1399-03-081399-03-18bool(false) 1399-03-081399-03-18bool(false) تراژدی مرگ مادران در همدان همدان پیام
 
 
يكشنبه - 18 خرداد 1399 - شماره 3771
 
امروز : يكشنبه ، 18 خرداد 1399

Today : Sun, June 7, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  100605 تاریخ انتشار:  1398-07-28 - 12:20 تعداد بازدید:  491
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کودکی دیگر یتیم شد
تراژدی مرگ مادران در همدان

حوادث


به گزارش تسنیم ،هفته گذشته (دوشنبه) یک خانم 33 ساله برای انجام زایمان طبیعی به  بیمارستان بوعلی همدان که بیمارستانی خصوصی است مراجعه می‌کند. زایمان به خوبی انجام گرفته و نوزاد متولد می‌شود اما پس از آن مادر دچار اختلال انعقادی شده و جان خود را از دست می‌دهد.
  بررسی علت مرگ مادر باردار در کمیته مرگ و میر بیمارستان بوعلی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: مرگ مادر باردار یکی از مباحث مهم و حساسی است که علاوه بر استان در سیستم وزارت بهداشت نیز پیگیری می‌شود.
رشید حیدری مقدم درباره علت مرگ مادر باردار در بیمارستان بوعلی همدان، اظهار داشت: یک خانم 33 ساله برای انجام زایمان طبیعی به بیمارستان بوعلی همدان می‌رود و زایمان با موفقیت انجام می‌شود، اما پس از زایمان دچار اختلال انعقادی شده و هوشیاری‌اش کاهش می‌یابد.
وی افزود: چندین پزشک حاذق بر بالین بیمار حاضر شده و اقدامات درمانی را انجام می‌دهند اما متاسفانه تلاش ها نتیجه نداده و در نهایت این مادر جوان جان خود را از دست می‌دهد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: در حال حاضر پرونده این بار در کمیته مرگ و میر مادران باردار بیمارستان بوعلی در حال بررسی است و نتایج آن تا چند روز دیگر اعلام می‌شود.
  نتایج بررسی‌های اولیه در هفته آینده اعلام می‌شود
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان که یکی از اعضای کمیته مرگ و میر مادران باردار در بیمارستان بوعلی است گفت: بررسی این مورد مرگ طبق روالی که برای آن وجود دارد طی می‌شود و تا اواسط هفته آینده نتیجه بررسی ها اعلام می‌شود.
کرمی تصریح کرد: نیروهای پرسشگر ما تمامی سوابق ارائه شده بیمار در مراکز در دوران پیش از بارداری، حین بارداری، مراجعاتی که به پزشک داشته، سابقه بستری بیمار در بیمارستان را استخراج و بررسی های مربوط به آن را انجام می‌دهند.
  بیمار دچار پارگی رحم نبوده است
مدیر کل پزشکی قانونی استان همدان نیز گفت: بررسی های اولیه حاکی از این است که بیمار دچار پارگی نبوده و اختلال انعقادی ناشی از عوارض پس از بارداری بوده است.
علی احسان صالح، با بیان اینکه در بیشتر موارد اختلال انعقادی قابل پیشگیری نیست و از عوارض نادر پس از بارداری است، گفت: ظاهرا اقدامات درمانی به شکل صحیح و در زمان مناسبی انجام شده است و احتمال نمیدهیم پای قصور پزشکی درمیان باشد. اما نمونه برداری‌های لازم انجام شده و برای بررسی دقیق و اعلام علت اصلی مرگ و اینکه چرا بیمار دچار اختلال انعقادی شده به زمان یک الی دو ماهه نیاز داریم.
وی ابراز کرد: این مادر باردار متولد 1365 بوده و بارداری دوم او بوده است. زایمان قبلی وی به شکل طبیعی و بدون مشکل بوده است.
  هنوز شکایتی به نظام پزشکی نشده است
رئیس سازمان نظام پزشکی همدان نیز بیان اینکه مرگ این مادر باردار در روز دوشنبه رخ داده، اظهار داشت: نوع زایمان طبیعی بوده و تولد هم به خوبی انجام شده است. ناگهان فاکتورهای انعقادی مادر دچار مشکل شده و این اتفاق تلخ برایش پیش آمده است.
علیرضا مدرکیان، ابراز کرد: اظهار نظر در خصوص علت اصلی مرگ و اینکه مادر باردار در کدام ناحیه دچار آسیب شده بر عهده پزشکی قانونی است و تا اعلام نظر آنها باید منتظر بمانیم.
وی افزود: مرگ و میر مادر موضوع بسیار مهمی است که در کمیته های مختلفی به طور جدی پیگیری می‌شود.
این دومین نوزادی است که در بیمارستان بوعلی همدان بدون مادر متولد می‌شود و داغ نداشتن مادر تا ابد بر قلبش باقی می‌ماند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com