1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) آيا با مدير جديد ورزش همدان تکان خواهد خورد همدان پیام
 
 
سه شنبه - 4 تير 1398 - شماره 3504
 
امروز : سه شنبه ، 4 تير 1398

Today : Tue, June 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  88646 تاریخ انتشار:  1397-10-19 - 10:26 تعداد بازدید:  72
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

آيا با مدير جديد ورزش همدان تکان خواهد خورد

نویسنده : مهدي ناصر‌نژاد

یادداشت
 
 يکي از پيامدهاي مهم تغييرات مديريتي در سطح کلان استان همدان که با رفتن محمدناصر نيکبخت و آمدن سيدسعيد شاهرخي به عنوان استاندار رقم خورد، تغيير مدير کل دستگاه ورزش و جوانان است و هم اينک محسن جهانشير به جاي رسول منعم عهده‌دار سکان کشتي ورزش استان مي‌باشد و حدود يک هفته از انتصاب وي مي‌گذرد.
رسول منعم که يک مدير بومي استان به شمار مي‌آمد در مدت حدود 40 ماه مسئوليت خطير خود براي اعتلاي ورزش استان زحمت کشيد و نکات مثبت فراواني در کارنامه وي وجود دارد. در حالي که ضعف‌هايي هم داشت، مگر مي‌شود انسان باشي و مدير هم باشي و ضعف نداشته باشي؟!
نگارنده به عنوان خبرنگار و نويسنده پيشکسوت استان که بسيار از فراز و نشيب‌هاي ورزش نوشته‌ام و با مطالبات مردم به ويژه قشرهاي جوان از ورزش و مديران ورزشي و مسئولان بالادستي آن آشنا هستم از همين تريبون و در اين فرصت به آقاي محسن جهانشير خوش آمد مي‌گويم و از قول مردم استان به اطلاع مي‌رسانم، با وجود ريشه‌هاي قوي اين مرز و بوم از شمالي‌ترين نقطه يعني کبودراهنگ تا جنوبي‌ترين نقطه يعني نهاوند و شرق و غرب، ملاير تا اسدآباد در رشته‌هاي گوناگون ورزشي، وليکن سهم چنداني از ورزش ايران نبرده‌ايم و اميدواريم به واسطه مديري توانمند و مسلط به ورزش از اين پس شاهد رشد و شکوفايي استعدادهاي بالقوه ورزش در جاي جاي استان همدان باشيم و بخشي از انتظارات جوان‌هاي استان از جامعه ورزش و نياز به شور و نشاط و خودباوري برآورده شود.
محسن جهانشير اخيراً با يکي از نشريات محلي گفت‌وگو به عمل آورده و به نظر مي‌آيد در اولين فرصت و تماس نزديک با اصحاب رسانه استان، برنامه‌هاي خود براي پيشرفت ورزش و پوياسازي عوامل تأثيرگذار در ورزش را بيان کرده است.
وي وعده مي‌دهد مردم استان ظرف دو هفته آينده شاهد استارت تحولات ورزشي در استان خواهند بود و او در تمام 24 ساعت شبانه‌روز حاضر به پاسخگويي به مردم مي‌باشد.
آقاي جهانشير اين نکته را هم به زبان آورده است که چون براي خدمت به ورزش استان آمده است از اين پس خود را يک شهروند همداني مي‌داند و از هيچ کوششي براي اعتلاي ورزش استان فروگذار نخواهد بود.  مدير کل جديد ورزش و جوانان استان مي‌گويد از روساي تمام هيأت‌هاي ورزشي در استان برنامه خواسته است و قصد دارد با سفرهاي مداوم به شهرستان‌هاي تابعه از نزديک بر روند پيشرفت و برنامه‌ريزي ورزش نظارت کامل داشته باشد.
بدون شک محسن جهانشير مدير تازه‌کاري در حوزه ورزش کشورمان نيست و در استان‌هاي ديگر از جمله سمنان با چالش‌هاي ورزش روبرو بوده است و اگر مي‌گويد ظرف دو هفته از ورودش به استان ورزش را متحول مي‌سازد، منظورش اين است که سراغ افراد توانمند خواهد رفت که در رأس ورزش شهرستان‌ها و هيأت‌هاي ورزشي بتوانند او را در پيشرفت ريشه‌اي ورزش در همدان کمک کنند.
در واقع لازمه پيشرفت در هر حوزه‌اي از جمله ورزش بهره‌گيري از افراد توانمند و کاربلد است به خصوص در استان همدان که دچار فقر منابع مالي براي حمايت از ورزش قهرمانيست و بايد صاحبان فکر و انديشه آبادگر در رأس کار و تصميم‌گيري باشند تا بلکه با برنامه‌ريزي درست بخش‌هايي از منابع فقر مالي جبران گردد. معني حرف ما اين است که لازمه پيشرفت ورزش در شرايط کنوني، درآمدزايي هم هست و بدون شک با ايده مديران توانمند مي‌شود در ورزش استان درآمدزايي هم داشت.
نکته دلگرم کننده براي مدير جديد دستگاه ورزش استان همدان اين است که بداند آن زمان‌ها که فعاليت‌ها و برنامه‌هاي ورزشي در تمام رشته و سطوح سني و جنسيتي به صورت آماتور بود و ورزش حرفه‌اي حداقل در جامعه ايران و همدان نهادينه نبود، ما در استان استعدادها و پيشرفت‌هاي خوبي داشتيم و در رشته‌هايي نظير واليبال، کشتي، هندبال، کوهنوردي، بوکس، بدنسازي و حتي فوتبال حرف‌هاي زيادي براي گفتن داشتيم و صاحب عنوان هم بوديم، وليکن با مطرح شدن ورزش حرفه‌اي و ورود اسپانسر به حوزه ورزش و از سويي هم نبود انديشه‌هاي بارور در اين حوزه تا حدودي کم آورديم و در برخي رشته‌ها از سطح اول کشور فاصله‌دار شديم.
يکي از ضعف‌هاي ورزش استان تا کنون فقدان تفکر حرفه‌اي در بدنه ورزش حرفه‌اي بوده است که اميد مي‌رود با تحولات جديد از اين پس شاهد تولد و رشد و گسترش چنين تفکري باشيم.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com