌های آشپزی و ظروف بزرگ این چنینی را باید در قسمت پشت یا کناره‌های ماشین ظرفشویی بگذارید و هرگز نباید آنها را جلوی ماشین قرار دهید، زیرا مانع رسیدن مواد شوینده به ظروف دیگر می‌شود.

ظروف فلزی را درهم می‌گذارید

استیل ضد زنگ با ظروف نقره‌ای باید از یکدیگر جدا باشند. اگر آنها را کنار هم بگذارید، واکنش شیمیایی ایجاد شده به خاطر قرار گرفتن این ظروف در کنار یکدیگر باعث کاسته شدن عمر آنها می‌شود.

بیش از حد ماشین ظرفشویی را پر می‌کنید

اگر ماشین ظرفشویی‌تان پر از ظرف‌های بزرگ و کوچک باشد، از کارایی آن کاسته می‌شود، زیرا آب و کف به خوبی بین ظروف جریان ندارد و ظرف‌ها به خوبی تمیز نمی‌شوند؛ پس بهتر است کمی آنها را سبک کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com